INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Mužstvu chybějí vůdčí typy, tvrdí vítěz tomboly pan Deršák

Tombola – Pan Petr Deršák, který chodí na domácí zápasy šemíků s takřka železnou pravidelností, vyhrál poprvé vyšehradskou tombolu před čtyřmi lety. Stalo se tak v dubnu roku 2014 během divizního utkání s LoKo Chomutov a domů si tehdy odnesl nejen dobrý pocit z vysokého vítězství 5:0, ale také varnou konvici. Podruhé se na něj usmála štěstěna v sobotu 26. května 2018 při zápase ČFL s Benešovem a tentokrát převzal trochu jinou hlavní výhru: dvě lahve španělského vína a sadu koulí na pétanque. Jako každý výherce se nechal vyfotografovat se správcem areálu a hlasatelem Vláďou Novákem, který také losuje tombolu.

Petr Deršák je mužem středního věku a mírně sarkastickou zmínku, že pétanque je spíš zábavou pro důchodce, odmítl. „Už jsem si ho vyzkoušel. Je to relaxační, oddychový sport.“

Dříve sám hrával fotbal za Čechoslovan Chuchle a ABC Braník, kde potom dělal i vedoucího mužstva. Nevynechal ani Hanspaulskou ligu, hájil barvy týmu Přátelé alkoholu a nikotinu. Civilním povoláním je logistikem v oboru farmacie.

Ve sféře profesionálního fotbalu drží palce vršovickým klokanům. „Bohemka je letos sedmá, z toho jsem naprosto unešený. Roky jsme byli v ďolíčku zvyklí hrát jen o záchranu a letos je to nejen lepší v tabulce, ale také líbivý fotbal a soupeři se bojí. Dá se na to koukat.“

Co se týče zápasů šemíků, na ně chodí Petr Deršák už 35 let. Dříve totiž bydlel nedaleko na Pankráci a hezký vztah ke Slavoji Vyšehrad mu zůstal. Nyní žije už nějaký čas na Chodově, tedy na Jižním Městě.

Za čtyři roky mezi jeho oběma výhrami v tombole se leccos změnilo, přišly dva postupy a jeden sestup. „Účast ve druhé lize byla hezká, na zápasy jsem chodil. Jenomže šlo podle mě o zbytečnou investici. Ceny za pronájem cizího stadionu jsou příliš vysoké a nenávratné. Takhle si jen přilepšila městská část Praha 3, když se hrálo na Žižkově. A také tu byly investice do profesionálních hráčů. Vyšehradu spíš sluší třetí liga na tomto útulném stadionku,“ projevil svůj názor Petr Deršák.

Po sestupu z Fotbalové národní ligy v roce 2016 působí Vyšehrad už druhým rokem opět v ČFL a oba ročníky si jsou podobné: vcelku přijatelný podzim, po něm ale propad a mizerné jaro. „Bohužel, je to tak. Zaplaťpámbu, že sestupují jen Čížová s Nymburkem, a tak se nemusíme stresovat obavami o záchranu. Chybí mi tu teď starší a zkušení hráči jako Volešák či Klesa. A Hendrych se přesunul do béčka. Vůdčí typy, které to psychicky ukočírují, i když se nedaří, jsou potřeba. Spoléhat se na Čtvrtníčka nestačí, soupeři o něm dobře vědí. Neexistuje druhá varianta v podobě změny herního stylu či taktiky přímo během utkání, podle vývoje. Něco jako plán B,“ zamračil se vítěz páté jarní tomboly.

Realita fakt a čísel je neúprosná, v jarní části ČFL je momentálně Vyšehrad čtvrtým nejhorším týmem. A v celkové tabulce se po třiceti odehraných kolech propadl až na 13. příčku. „Bohužel umístění je adekvátní současným výkonům, i když lepší by byl alespoň střed tabulky.“

Při utkání s Benešovem byl v poločase stav 1:1. „Benešov je běhavější, chce víc balon, je vidět, že na jaře hraje dobře. Naši kluci spíš čekají…“ Přesto pan Deršák věřil, že Čtvrtníček přidá ještě jeden gól a šemíci nakonec vyhrají 2:1. Stal se ale pravý opak, v nastaveném čase náš tým inkasoval a podlehl 1:2. „Doufám, že během středečního utkání s Brozany uvidíme hezký fotbal,“ dodal optimisticky Petr Deršák.

Letos na jaře přibudou na Vyšehradě už jen dva vítězové tombol. Kromě středečního utkání 30. května s Brozany a pak dvou venku (2. června v Ústí nad Orlicí a 10. června Benátkách nad Jizerou) totiž přijde na řadu poslední zápas celé sezony doma: v sobotu 16. června doma s Dobrovicí.

Zkuste štěstí ve vyšehradské tombole i Vy, šance na výhru je velká!

 

foto z tomboly: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

..................

VÝSLEDKY

Sobota 17.11.2018

  • Muži"A" - Olympia Radotín 0:1 (0:1)
  • Juniorka - Vršovice 3:0 (3:0)
  • Tempo - U18 4:1 (1:0)
  • Tempo - U16 5:3 (2:1)

Neděle 18.11.2018

  • U19 - Meteor 2:4 (2:2)
  • U17 - Meteor 4:3 (3:1)
  • Slavia Praha - U13 8:2 (3:0)
  • Slavia Praha - U12 8:6 (3:4)