INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Vítěz tomboly pan Macháček: klobásu má nejlepší Vyšehrad!

Tombola – Fotbalistům Slavoje Vyšehrad se na jaře výsledkově moc nedaří, na stadionu jsou ale i jiná lákadla než jen samotný fotbal. „Chodím sem na dobrou klobásu a pivo. Klobása je tady nejlepší v Praze,“ vyznal se pan Stanislav Macháček z Hloubětína, vítěz šesté jarní tomboly. V poločase utkání s Brozany ve středu 30. května převzal hlavní cenu: váhu a sklenici s granulemi rozpustné kávy.

„Kupuji si deset lístků do tomboly po pětikoruně, teď se mi to vyplatilo,“ pochvaloval si. Hrálo se ve všední den a návštěva nebyla zrovna vysoká, a tak při tomto počtu zakoupených lístků byla jeho výhra v tombole svým způsobem i logická.

Dvaapadesátiletý Stanislav Macháček je fanouškem Sparty, Příbrami a také Vyšehradu, ale až od konce podzimní části, kdy na náš stadion začal chodit. „Líbil se mi minulý zápas s Benešovem, přestože nakonec dopadl prohrou 1:2. Byl to dobrý fotbal. Tentokrát ale moc ne,“ řekl v poločase utkání s Brozany, kdy byl stav 1:1. „Mám vsazeno na Vyšehrad, tak věřím tomu, že dá Čtvrtníček ve druhé půli ještě jeden gól, a skončí to 2:1.“ Skončilo, ale obráceně, tedy 1:2. Vítězný gól daly po změně stran naopak Brozany.

Pan Macháček sám hrával třicet let fotbal: před vojnou za Modřany a Šeberov, po vojně za Čestlice a nakonec za Uhříněves. V dresu Čechie si zahrál pražský přebor, až do roku 1992.

„Tehdy s námi ještě hrál pan Václav Hladík, který předtím oblékal dres Sparty,“ zmínil vítěz tomboly. Jeho spoluhráčem tak byl záložník, který si v roce 1973 zahrál v rudém dresu semifinále Poháru vítězů pohárů proti AC Milán. Později se stal Václav Hladík hrajícím trenérem Uhříněvsi. „Vozil mě domů z Uhříněvsi svým oltcitem na Jižní Město, kde jsme tehdy oba bydleli,“ zavzpomínal Stanislav Macháček, který sám nastupoval na postu levého křídla. Dříve se hrávalo běžně na tři útočníky s rozestavením 4 – 3 – 3, ale to fanoušci samozřejmě vědí. „Tehdy jsem býval hodně rychlý, proto to křídlo.“

Stanislav Macháček je ale také hercem – už od roku 1993, tedy celé čtvrtstoletí. „Herectví mě živí. Hraju v seriálech Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Modrý kód nebo Vyprávěj. Někdy i víc než jednu postavu.“ Zahrál si rovněž ve filmech, jako například Pepa nebo v hororu Svatý Mikuláš. V tomto krváku měl dokonce jednu z významných rolí. „Hlavní role na mě teprve čeká, alespoň tedy doufám,“ usmál se.

Pak se ale jeho myšlenky znovu obrátily k fotbalu. „Vyšehrad hrál ještě předloni druhou ligu, takže loňské celkově třinácté místo v ČFL a letošní stejné umístění je pro mě určitě zklamáním. Tenhle tým by měl spíš bojovat o špičku tabulky. Proto také těžko někoho vyzdvihnout z hráčů v poli – nejvíc se mi líbí svými výkony brankář Procházka, to je fakt výborný gólman,“ dodal Stanislav Macháček.

Tým Slavoje Vyšehrad hraje nyní dvakrát za sebou venku: v sobotu 2. června v Ústí nad Orlicí a v neděli 10. června Benátkách nad Jizerou. Pak už přijde na řadu poslední zápas celé sezony doma: v sobotu 16. června doma s Dobrovicí, a tehdy bude také poslední tombola v tomto ročníku. Zkuste štěstí i Vy, šance na výhru je velká!

 

Vítězové letošní jarní tomboly

Miroslav Horáček, Chomutice u Jičína

Gabriela Šrámková, Hradec Králové

Karel Filař, Praha 4-Pankrác

Karolína Friesová, Praha 10-Záběhlice

Petr Deršák, Praha 11-Chodov

Stanislav Macháček, Praha 9-Hloubětín

PŘÍŠTÍ KOLO

..................

VÝSLEDKY

Sobota 17.11.2018

  • Muži"A" - Olympia Radotín 0:1 (0:1)
  • Juniorka - Vršovice 3:0 (3:0)
  • Tempo - U18 4:1 (1:0)
  • Tempo - U16 5:3 (2:1)

Neděle 18.11.2018

  • U19 - Meteor 2:4 (2:2)
  • U17 - Meteor 4:3 (3:1)
  • Slavia Praha - U13 8:2 (3:0)
  • Slavia Praha - U12 8:6 (3:4)