INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Zápas přemožitelů Chrudimi: Benátky n. Jiz. hostí Vyšehrad

„A“-muži Na podzim šli fotbalisté Slavoje Vyšehrad do utkání s Benátky nad Jizerou z pozice šestého týmu tabulky, soupeř byl čtrnáctý. Teď před odvetou jsou čtrnáctí šemíci a nadcházející protivník šestnáctý. A aby se to nepletlo, v jarní tabulce ČFL je šestnáctý Vyšehrad, zatímco Benátky třinácté. To nejsou ani trochu oslnivé údaje, rozdíl tady však je: zatímco náš tým rozhodně nemůže být spokojen se svým umístěním, soupeř se už třetím rokem za sebou raduje ze skutečnosti, že se v ČFL dokázal zachránit. A s předstihem. Oba týmy pojí jedna pozitivní věc: mohou se shodně pochlubit, že na jaře zdolaly Chrudim, jež vyhraje letošní ročník třetí nejvyšší soutěže.

Poslední utkání venku odehraje Vyšehrad tuto neděli 10. června v Benátkách nad Jizerou, pak už bude následovat pouze čtvrteční domácí souboj s Dobrovicí. Ve hře je stále 6 bodů.

Benátky nad Jizerou jsou městem se sedmi a půl tisíci obyvateli v okrese Mladá Boleslav. Svým způsobem je už samotná účast zdejších fotbalistů v ČFL obdivuhodná, protože i v tak malém městě jsou ještě výš dva sporty: benátečtí volejbalisté totiž působí v extralize, zatímco hokejisté ve druhé nejvyšší soutěži.

V podzimní vzájemném utkání na Vyšehradě vedly Benátky v poločase 2:0, nakonec ale zvítězil Slavoj 4:2. Na jaře pak vedení tohoto oddílu po čtyřech kolech vyměnilo trenéra, kdy Jana Buryána nahradil Ladislav Bobek. V devíti zápasech pod jeho taktovkou získaly Benátky 11 bodů: v posledních čtyřech duelech sice jen jeden bod, měly však velmi těžké soupeře.

Ale koncem dubna, krátce po nástupu Bobka, dokázaly porazit Chrudim – týden poté, co v Chrudimi zvítězil Vyšehrad. A to bylo také dosud poslední vítězství šemíků, kteří pak v dalších osmi zápasech bodovali v jediném.

Benátky naposledy prohrály 1:3 v Benešově, kde dosáhly na čestný úspěch až minutu před koncem. Trenér Bobek poslal na trávník tuto sestavu: Levíček – Hakl, Hošťálek, Skuhravý, Horák (53. Sudek) – Farkaš (65. Kocourek), Šimeček, Munzar (84. Tvrzník), Bulíř – Boček (56. Synek), Mařík (70. Zörkler).

Na lavičce tak zůstal zkušený brankář Straka, který během svého letitého působení v ČFL (Ovčáry, Zápy…) vychytal značné množství nul. Nejlepším střelcem benáteckého kolektivu je Jakub Synek s 12 brankami. Hráč, který předtím prošel Pardubicemi, Mladou Boleslaví, Čáslaví, Varnsdorfem a Dobrovicí. Gól dal i v listopadu na Vyšehradě.

Trenér Bobek: Naše mužstvo potřebuje rozsáhlou obměnu

„Nelze se na nic vymlouvat. Naše mužstvo má nějaký strop, nějaké hranice a možnosti. Můžeme občas někoho porazit, avšak nemůžeme pravidelně soupeře porážet. Je potřeba obměna a zkvalitnění na mnoha postech, jinak z této situace nevylezeme. Přirovnal bych to, jako bychom nadávali ovci, proč nesežere vlka. Hráčům můžeme nadávat, jak chceme, ale oni mají nějakou hranici, nějaký svůj strop, přes který nepřelezou a my se můžeme zbláznit, můžeme hledat chyby nebo vyhazovat trenéry. V tom to ale není,“ podíval se realitě přímo do očí trenér Bobek.

To ale rozhodně neznamená, že „hráči se stropem, přes který nepřelezou“ se v neděli před vlastními diváky, kteří je hlasitě povzbuzují, nebudou chtít vytáhnout na tým šemíků. Už na podzim na Vyšehradě jim to téměř vyšlo.

Utkání 31. kola ČFL SK Benátky nad Jizerou – Slavoj Vyšehrad se hraje v neděli 10. června od 17.00 hod. a řídí je trio plzeňských arbitrů: jako hlavní rozhodčí Marek Janoch, jemuž budou asistovat na čarách Martin Košan a Miroslav Duda.

Juniorka v sobotu hostí na Vyšehradě tým Bohnic

Poslední utkání doma na Vyšehradě odehraje rezerva týmu mužů, která v sobotu přivítá Slovan Bohnice. Půjde o měření sil prvního s šestým celkem tabulky skupiny A pražské I. A třídy a výkop je ve 14 hodin. Juniorka už má jistý postup do přeboru, ale chce ještě uhájit prvenství v soutěži. Kromě toho na dálku soutěží s lídrem skupiny B Slavojem Podolí, kdo získá víc bodů: dvě kola před koncem jich má Vyšehrad B 62, zatímco Podolí 64.

Své poslední utkání sezony již odehraje U 19, která v neděli v 10.15 hod. v Krči přivítá Táborsko. I v derniéře půjde stále o co nejlepší pozici v České lize staršího dorostu a ve hře je dost široké rozmezí konečného umístění: náš tým může skončit nejlépe čtvrtý a nejhůř devátý v tabulce. Rozhodně je tedy ještě o co hrát!

Po U 19 nastoupí týmy U 17 ke svému poslednímu zápasu v České lize mladšího dorostu, výkop je půl hodiny po poledni. Také v tomto případě půjde o co nejlepší konečné umístění, přičemž mladší dorostenci Vyšehradu skončí mezi 11. a 14. příčkou. Záleží opět na výsledku závěrečného střetnutí!

Rezerva U 19 hraje již v sobotu v 10.15 hod. v Krči s Jiskrou Ústí nad Orlicí, po nich od 12.30 hod. změří své síly družstva U 16, přesněji naše „šestnáctka“ proti „sedmnáctce“ zpod Orlických hor.

Starší přípravka A (U 11) hraje v sobotu v 17 hod. ve Střešovicích, starší přípravka B (U 10) v neděli v 15.15 hod. v Řepích, mladší přípravka A (U 9) v sobotu již v 8.45 hod. ráno v Hostivaři a mladší přípravka B (U 8) v sobotu v 9 hodin ráno v Bohnicích.


SOUPISKA SK BENÁTKY NAD JIZEROU

BRANKÁŘI: Radim Straka (narozen 1976), Vojtěch Levíček (1998)

OBRÁNCI: Jindřich Jäger (1995), Břetislav Tvrzník (1994), Martin Borovička (1991), Miroslav Hošťálek (1993), Michal Horák (1987, kapitán mužstva), Jakub Sudek (1992), František Hakl (1989), David Skuhravý (1996)

ZÁLOŽNÍCI: Viktor Šimeček (1993), Jakub Kocourek (1995), Jan Boček (1993), Jan Knobloch (1984), Jan Kraus (1991), Sebastian Munzar (1996), Tomáš Bulíř (1996), Damián Farkaš (1996), Jakub Zörkler (1997)

ÚTOČNÍCI: Jakub Synek (1990), Stanislav Mařík (1989)

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň