INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

Z Benátek s jedním bodem

„A“-mužiBod za remízu 1:1 si přivezli fotbalisté Slavoje Vyšehrad v neděli 10. června z Benátek nad Jizerou. Ten druhý, bonusový za vítězství 3:2v penaltovém rozstřelu, získali domácí. Když už ne víc, alespoň se šemíkům podařilo přerušit po měsíci sérii jarních proher další „vloženou“ plichtou. Před posledním zápasem s Dobrovicí je tak už jisté, že naše mužstvo bude v konečné tabulce letošního ročníku ČFL figurovat na 12., 13. nebo 14. místě. Před rokem to bylo 13. místo.

První výraznější moment zápasu přišel v 17. min. kdy po Drobílkově trestném kopu poslal míč do sítě domácích Černý, rozhodčí ale těsně předtím odpískal hraní rukou. Ve 24. min. měl šanci domácí Kocourek, ale přestřelil. Minutu nato prošel po levé straně hřiště Drobílek, odcentroval a do vyložené šance se dostal Čtvrtníček, nezpracoval však míč a ten mu utekl do zámezí. Ve 37. min. Kostorek pálil z úhlu nad domácí bránu.

Ve zbývajícím čase první půle byli hodně blízko vedoucí brance domácí. Ve 39. min. Šimeček trefil ze střední vzdálenosti tyč Procházkovy brány a o dorážku se ještě pokusil Skuhravý, v pádu ale minul. Těsně před pauzou pak běželi Synek s Kocourkem na jednoho bránícího hráče hostí, ale pro Benátky hodně nadějnou situaci pokazili.

V 53. min. odcentroval Kostorek, Černý ale minul bránu. Tři minuty nato se dostali do šancí Vacík a hned po něm i Černý, jejich střely ale zblokovali domácí zadáci.

Z protiútoku domácí udeřili. Boček potáhl míč po pravé straně, přes Synka se dostal k Farkašovi, který ho přiťukl Synkovi a ten trefil k tyči: 1:0.

Tři minuty nato mohl zvýšit Kocourek, běžel sám na Procházku a mohl ještě přihrát lépe postavenému Bořkovi, místo toho ale vystřelil a minul.

V 67. min. ale odcentroval z pravé strany Vacík a u přední tyče stojící Hošťálek si balon nešťastně srazil do vlastní brány: 1:1! Tři minuty nato mohl poslat Vyšehrad do vedení Rossmann, jehož ale z bezprostřední blízkosti vychytal Straka a bylo po velké šanci. Stav 1:1 se už nezměnil.

Penaltový rozstřel zahájil nejlepší střelec Vyšehradu Čtvrtníček, ale těsně minul bránu. Domácí Šimeček pak proměnil. Ve druhé sérii proměnil Madej, naopak Synek přestřelil. Stejný nezdar potkal ve třetí sérii i kapitána Slavoje Matějku, jenomže neúspěšný byl rovněž kapitán Benátek Borovička – jeho střela se odrazila od břevna dolů a ven. Stav byl tak stále 1:1. Ve čtvrté sérii proměnili Hradecký i Skuhravý a stav byl 2:2. Rozhodlo se v páté sérii, kdy střelu Drobílka domácí brankář Straka vyrazil, zatímco Munzar proměnil a Benátky vyhrály rozstřel 3:2.

Nedojde-li k nějaké náhlé změně, poslední zápas sezony doma s Dobrovicí odehraje tým Vyšehradu ve čtvrtek 14. června od 17 hodin.

Asistent Milan Kopřiva: „Úroveň zápasu odpovídala postavení obou mužstev v tabulce. Průběh byl vyrovnaný s neproměněnými šancemi na obou stranách, i když místy jsme si dokázali vytvořit územní převahu. Pokud bych měl vybrat něco pozitivního, tak by to byl nejspíš výkon Rossmanna, který přišel na hřiště v průběhu druhého poločasu.“


SK Benátky nad Jizerou – Slavoj Vyšehrad 1:1 (0:0), pen. 3:2

Neděle 10. června, 31. kolo ČFL.

Branky: 57. Synek a rozhodující penalta Munzar – 67. vlastní Hošťálek.

Penalty proměnili: Šimeček, Skuhravý, Munzar – Madej, Hradecký. Penalty neproměnili: Synek, Borovička – Čtvrtníček, Matějka, Drobílek. Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 11:5. Soupeřem zblokované střely: 4:3. Rohy:6:5. Ofsajdy: 2:3.

Rozhodčí: Janoch – Košan, Duda. Bez karet.

Diváků: 150.

Benátky: Straka – Skuhravý, Borovička, Hošťálek, Sudek – Synek, Munzar, Šimeček, Farkaš – Kocourek (61. Hakl), Boček (89. Zeman). Trenéři Ladislav Bobek, Jan Bobek a Josef Jiránek.

Vyšehrad: Procházka – Matějka, Šlegl (71. Macej), Máče (84. Václavek), Madej – Kostorek (60. Heřman), Hradecký, Drobílek, Hašek (55. Vacík) – Černý (65. Rossmann), Čtvrtníček. Na lavičce byl ještě připraven brankář Štika. Trenéři Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva.


Střelci branek v sezoně 2017/18 (ČFL + Pohár FAČR)

18 – Čtvrtníček (z toho 1 v Poháru FAČR)

12 – Drobílek (z toho 1 v Poháru FAČR a 4 rozhodující penalty v rozstřelech v ČFL)

5 – Hašek

4 – Černý, Matějka

3 – Doležal, Máče (z toho 1 rozhodující penalta v rozstřelu v ČFL)

2 – Klesa, Smolák

1 – Hendrych, Heřman, Hradecký, Jakab, Macej, Egert (v Poháru FAČR), Vacík


Brankové asistence (ČFL + Pohár FAČR)

21 – Drobílek (z toho 1 v Poháru FAČR) 

10 – Madej 

5 – Čtvrtníček, Hašek (z toho 2 v Poháru FAČR), Jakab, Máče

4 – Doležal (z toho 1 v Poháru FAČR), Kostorek

3 – Černý

2 – Hendrych, Hradecký, Kulhavý, Matějka, Smolák

1 – Heřman, Junek, Klesa, Šlegl, Vacík, Václavek

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň