FAN SHOP

První podzimní porážka U 18: půltuctový příděl ve Svitavách

U 19 „B“ – Až v 11. kole České divize staršího dorostu utrpěla naše U 18 svoji první porážku, ale poněkud zahanbujícím způsobem: v sobotu 20. října prohrála ve Svitavách 0:6. V tabulce ale zůstává na třetím místě.

S mužstvem tentokrát neodcestoval trenér Petr Florián (dovolená v zahraničí) ani nikdo jiný od staršího dorostu, a tak ho koučovali trenéři U 16. Už po dvaceti minutách hry vedli domácí 2:0, kdy se po rohových kopech prosadili Kuda a Tůma. Alespoň snížit pak mohl Trajanov, běžel sám na svitavského brankáře Daňka, ale trefil jen jeho. Sedm minut před poločasem zvýšil Petrila na 3:0.

Do druhého poločasu nastoupil tým Vyšehradu se třemi útočníky, nijak to ale nepomohlo. Šance měli sice střídající Vejvoda a znovu Trajanov, ale nedali je. Naopak v 56. min. Brázda přidal čtvrtý gól domácích a pak se během jediné minuty trefili Petrila a Smékal. V 73. min. byl proto stav 6:0 a ten se už nezměnil. Rezerva našeho staršího dorostu i tak odjela ze Svitav s ostudným výpraskem.

V dalším utkání České divize U 19 naše „osmnáctka“ přivítá v sobotu 27. října na Vyšehradě své žižkovské vrstevníky, kteří jsou poslední v tabulce. Derby Slavoj Vyšehrad B – Viktoria Žižkov B se hraje od 10 hodin.

U 19: TJ Svitavy – Slavoj Vyšehrad B 6:0 (3:0)

Česká divize staršího dorostu (skupina C), hráno v sobotu 20. října 2018.

Branky: 38. a 72. Petrila, 8. Kuda, 21. Tůma, 56. Brázda, 73. Smékal.

Rozhodčí: Šimek – Jelínek, Zerzán.

Diváků: 60.

Svitavy U 19: Daněk – Čori, Štrajt, Marvan, Bednár – Komínek, Roman, Kuda, Tůma – Smékal, Petrila. Střídali Šmerda, Brázda, Janko, Jílek a Lajžner. Trenéři Martin Andrle, Richard Chyba a Pavel Marvan.

Vyšehrad U 18: Zvoníček – Brejcha, Novichikchin, Landík (60. Vejvoda), Pautov (46. Krejzl) – Jashi, Tomášek (85. Vu), Škobis, Šedina – Trajanov, Kabeš. Na lavičce byl ještě připraven brankář Lorenz. Trenéři Olin Martinec a Zdeněk Jaroš.