FAN SHOP

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Prague Spring Cup: prvenství slavili mladí hráči Vyšehradu!

U 17 Na jedničku reprezentovali Slavoj Vyšehrad mladší dorostenci během velikonočního mezinárodního turnaje Prague Spring Cup. Vyhráli kategorii U 17, když nepoznali ani jednou hořkost porážky a obdrželi pouze jeden gól z penalty při součtu skóre 11:1. Poprávu se tak stali vítězi ve své kategorii.

Slavnostní nástup byl v pátek na stadionu Slavie v Edenu. Následoval rychlý přesun na první utkání na hřišti Motorletu. Dánského soupeře Kristrup BK 1908 jsme zde porazili za 50 minut hry 6:0. Dva góly dal Souček, po jednom pak Doubek, Drozd, Nsingani a Icrasnyanyk. Italský ASD Castelnuovo jsme pak zdolali 2:0 góly Součka a Černého.

V sobotu na nás vyrukoval německý Juniorteam Rems A: s úpornou obranou a hrubými fauly. Naši hráči bohužel neudrželi nervy na uzdě a výsledkem byly dvě červené karty: pro Černého a Doubka. Gól nepadl, výsledek 0:0 byl přesto úspěchem soupeře.

V semifinále nás čekal asi nejfotbalovější soupeř: dánský Slagslune Ganlose IF, který hraje doma ve své věkové kategorii druhou nejvyšší soutěž a v její jarní části měl na svém kontě pět výher při skóre 16:1. Přestože jsme byli oslabeni, působili jsme výrazně fotbalovějším dojmem a zaslouženě vyhráli 2:1. Naše branky dali Icrasnyak s Drozdem. Soupeř vyrovnával z penalty ,a byl to jediný gól, co jsme během celého turnaje obdrželi.

Ve finále jsme narazili opět na italský celek ASD Castelnuovo. Ten v souboji o prvenství zvolil výrazně defenzivní taktiku: devět hráčů před vlastní šestnáctkou a odkopy na jediného útočníka. Úporně tím bránil bezbrankový stav na ukazateli skóre. Italský soupeř za celé finálové utkání ani jednou nevystřelil a nedostal se k blízkosti naší branky. Přesto jsme mu v normální hrací době nedokázali vstřelit gól, i když šance na to byly.

A tak se šlo do prodloužení. Přišpendlili jsme mladé Italy před jejich vápno a době, kdy už fyzicky odpadávali, jsme konečně udeřili. Po střele Icrasnyanyka gólman týmu Castelnuova vyrazil balon před sebe a dorážel Procházka: 1:0! Kdo očekával, že se soupeř vzchopí ve snaze o vyrovnání k náporu, musel být zklamán. Naši hoši dál tlačili soupeře a ohlídali si zasloužené vítězství jak ve finálovém vystoupení, tak i v celém turnaji.

„K prvenství na tomto turnaji mohu našim hráčům jen pogratulovat. Týmy, na něž jsme narazili, jsme převyšovali po technické i taktické stránce. Poslední tři utkání jsme hráli takříkajíc do plných a soupeři měli velký respekt z naší hry. Pro mě je ale také důležité, že se nikdo nezranil, a můžeme se tak nadále plně věnovat tréninkovému procesu,“ uvedl trenér sedmnáctiletých šemíků Olin Martinec.

Turnaje se zúčastnili: brankáři Martin Saladiak a Filip Hampapa, obránci Jindřich Dobřanský, Tomáš Stareček, Petr Čejka, Václav Černý, Jan Bazal, Jakub Menšík, záložníci Martin Procházka, Milan Šídlo (kapitán), Ihor Icrasnyanyk, David Souček, Jan Doubek , útočníci Matěj Drozd, Dennis Nsangini a David Trajanov.

Na turnaji ještě hrály naše ročníky 2005 až 2007 a rovněž ho vyhrály!

 

Foto z turnaje: zde

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

PŘÍŠTÍ KOLO

připravuje se...

VÝSLEDKY

připravuje se...