FAN SHOP

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Josef Čibera viděl dvě tváře týmu: prohru 0:4 a výhru 7:1

TombolaDva zápasy na Vyšehradě navštívil v podzimní části sezony pan Josef Čibera a shodou okolností viděl dvě diametrálně odlišná představení. V premiéře nové sezony debakl 0:4 se Štěchovicemi a potom 7. října duel se soupeřem z Králova Dvora, které vyhráli šemíci drtivě 7:1. Nejen to, domů si odnesl lahev bílého vína a váhu, protože se stal vítězem šesté podzimní tomboly.

„Chodím na Vyšehrad jen občas, ale to platí i pro ostatní stadiony či soutěže. Prostě si vybírám zajímavé zápasy, od první ligy až do čtvrté třídy,“ zmínil pan Čibera. Tak je tomu i v Jirnech, kde bydlí, i tam chodí na fotbal jen občas.

Zamlada hrával za Tatru Smíchov, později za Xaverov Horní Počernice. A připomněl i jména svých tehdejších spoluhráčů, která měla ve své době (řeč je o 70. letech a začátku 80. let) opravdu zvuk: Rudolf Svoboda, Jan Jarkovský či Karel Mastník. První z nich, s plnovousem hrající Svoboda, byl špílmachrem Jablonce a později i Slavie, další dva hráli za Bohemians.

Na vojně byl pan Čibera v Opavě, kde také hrál fotbal, aktivní hráčskou kariéru pak končil v Radonicích. Coby funkcionář byl 15 let předsedou Čechie Dubeč. Odmalička je však především slávistou, což platí samozřejmě i v současnosti, v jeho 60 letech.

„V srpnovém utkání se Štěchovicemi Vyšehradu nevycházelo vůbec nic, tentokrát je to naopak. Přiznávám, čekal jsem spíš vyrovnané utkání,“ poznamenal v poločase souboje s králodvorskými cábelíky. Na ukazateli skóre byl během pauzy stav 3:0 a vítěz tomboly odhadl, že konečné skóre bude 5:0. Zápas ale skončil dokonce 7:1.

„Líbí se mi hlavně sedmička a sedmnáctka,“ všiml si výkonů Filipa Drobílka a Dominika Haška. „Myslím, že Vyšehrad se brzy dotáhne na třetí místo v tabulce. Vypadá to, že letos vyhraje ČFL Chrudim, ale i Loko Vltavín je hodně silný a bude vysoko. Určitě se přijdu podívat i na derby Slavoj Vyšehrad – Loko Vltavín,“ dodal Josef Čibera.

Možnost uspět v tombole budou mít diváci na Vyšehradě ještě při třech dalších domácích zápasech ČFL v podzimní části sezony: při zmíněném derby s Loko Vltavín (21. října), dále s nováčkem z Ústí nad Orlicí (4. listopadu) a nakonec s Benátky nad Jizerou (11. listopadu).

 

Dosavadní vítězové podzimní tomboly

Miroslav Komžík, Jižní Město-Opatov

Petr Pelikán, Hloubětín

Pavel Matějovský, Krč

Daniel Jáchym, Uhříněves

Jiří Havel, Nusle

Josef Čibera, Jirny

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

PŘÍŠTÍ KOLO

připravuje se...

VÝSLEDKY

připravuje se...