INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

První cena Karolíně Friesové, přítelkyni brankáře Havránka

Tombola Lampu a lahev vína za prvenství v tombole si odnesla domů do Záběhlic v sobotu 12. května slečna Karolína Friesová, pravidelná návštěvnice i fanynka na zápasech šemíků. Vysvětlení její loajality k modrobílým barvám je prosté: je totiž přítelkyní našeho brankáře Jirky Havránka. Vyfotografovat s cenami se však nechala, stejně jako ostatní vítězové, se správcem areálu a hlasatelem Vláďou Novákem, který také vždy v poločase tombolu losuje.

„Ve zdejší tombole jsem vyhrála některou z cen poprvé. Jirka teď nechytá, tak jsme přišli na zápas spolu a koupil přijednom lístky do tomboly,“ prozradila sympatická a pohledná mladá žena.

Jiří Havránek, jak známo, byl vyloučen koncem dubna v utkání se Zápy a od disciplinární komise vyfasoval trest na čtyři zápasy, jeden mu ale možná v tomto týdnu odpustí. A zdalipak mu jeho partnerka za červenou kartu vynadala?!

„No samozřejmě, oslabil tým,“ pravila naoko přísně slečna Karolína. Vzápětí ovšem smířlivěji a na obranu svého vyvoleného dodala: „Nechal se vyprovokovat, ale stane se… Vždyť je to první červená karta v jeho kariéře.“

V poločase právě probíhajícího utkání ČFL Slavoj Vyšehrad – Jiskra Domažlice vedli šemíci 3:2 a diváci byli spokojeni nejen se stavem na ukazateli skóre, ale i mnoha góly. A to ještě netušili, co přijde dál.

„Určitě se dá na to dívat, není to žádná nuda. Líbí se mi to,“ řekla Karolína Friesová. A kdo se jí líbí z týmu Vyšehradu jako fotbalista a kdo jako atraktivní mladý muž? „Fotbalově Pepa Čtvrtníček,“ nezaváhala s odpovědí, stejně jako u té druhé. „Jako chlap se mi líbí jenom můj Jirka, to je samozřejmé. Ano, je pravda, že v týmu Vyšehradu jsou samí pohlední mladí muži, ale já mám oči jen pro jednoho z nich,“ vysvětlila s grácií i úsměvem.

Tým Slavoje je v současnosti na osmém místě tabulky ČFL, podle vítězky čtvrté jarní tomboly by to ale mohlo a mělo být lepší. „Není pochyb, že mají na víc, jenomže místy během utkání zazmatkují, a pak jsou z toho chyby. Zbývá ještě šest zápasů, určitě to zvládnou a posunou se výš. Brzy už také naskočí Jirka a podrží je.“

Zatímco Jirka Havránek se může pochlubit starty v nejvyšší soutěži za Bohemians 1905, Karolína Friesová to dotáhla až k titulu světové šampionky! Šestnáct let se věnovala závodnímu aerobiku a v roce 2009 na Martiniku se stala mistryní světa. „Toho nejvyššího jsem dosáhla, ale teď už mám vrcholovou kariéru za sebou. Už si jdu jen občas zacvičit, mám ráda také plavání a bruslení. To ale při zaměstnání.“

V Praze žije šest let, přivedlo ji sem pracovní angažmá. Coby absolventka přírodovědného lycea pracuje v genetické laboratoři.

Slečna Karolína však pochází ze Zlína a během svých školních let chodila do sportovní třídy společně s fotbalisty, proto ji nejpopulárnější kolektivní sport přitahuje a rozumí mu. V nejvyšší soutěži pochopitelně drží palce Zlínu. „Mám v týmu spoustu kamarádů, například brankáře Staňu Dostála. Letošní ročník je sice slabší než ten loňský, ale věřím, že se Zlín alespoň udrží a napřesrok to bude zase lepší.“

Karolína Friesová si v poločase utkání Vyšehrad – Domažlice tipnula, že šemíci nakonec vyhrají 4:3. Jenomže chybělo jen velmi málo k tomu, aby to dopadlo přesně obráceně. Naštěstí těsně před koncem vyrovnal Jirka Heřman na 4:4 a v penaltovém rozstřelu pak zvítězil Slavoj 2:1, takže získal druhý bod.

Letos na jaře přibudou na Vyšehradě ještě tři vítězové tombol. Na programu jsou totiž tato domácí utkání: 26. května Benešovem, 30. května s Brozany a nakonec 16. června s Dobrovicí. Zkuste štěstí ve vyšehradské tombole i Vy, šance na výhru je velká!

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň