INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

FAN SHOP

M. Jíra: odcházím v dobrém, klukům přeju jen to nejlepší

U 19 – Trenér Miroslav Jíra v neděli 18. listopadu 2018 ukončil své působení na Vyšehradě. Na jaře stál na lavičce A-týmu společně s Jaroslavem Klímou a Milanem Kopřivou, ale i u staršího dorostu v roli asistenta Jaromíra Jindráčka. Ten ale v létě přijal angažmá u divizního týmu mužů ve Zbuzanech, a tak si své pozice vyměnili. Na podzim vedl Miroslav Jíra áčko „devatenáctky“ v roli hlavního kouče. Jenomže mladí šemíci získali jen 16 bodů, když z patnácti utkání čtyři vyhráli: v Mostu, doma s Kladnem, v Plzni-Doubravce a naposledy 7. října doma s Benešovem. Dále dva zápasy zremizovali (s výhrami na penalty) a devět jich prohráli.

„To je určitě zklamání, představoval jsem si alespoň střed tabulky,“ uvedl Miroslav Jíra. „Pro mě bylo a je prioritou vychovat mladé hráče pro dospělý fotbal, jenomže na podzim jich chodilo hodně hrát za B-tým mužů, a to bylo pro ně velmi náročné. Někteří nastupovali skoro pravidelně v sobotu za juniorku a pak v neděli za dorost. Během dvou dní odehrát dva zápasy není jednoduché.“

Dalším důvodem ne úplně povedené první poloviny sezony A-týmu U 19 byla podle jeho slov spousta zraněných. „Často jsme odehráli herně dobré zápasy, ale s nedobrými výsledky. Herně kluci nemají špatnou kvalitu, ale chybí víc osobní zodpovědnosti v defenzivě a během vypjatých situací, kdy se opakují individuální chyby. Nedisciplinovanost má pak neblahý vliv na snahu celého týmu. Moc jsme také nezvládali koncovku. Postrádali jsme větší hlad po gólech a střelce typu Ondry Tomana, který v minulé sezoně dokázal zúročit snahu celého týmu,“ zmínil. „Věřím v úspěšnou kariéru hlavně Tomáše Starečka a Matouše Babky, velkých talentů. Ale i dalších. Skvělý kluk i fotbalista je Denis Rogers. Všem hráčům přeju v další sportovní kariéře i v osobním životě jen to nejlepší.“

Spokojenost však panuje s výsledky a třetím místem U 18 v České divizi staršího dorostu. „Nejvíc mě těší rozvoj trenérské kariéry Petra Floriána a jeho přínos pro klub. Šance ode mě se chopil skvěle. A také progres výkonnosti hráčů U 18, zejména ročníku 2001. Kluci na sobě chtějí pracovat,“ ocenil Mirek Jíra. „Mrzí mě, že končím, ale chtěl bych moc poděkovat za spolupráci trenérům Jardovi Jindráčkovi, Jirkovi Novotnému i oběma vedoucím, tedy Jardovi Šťástkovi a Vaškovi Rybínovi. A také masérovi Filipu Mackovi. Se všemi byla úžasná spolupráce, tvořili vynikající realizační tým a platilo, co jsme si řekli. Škoda jen, že spolupráce s kluky z devatenáctky nebyla lepší, aby panovala v klubu větší spokojenost. Chápu to jako poučení pro nás všechny. Já si odnáším z Vyšehradu obrovskou zkušenost, jsem za ni rád a vděčný za to, že jsem tu mohl působit u áčka i staršího dorostu. Odcházím v dobrém a nakonec chci poděkovat i majiteli klubu Jardovi Klímovi,“ dodal.

Mirek Jíra si sám zaslouží poděkování za práci odvedenou pro Slavoj Vyšehrad i za tato vřelá slova. Popřejme mu tudíž na závěr hodně štěstí úspěchů během jeho dalšího angažmá i v osobním životě.

PŘÍPRAVA "A" MUŽI

Vyšehrad - Slavia jun.

0:2 (0:1)

----------------------------------

Č. Budějov. - Vyšehrad

3:1 (0:1)

----------------------------------

Vyšehrad - V. Hamry

3:3 (2:2)

----------------------------------

Vyšehrad  - Hostouň

6:1 (3:1)

----------------------------------

Kolín - Vyšehrad

1:5 (1:4)

----------------------------------

Vyšehrad - Sokolov

0:1 (0:0)

----------------------------------

Vyšehrad - Sparta jun.

5:0 (1:0)

----------------------------------

Mšeno - Vyšehrad

0:5 (0:3)

----------------------------------

23.2.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Neratovice

----------------------------------

3.3.2019 11:00 hod

Vyšehrad - Vykáň