ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 17 tři dny po remíze 3:3 na Admiře remizovala rovněž na Meteoru: 1:1

09. 10. 2022

U 17 – Vyjma srpnového utkání na Strahově se Spartou mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad pravidelně bodují v pražských derby. V září porazili 3:1 Viktorii Žižkov a v říjnu dvakrát remizovali na hřištích soupeřů: ve čtvrtek 6. října 3:3 na Admiře a v neděli 9. října 2:2 na Meteoru. Při troše sportovního štěstí mohly z posledních dvou zápasů vzejít ne pouze remízy, ale výhry... A v tabulce České ligy U 17 by byl náš tým výš než na současném 16. místě.

Tak či onak, svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Allana Kheila bodovali v pátém z posledních šesti zápasů, kdy porazili Žižkov, remizovali s Petřínem Plzeň, Táborskem, Admirou, Meteorem a prohráli jen s Teplicemi.

V prvním poločase nedělního derby na Meteoru byl lepší tým hrající v modrých dresech, ale nedokázal toho patřičně využít. Po pěti minutách hry a faulu na Heřmánka Gajzler z trestného kopu přestřelil. Dvě minuty nato mohli dát gól domácí, ale Francouz zblízka hlavičkoval nad. V 10. min. se probil zleva před bránu Meteoru Gajzler a z úhlu trefil její vzdálenější tyč. Neuspěli ani hlavičkující „Bobby“ Dat Nguyen Tien či Pytlíček se svojí pohotovou střelou z voleje.

Bohužel v polovině první půle byl odpískán Svobodovi faul v rohu velkého čtverce na domácího beka Egera a Chaloupka z penalty otevřel skóre: 1:0.

Vyrovnat mohl Heřmánek, ale byl tísněn protihráčem a minul. Přesně po půlhodině hry ale po centru zleva od Gajzlera Kheil technickým obloučkem přehodil brankáře Seidela: 1:1! A stal se tak osmým střelcem naší „sedmnáctky“ v podzimní části mistrovské soutěže…

Vyznamenal se i Pavlíček, když vyrazil těžkou střelu kapitána Meteoru Nepraše. Na druhé straně, pět minut před pauzou, pálil Heřmánek, ale Seidel vytěsnil jeho střelu do zámezí.

Tři minuty po návratu ze šaten mohl skórovat podruhé Kheil, ale trefil brankáře domácích. Ti naopak zahrozili Sýkorovou střelou nad. Hrál se velmi dobrý fotbal „nahoru – dolů“ a oba týmy chtěly zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Krátce po zblokované střele centrforvarda Vyšehradu Svobody vytvořili hráči Meteoru před bránou hostí velký závar, což bylo zhruba čtvrt hodiny před koncem, ale mladí šemíci odolali a ve zbývajícím čase se usilovně snažili přidat vítězný gól. Bohužel nepodařilo se to ani ve čtvrtek na Admiře, ani v neděli na Meteoru. Zápas měl však úroveň hodnou úrovně druhé nejvyšší soutěže mladšího dorostu.

Naši U 17 čeká na podzim ještě pět zápasů: všechny v nedělním hracím termínu a s výkopem čtvrt hodiny po poledni: 16. října doma s Bohemians, třetím týmem tabulky, dále 23. října na hřišti „šestnáctky“ Mladé Boleslavi, 30. října doma s Tempem, 6. listopadu v Písku a nakonec 13. listopadu doma s „šestnáctkou“ Slavie, která je v současnosti lídrem soutěže ČLD U 17.

U 17: Meteor Praha VIII – Slavoj Vyšehrad 1:1 (1:1)

10. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 9. října v areálu Meteoru ve Štěpničné ulici. Branky: 24. Chaloupka – 31. Kheil. Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:7. Soupeřem zblokované střely: 6:8. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Hes – Kohout, Chrenko. ŽK: Nepraš, Joska – Dat Nguyen Tien. Diváků: 50.

Meteor U 17: Seidel – Joska, Benedikt, Eger – Nepraš (79. Marek) – Mucha, Chaloupka (46. Sýkora), Busa, Votava (46. Hájek) – Hottek (46. Kolesničenko), Francouz (66. Hrubý). Trenéři Tomáš Rada, Jonáš Drbal a Jakub Rada.

Vyšehrad U 17: Pavlíček – Kheil, Krajíček, Tesař, Dang Le Truong (28. Holý) – Řezáč (67. Nosek), Dat Nguyen Tien, Pytlíček (46. Kireev) – Heřmánek, Svoboda, Gajzler. Na lavičce byl ještě připraven brankář Čepela. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Allan Kheil.