FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Bojovali, body ale přesto uletěly: Slavoj Vyšehrad – Motorlet B 1:2

23. 10. 2022

„A“-muži – Velmi důležitý souboj s B-týmem Motorletu fotbalisté Slavoje Vyšehrad bohužel výsledkově nezvládli. V neděli 23. října mu doma podlehli 1:2, přestože bojovali, seč jim stačily síly. V Pražská teplárenská přeboru tak byli předstiženi právě tímto soupeřem. Chvost tabulky má po dvanácti odehraných kolech tuto podobu: 14. Motorlet B, 15. Vyšehrad (oba 8 bodů), 16. Radotín (6 bodů). Na podzim jsou na programu ještě tři dějství.

Gól domácího týmu vstřelil Oleg Pryšljuk – Vyšehrad ale možná dal dvě branky! Již v nastaveném čase utkání hlavičkoval další obránce Tomáš Stareček, míč možná přešel, možná nepřešel přes brankovou čáru. Rozhodčí se rozhodl pro druhou z těchto variant….

Oproti předešlému úspěšnému zápasu v Královicích chyběli v základní sestavě Nechepurenko a Souček, jež nahradili tentokrát Zíka s Kubiesem. Bohužel nadále chyběl zraněný střední záložník a špílmachr Krivosheev.

Již ve 3. min. po kolmé přihrávce od Pokorného utekl Sehedi, obešel kličkou brankáře Zvoníčka a zasunul míč do odkryté brány: 0:1. Vyrovnat mohl v 6. min. Kubies, trefil brankáře hostí Šmerdu. Ve 12. min. ale Vodička rozehrál zprava rohový kop na vzdálenější tyč, Pryšljuk trefil tyč, míč se k němu odrazil zpět a napodruhé už jej poslal do sítě: 1:1! Pak se dostal dvakrát do zakončení bývalý hráč Vyšehradu Rossmann, napoprvé jej vychytal Zvoníček a napodruhé těsně minul. Domácí brankář pak chytil i těžkou střelu Průši. Tři minuty před pauzou po přímém souboji kapitánů obou mužstev ve vápně Motorletu B domácí Klíma avizoval faul od hostujícího Zelenky, ale hrálo se dál.

Tři minuty po změně stran po centru z levé strany zakončoval pohotově zblízka Sehedi, ale Zvoníček jej fantastickým zákrokem vychytal a odvrátil téměř jistý gól. Po necelé hodině hry kryl i Hrabinovu střelu z vyložené šance do šibenice. V polovině druhé půle už ale po nedorozumění v defenzivě kapituloval: rozhodující gól zápasu na 1:2 vstřelil Průša. V 82. min. Zvoníček zneškodnil další vyloženou šanci hostí. V nastaveném čase se vzepjali modří k závěrečnému náporu a po Starečkově hlavičce už zvedali hráči ruce nad hlavu, vyrovnání se ale nekonalo. Míč údajně nepřešel celým objemem brankovou čáru.

Do konce podzimu zbývají ještě tři utkání: tým Slavoje Vyšehrad se na státní svátek v pátek 28. října v 10.30 hod. představí v Hostivaři, v neděli 6. listopadu ve 14.00 hod. vyzve doma Uhříněves a první polovinu sezony zakončí v sobotu 12. listopadu v 10.15 hod. v Radotíně.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „V něčem je to pro nás sportovní smůla protože tohle utkání jsme měli zremizovat, což by bylo také spravedlivější. Motorlet nastoupil posílem o hráče áčka a zápas měl velmi dobrou úroveň. V poslední minut utkání došlo u brány soupeře ke sporné situaci a je škoda, že neskončila gólem na 2:2.“

Vedoucí mužstva Motorletu B Boris Damjanov: „Byli jsme posíleni hráči z lavičky A-mužstva a měli víc ze hry i víc šancí, Vyšehrad mě ale překvapil pohledným fotbalem. My se potýkáme, ať už je to áčko nebo béčko, s neproměňováním šancí, hrajeme trochu naivní fotbal.“

Slavoj Vyšehrad – Motorlet Praha B 1:2 (1:1)

Praž. přebor (12. kolo), hráno v neděli 23. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 12. Pryšljuk – 3. Sehedi, 68. Průša. Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 1:4. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 4:1. Rozhodčí: Borodáč – Andras, Wulkan. ŽK: Přech (Vyšehrad). Diváků: 70.

Vyšehrad: Zvoníček – J. Klíma ml., Přech, Stareček, Pryšljuk (87. Nechepurenko) – Lískovec (87. Šrejber), Holyk, Vodička (75. Š. Klíma), Zíka (56. Kankara) – Krčmář, Kubies (56. Babka). Na lavičce byl ještě připraven brankář Klomínek. Trenér Jaroslav Klíma.

Motorlet B: Šmerda – Průša, Čuba, Zelenka, Pokorný – Kolář – Rossmann (89. Alahmary), Sehedi, Kochan (90. +2 Ambadu), Hrabina (59. Matějíček) – Blažek (46. Žižka). Trenéři Jan Rajnoch, Ondřej Walter a Jan Hrubeš.