FC Hradec Králové vs. FC Slavoj Vyšehrad
5. kolo Fortuna národní liga pátek 25.09.2020 18:00 Všesportovní - Hradec Králové

Fotbal s otevřeným hledím: juniorka vyhrála v Nespekách 4:3

06. 06. 2020

„B“-muži – Měření sil dvanáctého týmu tabulky Středočeského krajského přeboru se čtvrtým celkem Pražského přeboru se uskutečnilo v sobotu 6. června na hřišti v Nespekách, obci v Benešovském okrese. V přátelském utkání, které bylo festivalem ofenzivního fotbalu se spoustou šancí na obou stranách, domácí Sokol podlehl béčku Slavoje Vyšehrad 3:4. V modrém dresu vítězů dvakrát skóroval hráč A-týmu Jan Vejvar, z toho jednou z penalty, po jedné brance pak připojili dorostenec Tomáš Kankara a Matěj Drozd. V základní sestavě hostujícího týmu se objevili tři dorostenci a navíc další tři střídali. Za domácí Sokol se dvakrát trefil bývalý útočník Vyšehradu Kamil Kulhavý a radost z hattricku mu zhatil jen vynikající výkon 18letého gólmana Matouše Babky.

Po prohře 2:3 doma s Duklou B (ČFL), dobrovízské remíze 1:1 s Aritmou (divize) a porážce 2:4 ve Velvarech (ČFL) tak rezerva šemíků poprvé během „pokoronavirového“ období v přípravném duelu zvítězila.

Již po třech minutách hry a akci Vejvara se Šleglem si naběhl do dobré pozice F. Babka, jenomže přestřelil domácí branku, již hájil bývalý gólman naší U 19 Václav Drážek. Ve 13. min. však Procházka obstaral finální přihrávku a Vejvar s jistotou střelou po zemi k tyči otevřel skóre: 0:1! Už tři minuty nato mohli domácí vyrovnat, proti byl vynikajícím zákrokem M. Babka. Jeho protějšek Drážek pak musel kontrolovat dráhu letu míče poté, co vypálil z vlastní poloviny hřiště stoper Slavoje Drozda. Po centru Vejvara pak V. Markovych zblízka hlavičkoval nad.

Ve 25. min. M. Babka zneškodnil čistou gólovou šanci jednoho z domácích hráčů, o dvě minuty později ale přece musel lovit míč ze sítě, kdy jej zmátl Kulhavý tečovanou střelou z trestného kopu: 1:1.

O deset minut později Kulhavý ukázal záda obráncům hostí a poslal svůj tým do vedení 2:1. Dvě minuty nato ale odcentroval zprava Drozd, do vápna Nespek se vřítil s míčem zleva Procházka a byl faulován. Vejvar z penalty vyrovnal: 2:2!

Hned po zahájení druhé půle Přibyslavský nastartoval přihrávkou po pravé postranní čáře Drozda, jenž odcentroval ke vzdálenější tyči a Kankara ve skluzu poslal Vyšehrad B znovu do vedení: 2:3! Chvíli nato měl stoprocentní šanci na vyrovnání Kulhavý, ale zblízka až fatálně minul bránu.

V 64. min. hlavičkoval vedle domácí brány Kankara, leč o dvě minuty později se přece jen měnilo skóre. Procházka rozehrál z pravé strany rohový kop a Drozd nadvakrát protlačil balon za brankovou čáru: 2:4!

Hrál se velmi otevřený fotbal, nebezpečné akce se střídaly na obou stranách. Nespeckou bránu minuli F. Babka i Vejvar, na druhé straně chytil hodně těžkou střelu M. Babka. V 78. min. ale domácí Petlička snížil na 3:4.

Pět minut před koncem zaujal ostrou ranou stoper Vyšehradu B Kubek, z dorážky Procházka minul. Vyloženou šanci měl pak Vejvar, ale trefil jen gólmana: hattrick mu nebyl souzen.

Přesně to samé ale platilo na druhé straně o Kulhavém: jemu zase „zapověděl“ třetí gól M. Babka. Kulhavého takřka už gólovu hlavičku v 89. min. vytěsnil excelentní robinzonádou. Tohle byl nejhezčí moment utkání – navzdory celkově sedmi gólům.

Sokol Nespeky – Slavoj Vyšehrad B 3:4 (2:2)

Přípravné utkání 6. června 2020 ve Nespekách. Branky: 27. a 37. Kulhavý, 78. Petlička – 13. a 38. Vejvar (druhá z pen.), 46. Kankara, 66. Drozd. Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 9:8. Soupeřem zblokované střely: 2:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:7. Rozhodčí: Budil – Šíma, Drnec. ŽK: Komárek – Drozd. Diváků: 60.

Vyšehrad B: M. Babka – Drozd (75. Pařízek), Drozda, Kubek, Procházka – Šlegl (32. Přibyslavský) – F. Babka, Zinhasovič, Kankara – Vejvar, V. Markovych (52. Bushiev). Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.