Gerža, Stýblo a Komani z penalty zajistili U 17 svými góly výhru 3:0

11. 01. 2020

U 19/U 17 – Dorostenci Slavoje Vyšehrad mají za sebou první zápasovou přípravu v novém roce, a to jak starší, tak i mladší. V sobotu 11. ledna 2020 na domácím stadionu změřili své síly ve vzájemném souboji a ten dopadl lépe pro mladší šemíky. U 17 posílena o několik hráčů z U 16 porazila v modelovém utkání na tři třetiny „devatenáctku“ 3:0. Skóre otevřel ve druhé třetině navrátilec ze Slavie a syn trenéra naší U 16 Dominika Gerži Hugo Gerža, krátce nato se trefil i Tomáš Stýblo (u obou gólů asistoval Jakub Štěpánek) a třetí branku mladšího dorostu, po faulu na Martina Procházku, přidal v poslední části hry Kristian Komani z penalty.

Tým U 19 nastoupil už pod vedením nové trenérské dvojice David Jarolím – Richard Stražan. Nechyběl ani kouč U 18 Jaromír Jindráček, jenž se ale nakonec ujal soudcovské píšťalky. U 17 se představila pod taktovkou dua Zdeněk Jaroš – Miroslav Verner, kteří vedli družstvo už na podzim.

Do branky U 19 se po delší době zaviněné zraněním postavil Zvoníček, v úvodní třetině ale moc práce neměl. Zhruba do poloviny utkání to vypadalo, že se podle očekávání prosadí starší hoši, jenomže postupně zahodili čtyři vyložené gólové šance: jmenovitě V. Markovych, Vodrážka, Douša a Kubies. Všichni čtyři jen těsně minuli Martincovu bránu.

Ve 46. min. běžel sám na Zvoníčka kanonýr U 16 Štěpánek, ale nepřekonal ho, akce ovšem pokračovala dál, k míči se dostal Gerža a zblízka napálil balon do sítě: 0:1.

V 50. min. prošel po pravé straně hřiště podél brankové čáry Štěpánek a z jeho přihrávky se prosadil Stýblo: 0:2.

Oba týmy pak měly ještě po jedné vyložené šanci, ale nakonec, po faulu na beka U 16 Procházku, uzavřel skóre Komani z penalty: 0:3. To už nebyl v bráně U 19 Zvoníček, ale Klomínek.

V dalším přípravném utkání naše U 19 přivítá v neděli 19. ledna v 10 hodin na Vyšehradě své vrstevníky z Motorletu. V pozápase, který začne v poledne, se utkají týmy U 17 obou tradičních rivalů.

Slavoj Vyšehrad U 19 – Slavoj Vyšehrad U 17  0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Přípravné utkání v sobotu 11. ledna 2020 na Vyšehradě. Branky: 46. Gerža, 50. Stýblo, 79. Komani z pen. Rozhodčí: Jindráček. Diváků: 30.