FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka porazila Třeboradice 3:2, doma je na podzim stoprocentní

09. 11. 2019

„B“-muži – Sedm zápasů, sedm vítězství. Na domácí půdě zůstala rezerva mužů Slavoje Vyšehrad v podzimní části pražského přeboru stoprocentní, na vlastním stadionu vytěžila plný počet 21 bodů. V sobotu 9. listopadu porazila Třeboradice 3:2 a posunula se po čtrnácti kolech na čtvrté místo tabulky. Utkání mělo dramatický vývoj: hosté dvakrát vedli, ještě v poločase 2:1, po obrátce ale Vyšehrad B dvěma „slepenými“ góly skóre otočil. V dresu vítězného týmu se zapsali do listiny střelců Martin Klán, Michal Rataj a střídající Jaroslav Macej.

Domácí tým vstoupil do zápasu velmi aktivně, M. Klán a po něm i Rataj se dostali sami před brankáře Prebsla, oba však zastavil ofsajd. V 8. min. měl gólovou šanci Alexandr, jenomže místo střely zvolil kličku a přišel o možnost zakončit. A vzápětí po centru F. Babky M. Klán hlavičkoval zblízka jen do místa, kde stál Prebsl a ten míč kryl.

Hosté v 11. min. trestali, po Grznárově rohovém kopu a závarem před bránou M. Babky doklepl míč za jeho záda Červenka: 0:1.

V 15. min. ale na polovině hřiště Pardubský sklepl míč zpětnou přihrávkou Alexandrovi, jenž uvolnil F. Babku, ten zatáhl míč po pravé straně a odcentroval před bránu přesně na nabíhajícího M. Klána: 1:1!

V 15. min. však Třeboradice udeřily podruhé, po centru z pravé strany poslal balon bez přípravy do sítě Petr: 1:2. Ve 37. min. mohl zvýšit 40letý exligista Grznár, zblízka ale trefil jen M. Babku. Těsně před pauzou, po akci kapitána Šlegla, mohl naopak vyrovnat F. Babka, z hodně nadějné pozice ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

Po návratu ze šaten se objevil v sestavě Macej a jeho přítomnost byla hned znát. Z jeho první přihrávky měl šanci M. Klán, střela však byla zblokována.

V 54. min. ale Šlegl dlouhým nákopem našel Maceje, ten zády k bráně posunul na nabíhajícího Haniho, jenž zleva přihrál Ratajovi a ten už trefil přesně k tyči: 2:2! V 55. min. potom Šlegl přihrál do pravé strany hřiště M. Klánovi, ten až u brankové čáry zasekl míč, zpětnou přihrávkou našel F. Babku, jenž ihned odcentroval a Macej vyhrá hlavičkový souboj s Červenkou: 3:2! Oba góly od sebe dělila přesně jedna minuta a jedna vteřina…

V polovině druhé půle mohl Macej náskok pojistit, ale těsně minul. V 72. min. reklamovali domácí hráči faul kapitána hostí Viktorina na Brejchu v pokutovém území, ale hrálo se dál. V 88. min. se ocitli Souček s Ratajem sami před brankářem Prebslem, ale gól z této megašance nebyl. Na druhé straně měl dvě možnosti vyrovnat Ibe, pohotově vypálil, M. Babka ho ale přesto pokaždé vychytal.

V podzimní derniéře Vyšehrad B nastoupí v sobotu 16. listopadu ve 13.30 hod. na stadionu Olympie Radotín – předposledního týmu tabulky, který ale naposledy vyhrál 2:0 v Hostivaři.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Těší mě, že jsme ze všech sedmi podzimních domácích zápasů vytěžili plný počet 21 bodů. Tím spíš, že pražský přebor je opravdu velmi kvalitní soutěží. Prokázaly to i Třeboradice s mnoha zkušenými hráči v sestavě: v první půli nám daly ze tří akcí dva góly My jsme nastoupili se sedmi hráči z širšího kádru A-týmu a měli co dělat, abychom vývoj utkání otočili v náš prospěch a vyhráli. Bylo to však zasloužené, protože jsme měli ještě další gólové šance.

Trenér Jan Novák (Třeboradice): „Domácí šli do zápasu s velmi dobrou sestavou, byla znát řada hráčů z A-týmu Vyšehradu. V první půli se hrál oboustranně velmi dobrý fotbal nahoru – dolů se spoustou šancí obou týmů. Bohužel jsme vstoupili špatně do druhé půli, inkasovali rychle dvě branky za sebou a pak už se nám nepodařilo s výsledkem něco udělat. Diváci museli být spokojeni, viděli pěkný zápas.“

Slavoj Vyšehrad B – SK Třeboradice 3:2 (1:2)

14. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 9. listopadu 2019. Branky: 14. M. Klán, 54. Rataj, 55. Macej – 10. Červenka, 18. Petr. Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 5:1. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 6:6. Rozhodčí: Chustecki – Tikal, Tomšů. ŽK: Šlegl – Chlapec. Diváků: 30.

Vyšehrad B: M. Babka – Pardubský, Drozda (46. Macej), Žežulka, Hani (90. Popovič) – Alexandr (71. Richter), Brejcha – F. Babka (76. Souček), Rataj, Šlegl – M. Klán (83. Stareček). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Hanslík a Drozd. Trenéři Jaroslav Klíma a Vladimír Pokorný.

Třeboradice: Prebsl – Červenka, Chlapec, Adjei Kwame, Hruška (64. Ibe) – Hájek – Houžvička, Kadlec, Viktorin, Grznár (76. Janda) – Petr (76. Mbah). Trenér Jan Novák.