FK Varnsdorf vs. FC Slavoj Vyšehrad
11. kolo Fortuna národní liga neděle 08.11.2020 14:00 MěS Varnsdorf

Juniorka v přípravě prohrála 2:4 na půdě třetiligových Velvar

31. 05. 2020

„B“-muži – Po devatenácti týdnech si B-tým mužů Slavoje Vyšehrad zopakoval přípravné utkání na půdě třetiligových Velvar. Zatímco v polovině ledna zde rezerva šemíků podlehla domácímu Slovanu 2:6, tentokrát inkasovala o dva góly méně, a prohrála tak 2:4. Z týmu hostí se zapsali do listiny střelců Denis Laňka z penalty a František Babka.

Sedmý tým tabulky ČFL (ve skupině B) nastoupil i se záložníkem Miroslavem Vernerem, který přišel do Velvar právě z Vyšehradu. Domácí Slovan pod vedením trenéra Pavla Janečka šel již ve 12. min. do vedení, kdy otevřel skóre Kafka: 1:0. V úvodní čtvrthodině se týmu hostí nedařilo, nezachytil vstup do utkání, až pak srovnal hru.

Ve 38. min. by faulován ve vápně domácích Dubravčič (a se zraněním musel odstoupit) a Laňka z penalty stanovil poločasové skóre 1:1!

Deset minut po změně stran hráči Vyšehradu B reklamovali ofsajd, nicméně Šustr i tak skóroval a jeho gól platil: 2:1. Po hodině hry se ale po Drozdově centru srazil velvarský brankář Měsíček s vlastním obráncem, a toho využil František Babka: 2:2!

V 65. min. šel Slovan potřetí do vedení, po trestném kopu dal hlavou jeho třetí a současně vítězný gól Vopat: 3:2. A na hřiště se dostalo postupně v roli střídajících hráčů i několik dorostenců Vyšehradu.

V 70. min. zahráli domácí rukou ve vlastním vápně, svoji druhou penaltu už ale Laňka neproměnil. Brankář Měsíček ho při střele z bílého bodu vychytal.

Pět minut před koncem vyrovnaného utkání padl poslední gól, Šustr upravil na 4:2.

„Béčko Vyšehradu, posílené o dva až tři hráče z kádru A-mužstva, nás přinutilo k maximálnímu výkonu, vydat se ze všech sil. V tom utkání určitě splnilo svůj účel,“ řekl po boji trenér vítězů Pavel Janeček.

V dalším přípravném měření sil rezerva Slavoje přivítá doma tým Sokola Nespeky, v letošní sezoně dvanáctý tým tabulky Středočeského krajského přeboru. Hrát se bude v neděli 7. června od 17 hodin na Vyšehradě. Za Nespeky hraje známý fotbalista i trenér Petr Mikolanda, zatímco jeho branku hájí bývalý gólman naší U 19 Václav Drážek.

Slovan Velvary – Slavoj Vyšehrad B 4:2 (1:1)

Přípravné utkání 30. května 2020 ve Velvarech. Branky: 55. a 85. Šustr, 12. Kafka, 65. Vopat – 38. Laňka z pen., 60. F. Babka. Diváků: 100. V 70. min. neproměnil Laňka (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad B: M. Babka – Čižikov (65. Mlejnek), Drozda, Kubek (60. Novichikchin), Šídlo – F. Babka (75. Kubies), Drozd, Šlegl, Laňka – Macej (65. V. Markovych), Dubravčič (40. Procházka). Trenér Vladimír Pokorný.