Zpět na seznam novinek

Ke třem bodům vedla znovu trnitá cesta: šemíci přehráli Sokolov 4:2

21. 08. 2021

„A“-muži – Vítězství trochu utrápené, s hluchými pasážemi v obou poločasech, nicméně tři body zůstaly doma: fotbalisté Slavoje Vyšehrad v sobotu 21. srpna porazili Sokolov 4:2, a splnili tak roli favorita tohoto utkání. Přitom stejně jako ve všech předchozích zápasech, i tentokrát museli dotahovat vedení soupeře. Dvakrát se trefil ještě v první půli Pavel Vandas, po změně stran pak jednou Jan Suchan a Matyáš Vojta. Po čtyřech kolech náš tým figuruje na šestém místě tabulky, aktuálně jako nejlepší pražský tým.

Čtyři branky v mistrovském utkání (nepočítaje loňský pohárový duel na půdě divizních Sedlčan) nastřílel Vyšehrad poprvé od března loňského roku, kdy na Strahově porazil 4:1 Vítkovice.

Namísto Vaňka, vyloučeného v předchozím utkání v Benešově, se objevil v základní sestavě Gerža, takže společně s Vojtou hned dva dorostenci. Jako první zahrozil Vandas střelou zpoza vápna vedle. V 5. min. ale Západočeši rozehráli nakrátko rohový kop, přišel centr na zadní tyč, zpětná přihrávka a z ní Mlika otevřel skóre: 0:1. Celá akce přitom trvala dost dlouho na to, aby jí šlo zabránit.

V 17. min. po Šanderově trestném kopu hlavičkoval Vojta nad, zatímco Drobílkovu střelu protihráči zblokovali. Naopak ve 27. min. hosté využili chybné rozehrávky domácí defenzivy k jejímu přečíslení a Kovář měl na kopačce druhý gól Sokolova, do střely však vložil až moc velkou razanci a těsně minul.

Ve 36. min. hosté odvrátili rohový kop, míč se dostal k Matějíčkovi, který si na vlastní polovině hřiště vypomohl malou domů, brankář Kouba mu balon vrátil a Matějíček krásnou přihrávkou podél levé postranní čáry a přes obránce našel sprintujícího Tvaroha. Ten proletěl okolo beka soupeře jako kolem slalomové tyče, z brankové čáry poslal zpětnou krátkou přihrávku na nabíhajícího Vandase, který už neměl z malého vápna problém: 1:1!

Dvakrát potom prověřil brankáře Štrunce Šandera, gólman střely zneškodnil. Ve 45. min. ale pčedvedl domácí tým krásnou kombinační akci na pravé straně hřiště, Drobílek přihrál Hroníkovi, ten na brankové čáře vyzrál na dva protihráče a odcentroval do ohně, kde v pádu hlavičkoval Vandas: 2:1! Vedoucí gól padl v první vteřině nastaveného času…

Sedm minut po změně stran si při obléhání hostující brány Suchan vyměnil míč s Drobílkem a technickou střelou se trefil do horního růžku brány: 3:1!

Jako by to byl pokyn k „upuštění páry“ a hosté vycítili opět svoji příležitost. V 62. min. pět fanoušků Sokolova skandovalo „my chceme gól“ a jejich oblíbenci jim toto přání jako na povel splnili. Po autovém vhazování a vyhraném hlavičkovém souboji míč dostal na malé vápno Mlika a dal svůj druhý gól: 3:2. V 73. min. měl na kopačce vyrovnávací branku Čermuš, ale zakřižoval ho Opluštil a přestřelil.

V 86. min. po rychlém kontru Suchana a jeho nezištné přihrávce mohl skórovat Topol, jenomže Štrunc proti němu včas vyběhl a zmenšil střelecký úhel. Až v 89. min. Mlejnek přihrál zleva na střed Suchanovi, který prostrčil na Vojtu a ten střelou po zemi uzavřel skóre: 4:2!

Slavoj vyhrál na svém stadionu na Vyšehradě mistrovské utkání poprvé od 3. listopadu 2018, kdy zde porazil 3:1 Živanice.

Již v úterý 24. srpna v 17 hodin čeká naše mužstvo utkání 2. kola Mol Cupu na stadionu prvoligové Mladé Boleslavi, a to v přímém televizním přenosu stanice ČT Sport! V neděli 29. srpna v 10.30 hod. potom přijde na řadu utkání 5. kola ČFL Karlovy Vary – Vyšehrad.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „V zápase jsme měli velmi rozdílné úseky, kdy náš herní projev fungoval, a naopak i ty, kdy to bylo šílené, hrozně pasivní. Úvodních dvacet až pětadvacet minut bylo z naší strany hodně špatných: pohybově, reakčně i kvalitou práce s míčem. Na to se zkrátka nedalo koukat, na takový přístup k utkání. Sokolov byl živější, pohyblivější, odvážnější a zaslouženě šel do vedení, navíc mohl vzápětí přidat druhý gól, a to bychom se pak asi už divili. Pak jsme ale přeskupili naše rozestavení, a to nám pomohlo, abychom byli víc na míči. Donutili jsme tak soupeře víc běhat bez míče a ještě do poločasu díky dvěma gólům Vandase otočili skóre na 2:1. Druhou půli jsme už chtěli odehrát s větší koncentrací a pohybem, stále to však bylo poněkud bázlivé. Přesto jsme dali třetí gól a mohli vystřídat několik hráčů, kteří hrají i přes bolest, protože nás čeká úterní pohárový zápas v Mladé Boleslavi. Vedení 3:1 nás však ukolébalo, znovu jsme upadli do herní letargie a dostali kontaktní gól na 3:2. Asi potřebujeme stále dostávat facky, abychom začali trochu hrát. Z trenérského pohledu mě mrzí, že tohle potřebují hráči jako stimul, aby se rozhýbali. Je vidět, že máme stále hodně na čem pracovat. Každý z nás. Rád bych vyzdvihl výkon střídajícího Denyse Tokara, který nastoupil až na poslední čtvrtinu utkání. Odvedl přesně to, co jsme od něj chtěli, a to je pro nás dobré zjištění.

Trenér Jiří Štěpán (Sokolov): „Vstoupili jsme do utkání tak, jak jsme chtěli: aktivně: dařilo se nám presovat, byli jsme blízko u protihráčů a dostávsli se i do šancí. Z první vážnější situace jsme šli do vedení, pak jsme měli ještě nějaké šance, pak jsme ale vypadli ze hry, najednou jsme byli pozdě u balonu a ještě do poločasu inkasovali dva góly. Ve druhé půli přišel třetí a i když jsme zápas zdramatizovali gólem na 3:2, navzdory naší snaze, kdy jsme spoléhali hlavně na standardky a dlouhé auty. domácí zápas ubránili. Nakonec jsme hru otevřeli a inkasovali ještě počtvrté. Nebýt těch herních výpadků s hluchými pasážemi, mohlo to být pro nás příznivější, nicméně prohráli jsme s kvalitním soupeřem. My se umíme dostat často do šancí, máme ale problém efektivně zakončit. Atdy nás tlačí bota: bylo tomu tak už v našich předchozích dvou zápasech doma s Motorletem a Štěchovicemi. Naším cílem je záchrana v ČFL, čeká nás ale ještě spousta práce. Herně zatím zápasy, až na ta hluchá místa, vcelku zvládáme, výsledkově ale ne.“

 

Slavoj Vyšehrad – Baník Sokolov 4:2 (2:1)

ČFL (4. kolo), hráno v sobotu 21. srpna 2021 na Vyšehradě. Branky: 36. a 45. (+1) Vandas, 52. Suchan z pen. 89. Vojta – 5. a 62. Mlika. Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 6:8. Soupeřem zblokované střely: 5:1. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Ježek – Vojtěch, Fišer. ŽK: Suchan, Opluštil – Krlička, Kovář. Diváků: 150.

Vyšehrad: Kouba – Šandera (58. Topol), Opluštil, Tvaroh – Hroník – Matějíček, Suchan (90. Sejdia), Gerža (58. Mlejnek), Vandas (68. Tokar) – Drobílek, Vojta (90. M. Markovych). Na lavičce byl ještě připraven brankář Borka. Trenéři Jaroslav Klíma, Ondřej Švejdík a Vladimír Pokorný.

Sokolov: Štrunc – Blažek, Neudert, Kolář, Hajdo (87. Bílek) – Kovář (66. Šulc) – Fišer (66. Stockner), Řezáč (82. Strmiska), Krlička, Olah (46. Čermuš) – Mlika. Trenéři Jiří Štěpán a Vlastimil Verner.

 

Střelci branek Vyšehradu v sezoně 2021/22 (ČFL)

3 – Suchan, Vandas

1 – Drobílek, Kankara, Vojta

 

Brankové asistence

4 – Suchan

2 – Drobílek, Hroník, Opluštil

1 –  Kouba, Matějíček, Mlejnek, Tvaroh, Vojta

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým

Tabulka "A tým"

Pražský přebor Z V R P B
12.
FK Viktoria Žižkov B
1551916
13.
Sokol Královice
1542914
14.
SK Motorlet Praha B
1533912
15.
SC Olympia Radotín
15311110
16.
FC Slavoj Vyšehrad
1523109
Celá tabulka

Pozvánka na utkání B-týmu

Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

neděle 27.11.2022 14:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Přátelské utkání
4:3
FK Viagem Příbram U19
neděle 13.11.2022 12:15
FC Slavoj Vyšehrad U17
Česká liga mladšího dorostu U17 (skupina A)
0:4
SK Slavia Praha B
neděle 13.11.2022 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U19
Česká liga staršího dorostu U19 (skupina A)
1:2
SK Slavia Praha B
neděle 13.11.2022 10:00
FK Teplice
Česká liga mladších žáků U13 (skupina B)
13:0
FC Slavoj Vyšehrad U13
neděle 13.11.2022 10:00
FK Teplice
Česká liga mladších žáků U12 (skupina B)
13:2
FC Slavoj Vyšehrad U12
sobota 12.11.2022 14:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. A třída (skupina B)
0:3
SK Libuš
sobota 12.11.2022 12:00
SK Sparta Kolín
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
4:3
FC Slavoj Vyšehrad U14
sobota 12.11.2022 10:15
Olympia Radotín
Pražský přebor
2:2
FC Slavoj Vyšehrad
sobota 12.11.2022 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
5:1
TJ Praga Praha
sobota 12.11.2022 10:00
SK Sparta Kolín
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
1:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru