ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Klán nastřílel v Podolí hattrick, juniorka zdolala tamní B-tým 7:3

25. 07. 2021

„B“-muži – Čtvrté a současně poslední utkání v letním přípravném bloku zavedlo juniorku Slavoje Vyšehrad v neděli 25. července večer na hřiště nedalekého Podolí. V souboji B-týmů obou klubů zvítězila rezerva šemíků nad soupeřem z I. B třídy 7:3. Už v poločase vedla 5:0, když všech pět gólů nastřílela během patnácti minut. Druhá půle patřila spíš domácímu Podolí B.

Třemi góly v modrém dresu se blýskl Martin Klán (na snímku), dvakrát skóroval Mykhaylo Markovych. Jednou se pak trefili do sítě domácích Oleg Pryšljuk a Vasyl Markovych. Posledně jmenovaný hráč navíc neproměnil penaltu. Branku našeho mužstva hájil teprve patnáctiletý gólman U 16 Jan Nejedlý.

Domácí tým, hrající o dva soutěžní stupně níž, měl v 10. min. dvě gólové šance, obě ale zneškodnil mladičký brankář Nejedlý. Po úvodní velmi nevýrazné čtvrthodině hry se konečně začal prosazovat Vyšehrad B. V 18. min. si obránce Pryšljuk během přímočaré ofenzivní akce dvakrát vyměnil míč s Klánem a střelou po zemi načal brankový účet: 0:1!

Chvíli nato měl po přihrávce od M. Markovyche šanci Sejdia, ale trefil jen brankáře Podolí. Byl z toho však rohový kop, ten rozehrál z pravé strany Madej a zakončoval M. Markovych. Jeho střelu gólman ještě vyrazil, dorážku Klána už ne: 0:2!

V polovině první půle dal technický gól lobovanou střelou Čižikov, radost mu ale překazil zdvižený praporek – ofsajd. Jen o pár vteřin později ve 24. min. si ale po přihrávce od Maceje naběhl z levé strany před bránu domácích M. Markovych a s jistotou zakončil: 0:3!

Ve 24. min. Madej rozehrál roh z levé strany a po dvou odražených míčích, naposledy od Maceje, trefil opět M. Markovych: 0:4! Vzápětí po Madejově přihrávce přestřelil z jasné šance Klán těsně nad.

Ve 33. min. Sejdia vvbojoval míč, posunul směrem ke středu hžiště Kankarovi, který nadvakrát protlačil míč ke Klánovi. A ten už dal gól: 0:5! Nedlouho před pauzou měl ještě vyloženou šanci V. Markovvch.

V poločase došlo v týmu hostí ke čtyřnásobnému střídání a domácí dvěma góly v rozmzí několika málo vteřin kontrovali. Ve 49. min. Šimák a v 50. min. Sitta upravili na 2:5. V 57. min. ale po kci Čižikova a Kankary završil svůj hattrick Klán: 2:6!

V 77. min. po kolmé přihrávce od Sejdii V. Markovych v sólovém úniku obešel i brankáře a poslal balon do odkryté brány: 2:7! Tři minuty nato V. Markovych znovu utekl zadákům Podolí a byl faulován v šestnáctce. Sám šel na penaltu, ale neproměnil – brankář jeho střelu vystihl a vyrazil.

V 84. min. domácí Arnošt hlavou snížil na konečných 3:7.

Premiéru nové sezony pražského přeboru si odbude rezerva Slavoje Vyšehrad v neděli 1. srpna v Újezdu nad Lesy. Výkop je v 17 hodin.

Slavoj Podolí B – Slavoj Vyšehrad B 3:7 (0:5)

Přípravné utkání, hráno v neděli 25. července 2021 v Podolí. Branky: 49. Šimák, 50. Sitta, 84. Arnošt – 20., 33. a 57. M. Klán, 23. a 27. M. Markovych, 18. Pryšljuk, 77. 59. V. Markovych. Střely na branku: 5:16. Střely mimo: 4:5. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:12. Rozhodčí: Belei – Vítek, Pšanský. Bez karet. Diváků: 25  V 81. min. neproměnil V. Markovych (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad B: Nejedlý – Melíšek (46. Drozd), Čižikov (57. Sejdia), Pryšljuk – M. Markovych, Kankara – Sejdia (46. Krčmář), Madej (46. Majid, 64. Melíšek), V. Markovych (46. Vodrážka) – M. Klán (57. V. Markovych), Macej. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.