ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Mladší dorost stejně jako starší: zlomený odpor, vysoká prohra 1:7

31. 08. 2022

U 17 – Po prvním poločase utkání mladších dorostenců ve středu 31. srpna to vypadalo, že „sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad je schopna stejně starým hráčům Slovanu Liberec pořádně zatopit, a při troše sportovního štěstí je snad i obrat o nějaký ten bod. Stav byl 1:2, přičemž za náš tým skóroval Petar Šoškič. Po změně stran však optimistická vize vzala za své a jeden z nejlepších týmů této soutěže se začal prosazovat až přílíš, až tolik, že už to pak ani vůbec neodpovídalo poměru sil na hřišti. Hoši zpod Ještědu nastříleli v závěrečné půlhodině hry čtyři góly, a ukazatel skóre se tak zastavil až na výsledku 1:7.

Liberečtí nepochybně prokázali fotbalovou kvalitu, nicméně mladí šemíci si takový debakl v zádném případě nezasloužili. Po šesti kolech České ligy U 17 tak zůstávají se třemi body na 17. místě dvacetičlenné tabulky. Pod sebou mají tři týmy, jež dosud nevyhrály: Admiru, Kladno a Tempo.

Oproti nedělnímu utkání v Jablonci, jež se hrálo tři dny předtím, došlo k jediné změně v základní sestavě, kde Míška nahradil Šoškič. Již v 7. min. prostřelil brankáře Pavlíčka nadvakrát liberecký Zítko, jenomže o deset minut později se právě Šoškič postaral o vyrovnání. Po přihrávce z levé strany od Heřmánka vystřelil bez přípravy a balon letěl po zemi k tyči. Neměl sice bůhvíjakou razanci, nicméně stačilo to, protože brankář hostí Ministr na něj nedosáhl, a tak rozvlnil síť: 1:1!

Bohužel ale již ve 20. min. se uvolnil na pravé straně hostující Salich, Pavlíček proti němu vyběhl, ale nešel do přímého střetu, v němž by se dala (při současném trendu posuzování brankářských zákroků ze strany rozhodčích, kdy je takřka vždy chráněn útočící hráč ve vápně soupeře) prakticky najisto očekávat penalta, ne-li červená karta. Pravý záložník Severočechů jej tak obhodil a poslal balon do odkryté brány: 1:2. Celou situaci možná také negativně poznamenala indispozice zraněného stopera Tesaře, který také musel ihned po této inkasované brance střídat.

Ve 33. min. po další přihrávce od Heřmánka mohl vstřelit svůj druhý gól a znovu vyrovnat Šoškič, tentokrát ale v nadějné pozici bohužel minul libereckou bránu. Ve 40. min. převzal balon od Pytlíčka Gajzler a lobem přehazoval Ministra, který pak lovil míč s vypětím všech sil na brankové čáře. Gajzler vzápětí protestoval, že už byl míč za brankovou čarou, a tudíž měl být uznán gól, ale u rozhodčího neuspěl.

Osm minut po změně stran a centru z pravé strany hlavičkoval zblízka neobsazený Ondo: 1:3. Vzápětí brankáře Pavlíčka vystřídal Čepela, oba to ale měli více než těžké.

V poslední půlhodině utkání dali Severočeši další čtyři góly. V 61. min. propálil Čepelu D. Vacek: 1:4. Deset minut nato zamířil obloučkem k tyči J. Olyšar: 1:5. V závěrečné pětiminutovce se dvakrát trefil hrotový útočník Liberce: min. 85. min. poslal míč zblízka do odkryté brány Podrazil a v 90. min. opět Podrazil navýšil konečné skóre až na 1:7,

Svěřenci trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Allana Kheila hrají v neděli 4. září znovu doma na Vyšehradě, a sice s „šestnáctkou“ Dynama České Budějovice, která je v tabulce o čtyři místa výš. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Slovan Liberec 1:7 (1:2)

Předehrávané 17. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno ve středu 31. srpna 2022 na Vyšehradě. Branky: 17. Šoškič – 85. a 90. Podrazil, 8. Zítko, 20. Salich, 53. Ondo, 61. D. Vacek, 71: J. Olyšar. Střely na branku: 1:17. Střely mimo: 4:13. Soupeřem zblokované střely: 1:2. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 4:2. Rozhodčí: Nejedlo – L. Prýmas, Tenkrát. ŽK: Pavlíček, Pytlíček – Podrazil. Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Pavlíček (53. Čepela) – Kheil, Krajíček, Tesař (21. Dom. Souček), Mohammed (46. Dang) – Řezáč, Kireev, Pytlíček, Gajzler (62. Míšek) – Heřmánek, Šoškič (62. Vu Hung Khanh). Na lavičce byl ještě připraven Nosek. Trenér Allan Kheil.

Liberec U 17: Ministr – Zelenka (60. A. Olyšar), Dubský (60. D. Vacek), Procházka (46. Pozler), Havlíček – Zítko (60. J. Olyšar) – Salich, Dušák, O. Vacek, Malý (46. Ondo) – Podrazil. Trenéři Aleš Benek, Milan Šimoníček a Pavel Čapek.