FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Pátá porážka v I. A třídě za sebou: juniorka padla v Modřanech 1:4

28. 09. 2022

„B“-muži – Osmá podzimní porážka a pátá v řadě, ale když už nic jiného, tak alespoň porážka nejnižší: 1:4. Juniorka Slavoje Vyšehrad nastoupila ve středu 28. září k předehrávce 10. kola I. A třídy v Modřanech, ale ani zde neuspěla. Jediný gól rezervy šemíků vstřelil Marek Schrank a za stavu 3:1 měl na hlavě kontaktní gól Otto Šrejber, míč si ale cestu do sítě nenašel. Celkově však domácí vyhráli zaslouženě, hlavně proto, že byli mnohem pilnější ve střelbě a vytvořili si podstatně víc šancí.

Náš B-tým zůstává se třemi body na předposledním 15. místě tabulky. Ani tentokrát tak nevyužil příležitost posunout se před Slivenec na 14. příčku.

Čtyři dny po zápase v Řeporyjích došlo na šest změn v základní sestavě (namísto brankáře Zvoníčka, Borského, P. Siručka, D. Siručka, Starečka a Romanishaka se tentokrát objevili v jedenáctce gólman Steiner, Lískovec, J. Klíma mladší, Přech, Vodička a Šrejber), k čemuž přispěl i termín utkání uprostřed týdne.

U týmu Modřan se objevil na postu středního záložníka bývalý hráč Vyšehradu Jan Bazal a od úvodního hvizdu se velmi aktivně snažil zakončovat. Enormní snaha dát gól mu vyšla poměrně brzy, už v polovině první půle. Ve 23. min. po centru z pravé strany hřiště Bazal tečoval míč, který skončil u vzdálenější tyče v síti: 1:0. Další dvě velké šance Modřany nevyužily.

Vyšehrad B se dostal k prvnímu střeleckému pokusu až šest minut před poločasem zásluhou Zíkovy střely, již chytil brankář Ďuriník. Z protiútoku M. Kratochvíl zvýšil na 2:0 a pak ještě střela Pekárka lízla tyč.

Čtyři minuty po návratu ze šaten právě Pekárek rozehrál přímý kop, posunul míč do středu hřiště před vápno Baranovi a ten neobyčejně vydařenou střelou trefil šibenici: 3:0.

Po faulu na Zíku v 54. min. mohl kontrovat z trestného kopu Vodička, brankář Ďuriník jeho tvrdou ránu vyrazil. Na opačné straně výborně zasáhl i Steiner. A v 62. min. po přihrávce od Š. Klímy snížil střelou po zemi Schrank: 3:1!

V 65. min. Š. Klíma odcentroval z trestného kopu a u vzdálenější tyče našel hlavičkujícího Šrejbera. Ten sice zblízka neminul, ale těsně před brankovou čarou zabránil míči v cestě do sítě jeden z domácích hráčů. Kontaktní gól na 3:2 se tak nekonal. Modřany měly víc sportovního štěstí, centr z levé strany a hlavičkové zakončení jim totiž vyšlo. Autorem gólu na 4:1 byl v 80. min. Pavljuk. Tři body brali zaslouženě hráči v červeném.

Již v sobotu 1. října v 16 hodin Vyšehrad B přivítá doma tým Prague Raptors, který je dvanáctý v tabulce.

SK Modřany – Slavoj Vyšehrad B 4:1 (2:0)

Pražská I. A třída, skupina B (předehrávka 10. kola), hráno ve středu 28. září 2022 v Modřanech. Branky: 23. Bazal, 40. M. Kratochvíl, 49. Baran, 80. Pavljuk – 62. Schrank. Střely na branku: 15:5. Střely mimo: 10:1. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:4. Rozhodčí: Císař – Kohout, Pauer. ŽK: Pýcha, J. Kratochvíl – Zíka, Š. Klíma a J. Klíma (trenér). Diváků: 75.

Modřany: Ďuriník – Mesko, Pýcha (65. Linhart), Mlejnek, Hoskovec – Baran – Tomeček (65. Pavjuk), Bazal, Pekárek (65. J. Kratochvíl), M. Kratochvíl (83. Šatný) – Martinák. Trenéři Milan Šídlo a Michael Lukič.

Vyšehrad B: Steiner – Lískovec, J. Klíma ml., Přech, Vodička – Škop (66. Průša), Zíka, Š. Klíma, Nechepurenko (52. Borský) – Šrejber (66. Sakhulov), Schrank (64. Kefurt). Trenér Jaroslav Klíma.