Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Líšeň
19. kolo Fortuna národní liga 30.05.2020 17:00 Strahov, stadion Evžena Rošického
Zpět na seznam novinek

Prohra 2:4 ve Vítkovicích, venku se Vyšehrad zatím bodů nedočkal

02. 08. 2019

„A“-muži – Podobně jako při premiéře sezony v Prostějově, ani druhý zápas venku fotbalistům Slavoje Vyšehrad výsledkově nevyšel. V pátek 2. srpna ve Vítkovicích sice vedli ještě po hodině hry 2:1 díky gólům z prvního poločasu, jejichž autory byli Miroslav Verner a Tomáš Čvančara. Domácí ale po změně stran třemi brankami zápas otočili, a tak šemíci nakonec prohráli 2:4.

Jen minutu po zahájení hry se dostal k zakončení domácí záložník Matoušek, Otáhal se však nenechal překvapit a vytěsnil jeho střelu do zámezí. Pět minut nato, na druhé straně hřiště, se už radovali hráči v zelených dresech. Verner přímo z rohového kopu poslal balon do sítě: 0:1! Jenomže o čtyři minuty později, po autovém vhazování, domácí hráči rychlými narážečkami a zpětnou finální příhrávkou rozebrali defenzivu Vyšehradu a Matoušek z malého vápna vyrovnal na 1:1. Chvíli nato protáhl Otáhala další střelou.

Ve 25. min. měl šanci jeho spoluhráč Cverna, ale přehlavičkoval hostující bránu. Na druhé straně zahrozil ve 33. min. Čvančara, aby o chvíli později už měl nad hlavou. Ve 37. min. si z levé strany hřiště naběhl na přihrávku od Mareše a pohotovou tečí poslal balon přesně ke vzdálenější tyči: 1:2!

V tu chvíli se tým Vyšehradu aktuálně ocitl v čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, což ale vydrželo (včetně poločasové přestávky) bohužel jen 40 minut.

O vyrovnání se pokoušeli za stavu 1:2 svými střeleckými pokusy Matoušek a Matěj – první z nich těsně minul, střelu druhého bravurně zneškodnil Otáhal.

Ve 55. min. přišel velmi důležitý moment, kdy mohli hráči Slavoje zvýraznit své vedení, bohužel se to ale nepodařilo. Z brejku se ocitl Čvančara sám před brankářem Květonem, obstřelil ho, ale na čáře odvrátil vítkovickou pohromu stoper a kapitán Mikula.

Nedáš – dostaneš, a tak domácí sedm minut nato podruhé vyrovnali. Po centru od Matouška byl střídající Zorvan (čerstvá vítkovická posila z Hradce Králové) u míče o chvilku dříve než zadáci hostí a srovnal na 2:2.

Za další čtyři minuty a po dalším zaváhání defenzivy Slavoje šli už Vítkovičtí do vedení: obránce Praus dal střelou k tyči na 3:2.

V 71. min. po Vernerově rohu mohl vyrovnat Mareš, jeho hlavička ale proletěla těsně kolem tyče do zámezí. Šemíci se hodně snažili o vyrovnání i v dalších minutách, leč v tomto utkání jim sportovní štěstí ukázalo svoji odvrácenou tvář. Šanci měl střídající L. Veselý, ale Cverna ho stihl zblokovat.

Naopak v 90. min. po centru od Matouška další střídající domácí hráč Kania uzavřel skóre na 4:2.

Trenér Vítkovic Jiří Balcárek: „Takový výsledek jsme potřebovali. Bylo to o hlavách, a tak jsem v poločase naše hráče povzbuzoval, že stav 1:2 otočíme, což se také povedlo. Hodně nám pomohla střídání, příchody Zorvana a Kanii. Neřekl, že to bylo urvané vítězství, i když i to občas potřebujete, ale naše góly byly fotbalové, po krásných akcích.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Zápas jsme měli dobře rozehrán, výsledek je tak pro nás určitě zklamáním. Klíčový moment nastal po deseti minutách druhé půle, kdy jsme šli ve třech na domácí bránu, a měli tak možnost zvýšit své vedení z 2:1 na 3:1: Čvančara běžel sám na vítkovického brankáře, obstřelil ho, ale gól odvrátil na čáře hráč domácích. Nedůsledností a naivitou při bránění jsme potom umožnili domácím, aby otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.“

V nadcházejícím čtvrtém dějství F:NL náš tým přivítá v sobotu 10. srpna na Strahově soupeře ze Sokolova. Výkop je v 10.15 hod.

 

MFK Vítkovice – Slavoj Vyšehrad 4:2 (1:2)

3. kolo F:NL, hráno v pátek 2. srpna 2019. Branky: 11. Matoušek, 62. Zorvan, 66. Praus, 90. Kania – 7. Verner, 37. Čvančara. Rozhodčí: Hanousek – Dresler, Váňa. ŽK: Matoušek, M. Kovařík, Motyčka – Pardubský, Gebert. Diváků: 624.

Vítkovice: Květon – Surzyn, Mikula, V. Cverna, Praus (83. Motyčka) – Holiš, Matoušek – Buchvaldek (46. Zorvan), Matěj (71. Kania), Stříž – M. Kovařík. Trenéři Jiří Balcárek a Miroslav Paul.

Vyšehrad: Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, Mareš – Žežulka (76. L. Veselý), Verner – Vejvar (68. Rataj), Drobílek, Pouček – Čvančara (73. Gebert). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Brejcha, Laňka a Freit. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL

3 – Verner

2 – Čvančara

1 – Vejvar

 

Asistence

1 – Čvančara, Drobílek, Mareš, Rataj

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
7.
FK Ústí nad Labem
1875626
8.
FK Fotbal Třinec
1867525
9.
SK Líšeň
1866624
10.
MFK Chrudim
1863921
11.
FC Slavoj Vyšehrad
18621020
12.
1.SK Prostějov
1847719
13.
FC Vlašim
18521117
14.
FK Varnsdorf
1836915
Celá tabulka

Výsledky

28.05.2020 19:00
Spartak Hrdlořezy
Přátelské utkání
1:5
FC Slavoj Vyšehrad U19
26.05.2020 18:45
SK Slovan Kunratice
Přátelské utkání
4:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
26.05.2020 17:00
FK Baník Sokolov
Fortuna národní liga
1:0
FC Slavoj Vyšehrad
23.05.2020 10:15
FC Slavoj Vyšehrad B
Přátelské utkání
1:1
SK Aritma Praha
Všechny výsledky
Nahoru