FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Zbrojovka Brno
28. kolo Fortuna národní liga 04.07.2020 17:00 Strahov, stadion Evžena Rošického

První přípravný zápas dorostu: prohra 0:3 s muži Újezdu nad Lesy

20. 05. 2020

U 19 – Po nedobrovolné a dlouhé pauze si už konečně zahráli také starší dorostenci Slavoje Vyšehrad. Na půdě Újezdu nad Lesy, třetího v tabulce letošního ročníku pražského přeboru, podlehli tamnímu celku mužů 0:3. Tým z Prahy 21 na východním okraji metropole podle očekávání těžil především z důrazu v osobních soubojích a také byl produktivnější v proměňování gólových šancí. Několik jich měli rovněž naši mladí fotbalisté, pokaždé ale ztroskotali na 47letém veteránovi v brance domácích, 14násobném reprezentantu a účastníkovi EURO 2004 v Portugalsku Jaromíru Blažkovi. A když už byl přece jen překonán, zachránilo jej v samotném závěru utkání břevno.

Již po deseti minutách hry vypálil zdálky k tyči domácí Vít a otevřel skóre: 1:0. V 19. min. se po chytré přihrávce od Vlasáka dostal sám před Blažka 16letý Štěpánek, ale o jednatřicet let staršího protivníka v bráně Újezdu n. L. nepropálil: v gólové šanci trochu zbrkle přestřelil. To domácí byli v zakončování přesnější i důraznější a ve 22. min. Lukáš Polák zvýšil na 2:0.

V samotném závěru první půle se Štěpánek podruhé protlačil do šance zásluhou tečovaného míče, sedminásobný mistr republiky však prokázal, že mu stále nechybí postřeh a vytěsnil míč na roh.

Po změně stran v 55. min. opět Lukáš Polák z otočky upravil na 3:0.

Zbývající část hry se odbývala jednoznačně v režii dorostenců Vyšehradu, kteří měli územní převahu, žel bez efektu. Hodně nadějné příležitosti si připravili V. Markovych, Štěpánek či M. Markovych, zůstalo ale jen při nich. V 89. min. V. Markovych napálil spodní část břevna, míč se odrazil dolů na brankovou čáru a odsud ven do pole.

Nyní odehraje naše U 19 dva přípravné zápasy v rychlém sledu za sebou, znovu s protivníky z věkové kategorie mužů a znovu v jejich domácím prostředí: nejprve v úterý 26. května v 18.45 hod. na půdě Slovanu Kunratice a potom o dva dny později ve čtvrtek 28. května od 19.00 hod. na hřišti Spartaku Hrdlořezy. Oba tyto celky jsou účastníky skupiny A pražské I. A třídy: Kunratice skončily v letošní sezoně 2019/20 sedmé a Hrdlořezy dvanácté.

FK Újezd nad Lesy muži – Slavoj Vyšehrad U 19  3:0 (2:0)

Přípravné utkání, hráno ve středu 20. května 2020 v Újezdu nad Lesy. Branky: 22. a 55. L. Polák, 10. Vít. Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:4. Soupeřem zblokované střely: 1:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:7. Rozhodčí: Picek. Bez karet.

Vyšehrad U 19 první poločas: Martinec – Melíšek, Petrach, L. Toman, Vlasák – Stýblo, Mlejnek – Štěpánek, Sejdia, V. Markovych – Vojta.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Martinec – L. Toman (66. Melíšek), Petrach (66. Vlasák), Novichikchin – Stýblo (66. Štěpánek), Mlejnek (66. Sejdia) – Janík, Lásztoveckij, M. Markovych – Vojta (63. V. Markovych), Kubies. Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.