FK Dukla Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
20. kolo Fortuna národní liga 04.06.2020 18:00 Stadion Juliska

První vítězství U 18: nad Čáslaví 2:1 zásluhou branek Janíka a Kankary

08. 09. 2019

U 19 „B“ – V pátém kole České divize staršího dorostu se „osmnáctka“ Slavoje Vyšehrad dočkala premiérového vítězství v sezoně. V sobotu 14. září porazila na domácí půdě 2:1 „devatenáctku“ Čáslavi díky brankám Vojty Janíka a Tomáše Kankary (na snímku) v rozmezí pouhých tří minut. Díky tomu se svěřenci trenérů Jaromíra Jindráčka a Petra Floriána posunuli se ze 14. na 12. místo tabulky skupiny C.

Náš tým už nastoupil bez pravého beka Matěje Brejchy, jenž přestoupil do Sokola Cholupice. V sestavě se tak objevil teprve patnáctiletý obránce Michal Tomáš z týmu U 16 a šestnáctiletý ofenzivní záložník Matěj Zdobnický z týmu U 17.

První poločas se odehrával prakticky jen mezi oběma vápny a jediný významný okamžik nastal ve 27. min., kdy po faulu na Lásztoveckého kopal Kubies penaltu, ale neproměnil ji: brankář Duras vytěsnil míč do zámezí.

Vstup do druhé půle už byl mnohem lepší a hlavně efektivnější. V 53. min. po přihrávce od Zdobnického Janík střelou z malého vápna otevřel skóre: 1:0! V 56. min. po odraženém míči zvýšil Kankara: 2:0!

Další šance, které měli Janík, Kankara a Zdobnický, už zůstaly neproměněny. Naopak v 89. min po rohovém kopu a odraženém míči Vondra snížil na 2:1. Toto skóre už pak domácí tým uhájil.

V sobotu 14. září brzy ráno se naše U 18 vydá na východ do 182 kilometrů vzdálených Svitav, kde v 10 hodin nastoupí k utkání 6. kola proti domácímu týmu, aktuálně třetímu v tabulce.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FK Čáslav 2:1 (0:0)

5. kolo České divize staršího dorostu (skupina C), hráno v sobotu 7. září 2019. Branky: 53. Janík, 56. Kankara – 90. Vondra. Rozhodčí: Machýček – Hoffmann, Pravda. ŽK: Škobis – Konyvka, Čáp. Diváků: 10. Ve 27. min. neproměnil Kubies (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad U 18: Hanslík – Paleček, Tomáš (77. Novichikchin), Landík, Vlasák – Janík, Kankara, Škobis, Zdobnický (61. Khomyn) – Lásztoveckij (83. P. Siruček), Kubies. Na lavičce byl ještě připraven brankář Foldyna. Trenéři Jaromír Jindráček a Petr Florián.

Čáslav U 19: Duras – Čáp, Tůma, Švajcr (61. Vávra), Schovanec (12. Honc), Nykodým (80. Válek), Kvaček, Fišr, Novák (85. Vondra), Kubín, Konyvka. Trenéři Jan Spáčil a tomáš Frejlach.