ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Rozdíl byl v efektivitě zakončení: Slavoj Vyšehrad – Spoje Praha 0:3

11. 09. 2022

„A“-muži – Papírové předpoklady před duelem posledního s prvním týmem tabulky Pražská teplárenská přeboru hovořily jasnou řečí: na vítězství Slavoje Vyšehrad vypsala sázková kancelář Fortuna kurz 6,30, na remízu 4,85 a na výhru TJ Spoje Praha 1,23. To se v neděli 11. září večer potvrdilo, ale také to mohlo vzít za své, a sice v případě, pokud by ještě za bezbrankového stavu šemíci proměnili alespoň některou ze svých tří gólových šancí.

Nestalo se, šance naopak proměňovaly favorizované Spoje a vyhrály 3:0. Pravdou ale také je, že potvrdily svoji nespornou fotbalovou kvalitu a oprávněnost postavení v čele tabulky. V jejich sestavě se objevili čtyři fotbalisté, kteří hráli za Vyšehrad druhou ligu: brankář Petr Dočekal, Tomáš Košút, Miroslav Verner a Tadeáš Madej. Domácí tým se musel ve druhé půli obejít bez zraněného špílmachra Miroslava Krivosheeva.

Oproti zápasu v Kolovratech se namísto Molodciho a Zíky vrátili do základní sestavy Pryšljuk s Kankarou. Již po třech minutách hry zahrozil hostující Baisa, z brejku ale přestřelil. Verner z trestného kopu těsně minul a potom se dostal k zakončení i na druhé straně Holyk, jeho sřele ale chyběla razance.

Ve 14. min. po brejku Krčmář zleva odcentroval a nabíhající Krivosheev z halfvoleje a bez přípravy pálil vedle. Čtyři minuty nato přihrával zleva pro změnu Kubies a Krivosheev z nadějné pozice rovněž minul. Za další minutu se probil zprava do šance Krčmář, před sebou už měl jen brankáře Dočekala, ale těsně minul okolo vzdálenější tyče. Tři gólové šance Vyšehradu během pěti minut…

Jak jinak, ihned následovala klasika nedáš – dostaneš. Ve 22. min. po centru z levé strany míč propadl mezi dvěma domácími zadáky na malé vápno, kde se k němu dostal Horskii a protože ho nikdo neatakoval, pohodlně poslal míč do sítě: 0:1. Při trochu důslednějším a zodpovědnějším bránění, včetně bránění centrujícího hráče, by tak laciný gól nemohl nikdy padnout…

Pět minut před poločasem se dostal sám až před Klomínka Baisa, ale těsně minul jeho bránu.

Do druhé půle nastoupil místo zraněného Krivosheeva Šrejber a sotva po třech minutách se předvedl tvrdou střelou z hranice vápna k tyči, kterou ale Dočekal vyrazil. O chvilku později mohl vyrovnat také Krčmář, ale jeho střela byla zblokována.

Přesně po hodině hry zakončil kombinaci Spojů Horskii krátkou kolmou přihrávkou na Madeje, který se dostal sám před Klomínka a po zemi zvýšil: 0:2. Spoje si pak začaly vytvářet další gólové šance: Verner, Ladra a dvakrát Horskii je ale neproměnili. Při druhé z nich, která byla stoprocentní, se blýskl mimořádným zákrokem Klomínek.

Brankář Vyšehradu ale i tak ještě jednou musel kapitulovat: v 88. min. Yanakov vyhrál souboj hned se dvěma bránícími hráči v modrém dresu současně a z jeho centru upravil Janoševič na 0:3.

V 7. kole přeboru se tým Vyšehradu představí v neděli 18. září v Záběhlicích, na hřišti ČAFC, dvanáctého v tabulce. Výkop je v 16.30  hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Oboustranně hodně dobrý zápas. Ještě za stavu 0:0 jsme neproměnili tři gólové šance a pak jsme po zaváhání hned dvou našich hráčů při bránění sami dostali gól. Je to daň za naše mládí, což se opakuje jako přes kopírák. Na druhou stranu je dobré, že se po herní stránce zlepšujeme. Proti Spojům nám trochu chybělo i sportovní štěstí."

Trenér Fabio Leggeri (Spoje): „Mladý tým Vyšehradu jsem viděl už před naším vzájemným soubojem čtyřikrát a vždy byl lepší než soupeř. Nehraje vůbec špatně: hru má založenou na kombinaci a rychlosti, jen ty výsledky jsou pro něj jakoby zakleté. Odehráli jsme s ním vyrovnaný zápas, v němž jsme proměnili hned svoji první větší šanci, ty ale měli i domácí. Ve druhé půli se už projevila naše technika a fotbalová kvalita a přidali jsme další dva góly. Navzdory vítězství 3:0 to ale pro nás vůbec nebyl jednoduchý zápas a pokud by skončil například remízou, nikoho z přítomných diváků by to nepřekvapilo.“

Slavoj Vyšehrad – TJ Spoje Praha 0:3 (0:1)

Praž. přebor (6. kolo), hráno v neděli 11. září 2022 na Vyšehradě. Branky: 22. Horskii, 61. Madej, 88. Janoševič. Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:5. Soupeřem zblokované střely: 5:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 6:2. Rozhodčí: Nebáznivý – Zelený, Vojáček. ŽK: M. Krivosheev, Holyk – Jarovský, Baisa, Košút, Ladra. Diváků: 70.

Vyšehrad: Klomínek – Lískovec, Stareček, J. Klíma ml. (80. Přech), Pryšljuk – Holyk, M. Krivosheev (46. Šrejber), Kankara (76. Zíka), Vodička – Kubies (65. Babka), Krčmář. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Steiner a Sakhulov. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Spoje: Dočekal – Jarovský (36. Bican), Prykhodko, Košút, Havrda – Horskii, Zhul (76. Šplíchal) – Madej (76. Janoševič), Verner, Baisa – Ladra (83. Yanakov). Trenéři Fabio Leggeri, Ivan Komorskyj a Dmytrii Tanchyk.