FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

S Vlašimí porážka 1:2: rozhodující gól dal bývalý hráč Slavoje Kozel

28. 11. 2020

„A“-muži – Je tomu rok a jeden týden, kdy Daniel Kozel vstřelil vítězný gól našeho týmu v Ústí nad Labem. Tentokrát, to už v dresu Vlašimi, naopak zbavil Vyšehrad naděje na bodový zisk. Šemíci v sobotu 28. listopadu 2020 vedli gólem Tomáše Košúta až do poloviny druhé půle 1:0, potom ale Vlašim vyrovnala (po centru Kozla) a v závěru střetnutí dal vítěznou branku hostí právě Kozel. Navzdory veškeré snaze utrpěl Slavoj už devátou porážku v sezoně a se ziskem jediného bodu zůstává po deseti kolech nadále přikován ke dnu tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Domácí tým nastoupil s jednou změnou v základní sestavě oproti středečnímu zápasu v Líšni: vykartovaného Laňku nahradil Januška. Modří opět začali velmi aktivně, střely Alexandra a Drobílka, sice ještě nenašly svůj cíl, ale po deseti minutách hry se už dal ukazatel skóre do pohybu. Januška vybojoval první rohový kop, ten pak rozehrál z levé strany Šandera. Balon mířící do vápna hosté odvrátili, ale opět jen k Šanderovi. Jeho druhý centr na vzdálenejší tyč už našel adresáta. Tím byl stoper Košút a ten hlavou načal skóre: 1:0!

Po půlhodině hry a třetím Šanderově rohovém kopu vznikl ve vlašimském vápně závar, zelení ale tuto situaci ustáli. O chvíli později Kubala z levé strany obešel bránícího protihráče, bohužel mu ale nevyšla finální přihrávka.

Vlašim v první půli vyšehradskou bránu vážněji neohrozila, přestože rozehrávala sedm rohových kopů. Až v závěru: tři minuty před pauzou hlavičkoval kapitán Janda, pozorný Babka ale reflexivním zákrokem vytěsnil míč do zámezí.

Šemíc mohli jít do kabin dokonce s dvoubrankovým vedením: ve 44. min. a Drobílkově akci Januška přihrál zprava na levou stranu hřiště Králíčkovi, který sice vypálil a trefil bránu, byl však jednak v úhlu, jednak trefil přesně do místa, kde stál belgický gólman Vliegen. To ale stále nebylo v první půli vše, protože těsně před pauzou se téměř dostal do sólového úniku vlašimský Vrána, dočekal ho ale stihl včas zkušeně odzbrojit.

Chvíli po zahájení druhé ple se dostal k zakončení zpoza vápna Čejka, jeho tečovaná střela ale proletěla kolem tyče do zámezí. Následný rohový kop rozehrál Šandera, míč propadl ke Králíčkovi, než ho ale stihl zpracovat či bez přípravy vypálit, odskočil mu do zámezí.

Po hodině hry se blýskl jedinečným zákrokem Babka, když zneškodnil robinzonádou dělovku Brazilce Diase. Byla to současně první vlašimská střela na jeho bránu. Dvě minuty nato Nigerijec Ogiomade střelou z levé strany téměř překonal vyběhnuvšího Babku, před brankovou čárou ale zachránil odkopem Šandera.

V 67. min. se už blaničtí rytíři dočkali. Kozel po sedmi minutách svého pobytu na hřišti zleva odcentroval a nepokrytý Diamé zblízka hlavičkoval do sítě: 1:1. To už bylo jasné, že trenér hostí Šmejkal měl šťastnou ruku při střídání.

V 88. min. po standardce hostí hráči Slavoje nedokázali dostat míč z vlastní šestnáctky a v nastalém zmatku se nejlépe orientoval Kozel, který ho poslal za pomocí teče do sítě: 1:2. Vyšehrad prohrál doma v mistrovském utkání s Vlašimí poprvé od listopadu 2008, tedy po dvanácti letech.

Ve středu 2. prosince nastoupí šemíci ve Varnsdorfu (nyní 10. v tabulce) a v podzimní derniéře v sobotu 5. prosince přivítají na Strahově nováčka z Blanska (12. v tabulce). Obě utkání mají výkop v půl druhé odpoledne.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: Je to těžké, když kluci dělají, co je v jejich silách a nakonec znovu sedí po zápase v kabině se sklopenýma hlavama. Chybí nám i trochu víc sportovního štěstí, abychom zápasy, v nichž vedeme, dokázali dotáhnout do vítězného konce nebo alespoň k remíze. Vedeme o gól, postupně se ale s přibývajícím časem dostaneme pod tlak. Chybí nám větší kvalita a přesnost provedení akcí, které pak většinou nejsme sto dotáhnout do gólového vyústění. A také prohráváme osobní souboje. Na druhou stranu, hrajeme vyrovnané zápasy, a tak už není normální, že se pokaždé nakonec raduje z bodového zisku soupeř. Ve středu hrajeme ve Varnsdorfu, potom hned v sobotu doma s Blanskem, a tak se pokusíme prosadit alespoň v těchto dvou posledních zápasech podzimu.“

Slavoj Vyšehrad – SB Vlašim 1:2 (1:0)

10. kolo F:NL, hráno v sobotu 28. listopadu 2020. Branky: 11. Košút – 68. Diamé, 88. Kozel. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Hurych. ŽK: Černý – Blecha. Hráno bez diváků.

Vyšehrad: M. Babka – Šandera, T. Dočekal, Košút, Kubala – Alexandr, Černý (72. Vaněk) – Čejka, Drobílek, Januška (69. Kříž) – Králíček (83. Vandas). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Otáhal, Burda, Vejvar a Vojta. Trenéři Michal Zach, Oldřich Pařízek a Ondřej Švejdík.

Vlašim: Vliegen – Sváta, Štochl, Broukal, Svoboda – Blecha, Průcha – Vrána (60. Ogiomade), Dias (90. +1 Firbacher), Janda (60. Kozel) – Červenka (56. Diamé). Trenéři Daniel Šmejkal a Vasil Boev.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým