ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Šest gólových šancí, vstřelený gól žádný: prohra 0:1 v Sokolově

26. 05. 2020

„A“-muži – Návrat do zápasového rytmu mistrovské soutěže se fotbalistům Slavoje Vyšehrad v úterý 26. května 2020 nevydařil. Na půdě posledního týmu tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Sokolově měli sice šest velmi nadějných brankových příležitostí, neproměnili však pohříchu ani jednu z nich. Šemíci naopak sami jednou inkasovali, a tak utkání 18. kola prohráli 0:1. Navíc přišli o vyloučeného stopera Marka Kodra, jenž viděl až po ukončení utkání druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. Navzdory desáté porážce v letošním ročníku naše mužstvo zůstalo na 11. místě tabulky.

Již v 6. min. odcentroval zleva kapitán Pouček a nabíhající Čvančara jen o chloupek nedosáhl na míč, který by jinak zblízka dopravil do sítě. To byla první ze šesti gólových příležitostí Slavoje.

Po úvodní čtvrthodině hry, v níž měl tým Vyšehradu kombinační a územní převahu, však přišel rozhodující moment celého střetnutí. Domácí stoper Tkadlec vybojoval míč na polovině hřiště a ihned ho posunul kolmou přihrávkou. Převzal jej Krátký, pootočil se s ním a protože nebyl v tu chvíli atakován nikým v modrém dresu, měl čas i zacílit a poslat balon přesně ke vzdálenější tyči Otáhalovy branky: 1:0.

Hostující tým se dostal ke svému prvnímu střeleckému pokusu až v polovině úvodního poločasu, Kokorovič z trestného kopu ale o metr minul. Ve 27. min. po faulu na Černého rozehrál Drobílek trestný kop, našel nabíhajícího Čvančaru, ten ale hlavou bohužel minul. Byl to druhá „gólovka“ šemíků.

Ta třetí přišla ve 44. min. Na křížný centr Jablonského si naskočil Suchan, hlavičkové zakončení z velmi nadějné pozice mu ale nevyšlo, a tak nezbylo, než aby se chytil za hlavu. V úplném závěru první půle kopali žlutočerní tři rohy za sebou a z posledního z nich stoper Hasil zblízka přehlavičkoval Otáhalovu bránu.

V 54. min. odcentroval z pravé strany Drobílek, zakončoval Suchan, ale zkušený brankář Fryšták bravurně vyrazil. Šlo o čtvrtou výbornou možnost Slavoje skórovat.

Přesně po hodině hry se odhodlal Drobílek ke střílenému centru z přímého kopu, míč se ale odrazil od chumlu hráčů v sokolském malém vápně. Tři minuty nato se protlačil zleva před bránu Pouček, leč jeho střelu domácí zadáci včas zblokovali.

V 66. min. centroval zleva Suchan a nabíhajícímu Drobílkovi chyběl jediný krok k tomu, aby stihl zakončit. Minutu nato ale přišla hodně nepříjemná ztráta míče uprostřed hřiště a do brejku doslova vystřelil domácí centrhalv Kopřiva. Otáhal coby poslední instance jej však, navzdory své složité pozici, odzbrojil.

V 72. min. po rohu a odraženém míči pálil Kokorovič zpoza vápna nad. Pět minut nato trenéři Veselý a Pařízek sáhli k dvojnásobnému střídání, kdy namísto Drobílka se Suchanem přišli na hřiště Laňka a Vejvar.

V 81. min. Kokorovič rozehrál trestný kop, nejvýš vyskočil Kodr a skvěle hlavičkoval přímo k tyči, jenomže Fryšták se blýskl excelentní robinzonádou a stihl vytěsnit míč do zámezí na další roh. To byla pátá velká šance Vyšehradu a současně nejhezčí moment celého zápasu.

Po rohu to byl opět Kodr, kdo hlavičkoval, tentokrát ale nad. V 83. min. do třetice poslal míč hlavou na domácí svatyni Kodr, ale zase ji nepokořil: opět to bylo o něco výš, než chtěl.

V 90. min. to zkusil Kokorovič z trestného kopu přímou střelou přes zeď a trefil se také krásně k tyči, jenomže Fryšták znovu prokázal své kvality a míč stihl vyrazit. To byla šestá a současně poslední gólová šance Slavoje.

V nastaveném čse mohl přidat druhou branku domácích Korejec Yu, těsně však minul prostor mezi třemi tyčemi. Již po odpískání konce zápasu viděl druhou žlutou a tudíž i červenou kartu za kritiku asistenta rozhodčího stoper Vyšehradu Kodr.

V utkání 19. kola tým Vyšehradu v sobotu 30. května na Strahově přivítá soupeře z Brna-Líšně, jenž figuruje na 9. místě tabulky. Měření sil loňských vítězů ČFL a MSFL a tudíž nováčků letošní druhé nejvyšší soutěže má výkop v 17 hodin.

Trenér Sokolova Bohuslav Pilný: „Do zápasu jsme nevstoupili, jak bychom chtěli: úvodních zhruba deset minut to bylo z naší strany hodně pasivní. Pak jsme ale hru trochu vyrovnali a pěknou střelou se ujali vedení. Následovala pasáž, která se nám líbila, jenomže byla až příliš krátká. V dalším průběhu jsme už tak kvalitní nebyli. Na druhou stranu jsme v první půli pustili soupeře jen do jednoho náznaku šance, která přišla ze standardky. Slušně jsme tedy poločas dohráli. V tom druhém začal hrát Vyšehrad, měl víc ze hry a byl nebezpečný hlavně po standardních situacích. Měli jsme obavy o výsledek, což je vzhledem k naší situaci logické. Jsem tedy nakonec moc rád, že jsme zápas zvládli a dovedli jej do vítězného konce. Myslím, že za organizovaný výkon i na hranici sebeobětování jsme si výhru zasloužili. Tři body jsou pro nás zlaté, dostávají nás zpátky do hry, nicméně s výkonem zcela spokojen nejsem. Ani celková úroveň zápasu nebyla nějak zvlášť vysoká.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Pro nás nepříjemné procitnutí, protože jsme první půli prospali a až ve druhé jsme byli jasně lepší, jenomže na jeden poločas se zápas nevyhrává. Ten první byl z naší strany hodně špatný a z jedné střely na branku jsme inkasovali. Sokolov byl běhavý, hodně pohyblivý i agresivní, zatímco my pomalí, a tak jsme nezachytili ani tempo zápasu. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb i přihrávku, takže jsme měli už víc prostoru, vytvořili si tlak i spoustu situací v pokutovém území domácích, kteří ale přitom své vápno přehustili a navíc jim výborně zachytal gólman Fryšták. Za první poločas jsme tak draze zaplatili ztrátou všech bodů.“

Baník Sokolov – Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

18. kolo F:NL, hráno v úterý 26. května 2020. Branka: 15. Krátký. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:5. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 6:3. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Hurych. ŽK: Skopec, Yu, Tkadlec, Krátký – Kodr, Jablonský, Rothe. ČK: po ukončení utkání Kodr (Vyšehrad). Diváků: 180.

Sokolov: Fryšták – Ruml (50. Šmehyl), Tkadlec, Hasil, Vondra – Skopec – Krátký, Manzia (66. Machuča), Kopřiva, Vávra (81. Dvořák II.) – Yu. Trenéři Bohuslav Pilný, Vít Vrtělka a Stanislav Vahala.

Vyšehrad: Otáhal – Nitrianský, Kodr, Rothe, Jablonský – Kokorovič, Černý – Drobílek (77. Vejvar), Suchan (77. Laňka), Pouček – Čvančara. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Mareš, Drozda, Alexandr a Kozel. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.