FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šesté místo na turnaji v Medulinu: prohra s Dravou Ptuj (Slovin.) 1:2

25. 01. 2020

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad obsadili na turnaji Arena Cup v chorvatském Medulinu celkově 6. příčku. V souboji o páté místo v sobotu 25. ledna 2020 podlehli slovinskému druholigovému celku Drava Ptuj 1:2. Jedinou branku našeho mužstva vstřelil již v úvodním poločase Adnan Bašič, soupeř ale po změně stran otočil vývoj skóre a navíc byl deset minut před koncem utkání vyloučen kapitán šemíků Lukáš Pouček.

Tým Vyšehradu měl v prvním poločase navrch, což ale zúročil až sedm minut před poločasem. Po akci Nitrianského a finální přihrávce Čvančary otevřel skóre nechytatelnou střelou bosenský útočník Bašič: 1:0!

Během pauzy došlo k trojímu střídání a na hřiště se dostal mj. další Bosňán Aldin Šišič, jénž oblékl poprvé dres Vyšehradu a dosud hrál právě za Dravu Ptuj. Góly však dával už jen slovinský celek. Po necelé hodině hry vyrovnal střelou z trestného kopu Albánec Kryeziu: 1:1. Deset minut před koncem utkání viděl za kritiku rozhodčího Pouček červenou kartu. Soupeř rozhodl zápas v 87. min., kdy po nepřesné rozehrávce Slavoje skóroval Matič: 1:2.

Další přípravný zápas odehrají šemíci již v domácím prostředí: v sobotu 1. února přivítají na Vyšehradě mužstvo Táborska, jež vede po podzimu jednu ze dvou skupin ČFL. Výkop utkání je hodinu před polednem.

Slavoj Vyšehrad – NŠ Drava Ptuj 1:2 (1:0)

Arena Cup, hráno 25. ledna 2020 v Medulinu (Chorv.). Branky: 38. Bašič – 59. Kryeziu, 87. Matič. Rozhodčí: Bezelj – Rakičič, Ružič. ŽK: Nitrianský, Hani, Šišič, Mareš – Kačinari, Grajfoner, Lukič. ČK: 81. Pouček (Vyšehrad). Diváků: 300.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Mareš, Jablonský – Verner (46. Kozel), Kokorovič (46. Šišič, 66. Gebert) – Pouček, Čvančara (60. Alexandr), Drobílek – Bašič (46. Laňka). Na střídání byli ještě připraveni Dočekal, Švejdík, Drozda, Rataj, Hani a Zinhasovič. Trenéři Roman Veselý, Jaroslav Klíma a Oldřich Pařízek.

Drava Ptuj: Curanovič – Timotej, Kryeziu, Matič, Novak, Grajfoner, Turkovič, Kačinari, Šlak, Bajrami, Lukić. Na střídání Milič, Živić, Šlamberger, Drevenšek, Dedič. Trenéři Matija Tepeš a Muamer Vugdalič.