Následující zápas "A týmu"
SK Rakovník vs. FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání 08.08.2020 10:30 Městský stadion Rakovník
Zpět na seznam novinek

Slavoj obral favorita, mohl obrat i víc: remíza 1:1 v zápase s Jihlavou

19. 10. 2019

„A“-muži – Velmi dobrou partii, která mohla při troše sportovního štěstí či lepší koncovce skončit i happy endem, odehráli v sobotu 19. října na Strahově fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Se třetím týmem tabulky Jihlavou remizovali v zápase 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 1:1: náš tým šel hned po zahájení druhé půle do vedení, když po faulu na Miroslava Vernera proměnil Milan Nitrianský penaltu. Vyrovnal hostující záložník Smejkal, ale deset minut před koncem utkání byl vyloučen jeho spoluhráč Javůrek. Slavoj tak měl možnost strhnout zápas ve svůj prospěch, ale tuhle příležitost již nedokázal využít. Tak či onak, svěřenci trenérů Romana Veselého a Oldřicha Pařízka zabodovali popáté na podzim a zůstali aktuálně na 12. místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání na Žižkově učinili trenéři jednu změnu v základní sestavě, kde Rataje nahradil hrotový útočník Mashike. L. Veselý se tak trochu stáhl do středové řady.

Jihlavští měli v úvodní čtvrthodině hry dvě pološance či náznaky šancí, Slavoj však kontroval dvěma situacemi, které byly blíž ke gólovému vyústění. Nejprve po Vernerově rohu zakončoval u vzdálenější tyče Nitrianský, ale trefil gólmana Vejmolu, vzápětí po kombinaci Kozla s Mashikem a jeho zpětné přihrávce vypálil bez přípravy Verner, avšak minul prostor mezi třemi tyčemi. V polovině první půle mohl skórovat hlavičkující Mashike, poslal balon nad bránu.

Přesně po půlhodině hry to zkusil přímo z trestného kopu Verner, jenomže střela mu vůbec nevyšla a letěla vysoko nad. Chvíli nato byl u zrodu hezké kombinace, kdy posunul míč zprava na střed Mashikemu, ten prodloužil doleva Laňkovi, bohužel i on vysoko přestřelil.

Pět minut před pauzou měli vyloženou šanci hosté: po rohu kapitána Vaculíka se ocitl s balonem u vzdálenější tyče hrotový útočník Jawo, ale netrefil míč, jak by si přál, a tak se stal kořistí Otáhala.

Po návratu ze šaten uplynula jen minuta hry, Tijani fauloval ve velkém čtverci Vernera a Nitrianský z penalty otevřel skóre: 1:0! Jihlavští se zlobili, ale zbytečně: o nedovoleném zákroku v jejich šestnáctce nebylo pochyb, pokutový kop byl nařízen v souladu s pravidly.

Hosté však zvýšili aktivitu směrem dopředu a do vyložené šance, kterou neproměnil, se protlačil Jawo – vzrušení brzy opadlo, protože zakončoval z ofsajdové pozice. Ale v 64. min. odcentroval zprava Fortelný a Zoubele přestřelil. To už byla čistá gólová šance, kterou Jihlava neproměnila.

V 70. min. se přece jen dočkala: Fortelný našel ve vápně Smejkala, ten udělal kličku směrem blíž k bráně a křížnou střelou, která byla ještě tečována jedním z domácích hráčů, trefil k tyči: 1:1. Pak se dostal do zakončení i nejlepší střelec soutěže Klobása, jenž vystřídal Jawa: jeho pokus domácí zadáci včas zblokovali.

V 79. min. po krásné přihrávce od Vernera utekl po levé straně hřiště L. Veselý, ale ve finální fázi akce si trochu předkopl míč a brankář Vejmola včasným vyběhnutím celou situaci vyřešil ve prospěch svého týmu.

Dvě minuty nato viděl za protesty druhou žlutou a tudíž i červenou kartu hostující bek Javůrek. Slavoj měl přesilovku a po Vernerově rohu byl v 85. min. hodně blízko ke vstřelení vítězné branky Mashike, bohužel ale hlavičkoval mimo tři tyče. V úplném závěru utkání měl šanci také střídající Vejvar, ale do koncovky se dostali i oslabení Jihlavané: Klobása netrefil dobře míč a nakonec Fortelný zpoza vápna minul Otáhalovu bránu. Na stavu 1:1 se už nic nezměnilo.

V dalším utkání 13. kola F:NL nastoupí fotbalisté Vyšehradu opět doma na Strahově: v sobotu 26. října v 10.15 hod. zde přivítají Vlašim.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „S výsledkem 1:1 jsem spokojen, i když pocity jsou trochu rozporuplné: remizovali jsme s ligovým mužstvem Jihlavy, mohlo to být ještě lepší, ale musíme být pokorní a výsledek vzít. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, kdy jsme měli i víc střeleckých příležitostí. Potom jsme šli do vedení, ale za stavu 1:0 jsme se nechali zatlačit. I tak jsme ale Jihlavu nepouštěli k vyloženě dominantní hře, kterou se prezentovala v předešlých zápasech. Naše mužstvo perfektně fungovalo v defenzivní fázi hry, nebylo hráče, který by propadl. V závěru utkání jsme měli situace, z nichž se dala vstřelit i vítězná branka. Těší mě, že v posledních zápasech snesou naše výkony druholigové měřítko, až už se jedná o utkání v Hradci Králové, s Varnsdorfem, na Žižkově či teď s Jihlavou. Mužstvo získává zkušenosti a už ví, jak tuto soutěž hrát.“

Trenér Jihlavy Radim Kučera: „Remíza je pro nás každopádně ztrátou. Vstoupili jsme přitom do utkání dobře, dvěma nadějnými akcemi, jenomže jsme byli málo důrazní a brzy se přizpůsobili hře domácích. Nebyl vidět rozdíl postavení v tabulce, zbytečně jsme si sami komplikovali hru, a tak jsem musel o poločase hodně zvýšit hlas. Probudil nás až gól inkasovaný z penalty na začátku druhé půle. Dostali jsme facku, až potom začali hrát a vyrovnali, ale nepodařilo se nám přidat druhý gól, a tak jsme ztratili dva body. Není se na co vymlouvat, zápasy venku zvládáme mnohem hůř, než ty domácí. To je od nás málo, coby aspirant horních příček tabulky bychom měli být mnohem dominantnější.“

 

Slavoj Vyšehrad – Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

12. kolo F:NL, hráno v sobotu 19. října 2019. Branky: 47. Nitrianský z pen. – 70. Smejkal. Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Hocek – Myška, Šimáček. ŽK: Nitrianský, Šandera – Javůrek. ČK: 81. Javůrek (Jihlava). Diváků: 412.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Švejdík, Jablonský – Verner, Kozel – Drobílek, L. Veselý (85. Vejvar), Laňka (89. Mareš) – Mashike. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Pardubský, Drozda, Žežulka a Rataj. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Jihlava: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Vaculík – Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Fortelný, Rezek (68. Mikuš) – Jawo (57. Klobása). Trenéři Radim Kučera a Josef Mucha.

 

Foto: Zdeněk Jaroš

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu

5 – Čvančara

4 – Verner

3 – Laňka (z toho 1 v Mol Cupu), Vejvar (z toho 2 v Mol Cupu), L. Veselý (všechny 3 v Mol Cupu)

2 – Nitrianský, Pouček

1 – Gebert (v Mol Cupu), Kozel (v Mol Cupu), Mareš (v Mol Cupu)

 

Asistence

5 – L. Veselý (z toho 2 v Mol Cupu)

4 – Kozel (z toho 3 v Mol Cupu), Rataj (z toho 3 v Mol Cupu)

2 – Drobílek, Freit (obě v Mol Cupu), Pouček, Verner

1 – Čvančara, Mareš, Šandera, Vejvar (v Mol Cupu)

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
8.
FC Vlašim
301141537
9.
SK Líšeň
308121036
10.
MFK Chrudim
301061436
11.
1.SK Prostějov
308111135
12.
FC Slavoj Vyšehrad
30961533
13.
FK Fotbal Třinec
307101331
14.
FK Baník Sokolov
30751826
15.
FK Varnsdorf
30681626
Celá tabulka

Výsledky

05.08.2020 18:00
Slovan Velvary
Přátelské utkání
1:2
FC Slavoj Vyšehrad
05.08.2020 18:00
FC Jílové
Přátelské utkání
0:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
02.08.2020 17:00
TJ Spoje Praha
Přátelské utkání
1:1
FC Slavoj Vyšehrad B
02.08.2020 10:00
Sokol Libiš
Přátelské utkání
4:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
Všechny výsledky
Nahoru