FC Hradec Králové vs. FC Slavoj Vyšehrad
5. kolo Fortuna národní liga pátek 25.09.2020 18:00 Všesportovní - Hradec Králové

Třetí přípravný zápas dorostu: vítězství 5:1 v Hrdlořezích

28. 05. 2020

U 19 – Na třetí pokus v květnové přípravě se podařilo starším dorostencům Slavoje Vyšehrad zvítězit. Svěřenci trenérů Davida Jarolíma a Richarda Stražana znovu nastoupili proti soupeři z věkové kategorie mužů, tentokrát ve čtvrtek 28. 5. večer na půdě Spartaku Hrdlořezy a porazili ho 5:1, přičemž na branku domácích vyslali celkem 31 střel. Do sítě účastníka pražské I. A třídy se ještě před poločasem trefili Petr Melíšek a Matyas Mlejnek, po změně stran potom Jakub Štěpánek, Maxmilián Kubies a Matěj Vlasák.

První gólovou šanci měl po přihrávce od Štěpánka Janík, trefil ale jen domácího brankáře Nečase. Ve 25. min. kontrovaly Hrdlořezy svým prvním střeleckým pokusem: byl z trestného kopu a Martinec v bráně jej kryl. Pět minut nato ve druhé vyložené šanci hostujícího týmu Vojta trefil jen dobře postaveného gólmana.

Ve 32. min. odpískal sudí faul jednomu ze zadáků Vyšehradu a Kouba z penalty poslal Hrdlořezy do vedení 1:0. Trvalo sotva dvě minuty: po faulu na Štěpánka vyrovnal Melíšek z penalty: 1:1! Ve 45. min. potom skóroval i Mlejnek střelou po zemi k tyči a byl poločas: 1:2!

Mladí šemíci měli územní převahu i šance, těsné vedení ale dlouho nebyli sto zvýraznit. Naopak domácí mohli vyrovnat: v 63. min., kdy po trestném kopu hráč s číslem 21 pohotově hlavičkoval pod břevno, ale Martinec ještě pohotověji zareagoval a reflexivně vytěsnil míč do zámezí.

V 71. min. měl vyloženou šanci Štěpánek, gólman Spartaku jeho střelu vyrazil. Mladší dorostenec Vyšehradu to ale rychle napravil: v 77. min. obraně domácích odskočil míč, získal ho právě Štěpánek a neměl už potom problém: 1:3!

V 80. min. ze souboje V. Markovyche s protihráčem odskočil míč, ukořistil jej Kubies a tečovanou střelou zvýšil na 1:4!

V 84. min. byl faulován ve vápně domácích M. Markových, ale hrálo se dál. V 87. pálil Štěpánek pod břevno, ale náhradní brankář domácích krásně míč vytěsnil na roh. V 90. min. po faulu na Štěpánka Vlasák dělovkou přímo z trestného kopu trefil k tyči: 1:5!

Další, v pořadí čtvrté jarní přípravné utkání, odehraje naše U 19 na Vyšehradě: v sobotu 6. června ve 12 hodin přivítá na domácí půdě stejně staré hráče Admiry.

Spartak Hrdlořezy – Slavoj Vyšehrad U 19  1:5 (1:2)

Přípravné utkání, hráno ve čtvrtek 28. května 2020 v Hrdlořezích. Branky: 32. Kouba z pen. – 34. Melíšek z pen., 45. Mlejnek, 77. Štěpánek, 80. Kubies, 90. Vlasák. Střely na branku: 4:17. Střely mimo: 0:11. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 2:13. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Kutiš. Diváků: 24.

Vyšehrad U 19 první poločas: Martinec – Melíšek, Petrach, L. Toman, Lásztoveckij – Stýblo – Janík, Mlejnek, M. Markovych – Vojta, Štěpánek.

Vyšehrad U 19 druhý poločas: Martinec – Melíšek (66. Janík), Novichikchin, L. Toman, Vlasák – Petrach (66. Stýblo) – V. Markovych, Vojta (66. M. Markovych), Mlejnek (66. Lásztoveckij), Kubies – Štěpánek. Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.