ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 15: čtyři sólové nájezdy, žádný gól a nakonec porážka se Slavií 0:5

30. 08. 2021

U 15/U 14 – Od souboje s vysoce favorizovanou Slavií se toho moc čekat nedalo, přesto… Starší žáci Slavoje Vyšehrad v neděli 29. srpna v Krči opět odehráli výborný první poločas a měli i velmi dobrý vstup do toho druhého, jenomže do konečného výsledku se to bohužel zase nijak nepromítlo. Pomyslný ukazatel skóre (ten skutečný již v Krči dlouhá léta nefunguje) se zastavil na výsledku 0:5. Po třech kolech nejvyšší soutěže U 15 je tak Vyšehrad nadále bez bodového zisku a vinou horšího skóre (v porovnání s Jabloncem) klesl už na poslední 14. místo tabulky.

V prvním poločase se vyznamenal hlavně brankář Fischer, který zneškodnil čtyři vyložené šance slávistů. Na druhé straně, ještě za bezbrankového stavu, Azilinon běžel sám na brankáře hostí Dostalíka, nepřekonal ho. Podobně dopadl už za stavu 0:1 hrotový útočník Vyšehradu Špaček, mohl z nájezdu vyrovnat, leč neproměnil. Jediný gól první půle padl po necelé půlhodině hry a jeho autorm byl Klepáč: 0:1.

Deset minut po zahájení druhé půle se našim mladým fotbalistům podařilo až nečekaně zatlačit soupeře do defenzivy. Za stavu 0:1 se hned dvakrát ocitl sám před brankářem „sešívaných“ kapitán Slavoje Sommer, ani jemu nebylo dopřáno dát gól a vyrovnat. Další šanci měl potom ještě Azilinon, trefil jen brankáře Dostalíka.

Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto a je otázkou, kdy začne naše U 15 alespoň zčásti proměňovat velké nebo spíš vyložené šance, které si dokáže vypracovat. Od 57. minuty až do konce, tedy 80. minuty, se stalo utkání ONE MAN SHIW čtrnáctiletého slávisty Davida Antiče, který za 23 minut sám nastřílel čtyři branky! To byla dokonalá ukázka a demonstrace efektivity, z níž je třeba se velmi rychle poučit.

Snad se svěřencům trenérů Daniela Růžičky a Daniela Jona zadaří výsledkově lépe už ve 4. kole I. ligy. Naši starší žáci nastoupí v sobotu 4. září opět doma, tedy na hřišti v Krči, kde přivítají soupeře z Příbrami. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin, čtrnáctiletých v pravé poledne.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ: ZDE

U 15: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha 0:5 (0:1)

3. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v sobotu 28. srpna 2021 v Krči. Branky: 57., 70., 71. a 80. Antič, 28. Klepáč. Rozhodčí: Trska – Hlaváč, Císař. ŽK: Vu Viet Hung – Chaluš. Diváků: 55.

Vyšehrad U 15: Fischer (60. Škubal) – L. Šíma, Dovrtěl, Gumiňski (69. Mohamed Abubakr), Holubovský – Pavlík, Luu Truong (72. Prachař) – Vu Viet Hung (62. Nguyen Tien Hung), Sommer, Azilinon – Špaček. Trenéři Daniel Růžička, Daniel Jon a Jan Dovrtěl.

Slavia U 15: Dostalík – Antič, Ferenc (65. Obdržálek), Kočvara, Kotrba, Jelínek, Chaluš, Kubů, Klepáč, Fuksa, Kolařík. Trenéři Róbert Barborík, Daniel Hlubuček a Jaroslav Ott.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha 0:15 (0:7)

3. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v sobotu 28. srpna 2021 v Krči. Branky: 3., 14., 44. a 59. Červenka, 20., 36. a 49. Palaščák, 9. a 72. Švach, 52. a 76. Filip, 27. a 69. Potměšil, 33. Vrňata, 74. Horváth. Rozhodčí: Trska – Císař, Hlaváč. Bez karet. Diváků: 55.

Vyšehrad U 14: Tozbey – Mustafa Abubakr, Wollner (41. Prachař), Timurbek (50. Nguyen Duc Tiep), Grýgera (50. Phung Duc Kien), Dostál, Mikoláš (43. Turunč), Strach, D'Ambrosio (41. Trnovcová), M. Štěpánek (50. Skala), Luu Truong. Trenéři Ondřej Horák a Papa Daouda Gueye.

Slavia U 14: Dřevíkovský – Brázda, Kratochvíl (41. Filip), Horváth, Kovář, Palaščák, Potměšil, Švach, Skokan, Červenka, Vrňata. Trenéři Pavel Němec a Martin Macháček.