ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 15 v Č. Budějovicích houževnatě vzdorovala, nakonec ale padla 1:3

31. 05. 2022

U 15/U 14 – Další z mnoha utkání, kdy „patnáctka“ Slavoje Vyšehrad sahala v utkání nejvyšší soutěže starších žáků po bodovém zisku, aby jí nakonec utekl mezi prsty. V neděli 29. května v Českých Budějovicích hrála s domácím Dynamem po prvním poločase 1:1, nástup do toho druhého ale promarnila, kvůli tomu ztratila celý zápas a prohrála 1:3.

„Vyrovnané utkání, kdy se nám nepovedlo jen úvodních patnáct minut druhé půle, jinak jsme byli rovnocenným soupeřem. Tenhle slabší úsek hry a neproměňování šancí především během první půle nás nakonec stály lepší výsledek. Nicméně musím kluky opět pochválit za kvalitní výkon, zlepšení oproti podzimu je zápas co zápas viditelné,“ řekl trenér U 15 Daniel Růžička.

Domácí šli do vedení po deseti minutách hry po centru z levé strany, který se přitom nezdál být nebezpečný. Jenomže přišel natolik nešťastný odkop, že míč doputoval přímo k protihráči před vápno a Dvořák se odsud trefil do rohu branky: 1:0.

Chvíli nato se dostal Vyšehrad k rohovému kopu. Dobiaš zahrával míč na přední tyč, kde jej tečoval Azilinon a na zadní tyči celou akci zakončil Sommer (na snímku): 1:1! Sommer se mimochodem trefil už v podzimním vzájemném utkání s Budějovicemi v Krči.

Ve zbývající části první půle si vytvořili naši hráči několik dalších šancí a brejkových situací, které ale bohužel nedokázali úspěšně zakončit. Na druhé straně brankář Fischer převedl fantastický zákrok, kdy z bezprostřední blízkosti vytáhl míč na břevno.

Začátek druhé půle se mladým šemíkům hrubě nevydařil, domácí začali účinně presovat, vytvářel si standardky a hostující defenziva párkrát zazmatkovala. Ve 49. min. přišla chyba obránce, Malík se dostal do samostatného úniku a získal domácím vedení 2:1. Následně se sice podařilo hru vyrovnat, přišel tlak i šance, tři minuty před koncem utkání ale domácím vyšel brejk a opět Malík zvýšil na 3:1.

V neděli 5. června naši starší žáci přivítají v Krči soupeře z Hradce Králové. Zápas patnáctiletých začíná v 10 hodin, zápas čtrnáctiletých ve 12 hodin. Pak už zbudou jen poslední dvě kola: v sobotu 11. června v Mladé Boleslavi a nakonec v neděli 19. června derby doma s Meteorem VIII.

U 15: Dynamo České Budějovice – Slavoj Vyšehrad 3:1 (1:1)

23. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 29. května 2022 v Českých Budějovicích. Branky: 49. a 77. Malík, 10. Dvořák – 16. Sommer. Rozhodčí: Toucha – Dimitrov, Valeš. Bez karet. Diváků: 60.

České Budějovice U 15: Gyori – Krejza, Dvořák, Vančata (41. Plch), Němeček (41. Markovec), Malík, Bartizal, Pecka, Zevl, Koloničný (41. Jílek), Šturma. Trenéři Radim Pouzar a Jakub Hric.

Vyšehrad U 15: Fischer (73. Hofhansl) – Son Šíma, Dovrtěl, Holubovský, Mohamed Abubakr (50. Prachař) – Luu Truong (73. Tegelbeckers), Pavlík – Sommer (62. Tien Hung Nguyen), Azilinon, Dobiaš (62. Pospíšil) – Špaček (73. Gumiňski). Trenéři Daniel Růžička a Jan Dovrtěl.