ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 16 porazila Čafku 2:1 góly Špačka a Azilinona, tým vedl Jan Dovrtěl

16. 10. 2022

U 17 „B“ – Jan Dovrtěl (na snímku) koučoval v sobotu 15. října, vzhledem k nepřítomnosti trenéra Dana Růžičky, „šestnáctku“ Slavoje Vyšehrad v souboji se „sedmnáctkou“ ČAFC. Zdárně, protože rezerva našeho mladšího dorostu zvítězila 2:1. Do sítě soupeře ze Záběhlic se trefili Jakub Špaček a Martin Azilinon, ten ale také bohužel viděl, už po konci utkání, červenou kartu. Po devíti odehraných kolech Pražského přeboru U 17 se Vyšehrad B posunul ze 6. místa o stupínek výš na 5. místo tabulky.

Již po pěti minutách hry a finální přihrávce od Sommera načal skóre Špaček: 1:0! Převahu a další šance se podařilo znovu zúročit až dvě minuty před poločasem, kdy po přihrávkách od Dovrtěla a Dobiaše zakončoval Azilinon: 2:0! Ve druhé půli měli největší šance Špaček a Son Šíma, neproměnili je. Naopak po necelé hodině hry snížil Krejčí na 2:1. Čafka se snažila o vyrovnání, ale to jí už naši hráči nedovolili a poprvé po šesti týdnech a utkání s Xaverovem doma naplno zabodovali.

Ve zbývající části podzimu čekají naši U 16 ještě čtyři zápasy: v neděli 23. října v 15.30 hod. v Bohnicích, ve středu 26. října v 10 hodin doma s Ďáblicemi, v neděli 6. listopadu v 11 hodin ve Stodůlkách a nakonec v sobotu 12. listopadu v 10 hodin doma s Pragou.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – ČAFC Praha 2:1 (2:0)

9. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno 15. října 2022 na Vyšehradě. Branky: 5. Špaček, 38. Azilinon – 58. Krejčí. Rozhodčí: Janšta – Obrtel, Liška. ŽK: Dovrtěl, Azilinon, Špaček – Vedral, Čech, Krejčí. ČK: po zápase Azilinon (Vyšehrad), Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Hofhansl – Nguyen Tien Hung (70. Aslanov), Holubovský, Gumiňski, Vachler (65. Mohamed Abubakr) – Son Šíma, Dovrtěl – Dobiaš, Azilinon, Sommer – Špaček. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Škubal, Tegelbeckers a Uhryn. Trenér Jan Dovrtěl.

ČAFC U 17: Sládek – Záleský, Hons, Rákos, Duong Luu Tien, Vedral, Š. Čech, Maskaljuk, Zaplatílek, Krystek, Krejčí. Na střídání Zmatlík, V. Čechm Dang Le Truong, Šlosar, Harouadi a Znášik. Trenéři Radim Fulík a Jan Páv.