FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 zvítězila v závěru podzimu popáté v řadě, přehrála Pragu 5:1

13. 11. 2022

U 17 „B“ – To co zde bylo zmíněno před týdnem, platí i odehrání celé první poloviny sezony: rezerva mladšího dorostu alias „šestnáctka“ je nejúspěšnějším celkem Slavoje Vyšehrad v podzimní části ročníku 2022/23. V sobotu 12. listopadu porazila doma Pragu 5:1, a vyhrála tak popáté za sebou. Zimní pauzu stráví na třetím místě Pražského přeboru U 17 s bilancí 9 výher – 2 remízy – 2 prohry a skóre 51:28. Na prvních třech místech tabulky jsou vcelku podle očekávání béčka Admiry (34 bodů), Motorletu (30) a Vyšehradu (29).

Do pragovácké sítě se dvakrát trefil hrotový útočník Jakub Špaček, který tak má na svém kontě celkem 11 podzimních tref. Po jedné brance připojili kapitán týmu Filip Dovrtěl a Zdislav Svoboda, zbývající gól byl vlastní.

Na rozdíl od předchozího zápasu ve Stodůlkách měl Vyšehrad B tentokrát územní převahu i řadu šancí. Na první gól v síti vysočanského soupeře se ale čekalo téměř půl hodiny hry. Ve 29. min. po přihrávce od Sommera a odraženém míči otevřel skóre Špaček: 1:0! O šest minut později Sommer vybojoval míč a jeho střelu si srazil do vlastní brány Shevchenko: 2:0! V poslední minutě první půle rozehrál Šíma rohový kop a Svoboda hlavou zvýšil: 3:0!

Čtyři minuty po změně stran kapitán Dovrtěl vystihl rozehrávku soupeře a přidal další gól: 4:0! V 52. min. snížil Markovič na 4:1, ale v poslední minutě utkání ještě vystřelil Svoboda, míč se odrazil od protihráče ke Špačkovi a ten dal svůj druhý gól v tomto utkání: 5:1!

U 17: Slavoj Vyšehrad B – TJ Praga 5:1 (3:0)

13. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v soboru 12. listopadu 2022 na Vyšehradě. Branky: 29. a 80. Špaček, 35. vlastní Shevchenko, 40. Svoboda, 44. Dovrtěl – 52. Markovič. Rozhodčí: Sýkora – Fiala, Císař. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad U 16: Hofhansl (53. Škubal) – Mohamed Abubakr, Holubovský, Gumiňski, Son Šíma – Dovrtěl, Azilinon – Sommer, Nguyen Tien Hung, Z. Svoboda – Jakub Špaček. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Prachař, Dobiaš, Aslanov a Tegelbeckers. Trenér Jan Dovrtěl.

Praga U 17: O. Svoboda – Shevchenko, Kopa, Kobr, Starodubets, Štencl, Kanta, Kačer, Jan Špaček, Markovič, Kovařík. Na střídání Voják, Isa, Tesař, Vosecký a Nekola. Trenéři Miroslav Buk, Jan Kanta a Ondřej Špaček.