FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17: od vedení 3:1 až k porážce 3:6, písecký Kohout vstřelil čtyři góly

15. 05. 2022

U 17 – Přímý souboj o jedenácté místo tabulky skupiny A České ligy U 17 mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad nezvládli. V neděli 15. května sice vedli doma nad Pískem 3:1 (u všech tří gólů Vyšehradu asistoval levý záložník Yevhen Romanishak), potom ale pětkrát inkasovali, prohráli 3:6 a klesli na 12. místo. Kuriozitou tohoto zápasu v hrozném vedru a se dvěma zvraty – vzhledem k prohře o tři góly – byl fakt, že bilance střel na branku byla 9:8 ve prospěch poraženého domácího celku.

Oproti předchozímu zápasu s Žižkovem došlo k jedné změně v základní sestavě: vrátil se do ní ofenzivní záložník Gruntorád, jemuž vypršel disciplinární trest, zatímco stoper Králík, který se před týdnem na Bílé Hoře zranil, zůstal na tentokrát lavičce náhradníků.

Již v 7. min. Kohout střelou k tyči otevřel skóre: 0:1.

V 18. min. utekl Šavel, ve vápně se dostal až před brankáře Baráka, který mu zabránil dát gól. V následném souboji o odražený míč byl však faulován Romanishak a Šindler z penalty vyrovnal: 1:1! Ve 23. min. po přihrávce od Romanishaka pronikl opět do vápna Šavel a byl na něj odpískán faul od píseckého obránce Kuchaře. Sám Šavel z penalty získal domácímu týmu vedení: 2:1! Po půlhodině hry a přihrávce od Romanishaka se probil až před bránu Gruntorád a zvýšil (jeho gól na snímku): 3:1!

Dvoubrankové vedení ale Vyšehradu do poločasu nevydrželo: Ve 40. min. utekl domácím zadákům a již podruhé střelou po zemi k tyči dal svůj druhý gól Kohout: 3:2.

V 54. min. přišel centr z pravé strany a neobsazený Kohout střelou zblízka završil svůj hattrick: 3:3. Jen o dvě minuty později se situace opakovala – opět centr zprava, opět zcela neobsazený, zblízka a snadno zakončující Kohout: jen s tím rozdílem, že tentokrát dal svůj čtvrtý gól hlavou: 3:4. V 69. min. po trestném kopu byl Kohout hodně blízko své páté brance. Hlavou trefil tyč a z dorážky zvýšil Kuchař na 3:5. V 76. min. upravil Novák na 3:6.

Minutu před koncem zápasu Romanishak střelou z 25 metrů trefil břevno písecké brány.

V neděli 22. května se naše U 17 představí v Českých Budějovicích v souboji s „šestnáctkou“ tamního Dynama, které je sedmé v tabulce. Výkop utkání je ve 12.45 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FC Písek 3:6 (3:2)

25. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 15. května 2022 na Vyšehradě. Branky: 18. Šindler z pen., 24. Šavel z pen., 31. Gruntorád – 7., 40., 54. a 56. Kohout, 69. Kuchař, 76. Novák. Střely na branku: 9:8. Střely mimo: 3:6. Soupeřem zblokované střely: 3:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Glogar – Andras, Popelka. ŽK: Šavel (Vyšehrad). Diváků: 40.

Vyšehrad U 17: Černín – Frank (63. Bílek), Šíma, Kylar, Kazda (46. Průša) – Šindler, Kefurt – Holan (46. Schrank), Gruntorád, Romanishak – Šavel (66. Králík). Na lavičce byl ještě připraven brankář Kautský. Trenér Zdeněk Jaroš.

Písek U 17: Barák (86. Schánělec) – Václavík, Kuchař, Bláha (20. Novák), Pinta (60. Král) – Klimeš – Maroušek (46. Šimeček), Janda, Mařík, Malát (46. Říha) – Kohout. Trenéři Juraj Kobetič, Michal Říha a Petr Bílý.