ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 17 položila na lopatky hodně problematická žižkovská penalta

09. 05. 2022

U 17 – První poločas přežili s velkým štěstím, zato ve druhé půli si vytvořili několik příležitostí, aby rozhodli derby s Viktorií Žižkov ve svůj prospěch. Tu největší, která doslova řvala po gólu, měl střídající Marek Schrank. Nakonec sedmnáctiletí šemíci padli vinou více než problematické, spíš nespravedlivé penalty – deset minut před koncem utkání, která tak zásadním způsobem ovlivnila výsledek. Derby mladších dorostenců se hrálo v neděli 8. května na Bílé Hoře a naše „sedmnáctka“ v něm podlehla svým žižkovským vrstevníkům 0:2.

Do branky se vrátil po pauze zaviněné zraněním Černín a podal výborný výkon, i když v první půli při něm stálo také sportovní štěstí. Namísto zraněného Štěpničky (ruka v sádře) nastoupil ke své premiéře v České lize mladšího dorostu 16letý Ukrajinec Romanishak (vůbec poprvé dres Vyšehradu již o den dříve v sobotním zápase U 16 v Braníku a dal gól) a z pozice levého záložníka byl v tomto utkání určitě přínosem. Nadále však chyběli tři hráči obvyklé základní sestavy Průša, Macek, Gruntorád a tentokrát i Bílek.

V 8. min. se dostal k zakončení Kefurt, ale minul žižkovskou bránu. Brzy nato si poradil s těžkou střelou Černín a vzápětí měl trojnásobné štěstí, když domácí hráč Záboj trefil břevno a jeho spoluhráč Nepivoda tyč. To nebylo vše, protože další žižkovský hráč Rulf střelou zpoza vápna orazítkoval břevno. Vyšehrad kontroval rohovými kopy, po nichž Kazda hlavičkoval vedle a těžkou střelou přes hlavu zakončoval Romanishak, cestu do sítě si ale míč nenašel.

V poločase musel odstoupit hrotový útočník Šavel a nahradil jej Schrank. V 57. min. měl příležitost Romanishak, střelou bez přípravy těsně minul. V 64. min. předvedl krásnou individuální akci Holan, jenž se probil podél pravé postranní čáry a odcentroval do malého vápna, kde se zjevil Schrank, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil žižkovskou bránu. A chytil se pochopitelně za hlavu, protože tohle byla velmi výrazná gólová šance. Dvě minuty nato vypálil Šindler, brankáři Vlčkovovi vypadl míč z rukou, dobíhající Romanishak se jej ještě snažil protlačit důrazně do sítě, byl mu však odpískán faul na gólmana.

Minutu nato se zranil stoper Králík a nemohl pokračovat dál. Vyšehrad hrál pět minut v deseti, než se převlékl a přišel na hřiště brankář Kautský, který zaujal místo vedle Schranka v útoku. V 75. min. Šindler rozehrál zleva rohový kop a hlavičkující Holan jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. I tohle byla velká gólová příležitost.

V 80. min. si šel Černín pro balon, dostal se do kontaktu s protihráčem a ozvala se píšťalka. Brankář chytající balon těžko mohl faulovat, přesto takhle byla situace posouzena a Rulf z penalty rozhodl zápas: 1:0. V 84. min. po trestném kopu Šindlera mohl vyrovnat Šíma, ale nepodařilo se mu propasírovat míč za brankovou čáru.

V úplném závěru Vančura zvýšil na 2:0.

Naše U 17 zůstala s 24 body na jedenáctém místě tabulky a v nadcházejícím dějství bude toto postavení obhajovat v souboji s dvanáctým Pískem, který má o dva body méně. Utkání se hraje v neděli 15. května na Vyšehradě s výkopem čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 2:0 (0:0)

24. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 8. května 2022 na Bílé Hoře. Branky: 80. Rulf z pen., 90. Vančura. Střely na branku: 14:2. Střely mimo: 7:10. Soupeřem zblokované střely: 4:0. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Severýn – Polena, Hejma. ŽK: Schrank (Vyšehrad). Diváků: 40.

Žižkov U 17: Vlčkov – Bartoš (64. Kartulev), Janovský, Cuc, Nepivoda – Rulf, Záboj (46. Rakušan) – Biasini (46. Černý), Vančura, Heřmanský (46. Olah) – Šerák (61. Nedorost). Trenéři Jiří Stojan, Radek Novák a Alexej Tsarev.

Vyšehrad U 17: Černín – Frank, Králík (73. Kautský), Kylar, Kazda – Kefurt, Šíma – Holan, Šindler, Romanishak – Šavel (46. Schrank). Trenér Dominik Gerža.