ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 17 zajistil v závěru alespoň bod proti týmu Rokycan kapitán Kylar

21. 03. 2022

U 17 – Navzdory absencím Adama Šavela, Patrika Macka, vážně zraněného Jardy Holana i vytížení řady hráčů o den dříve v utkání U 18, „sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad asi jen stěží očekávala, že po zápase doma s posledními Rokycany, které navíc až dosud prohrály všech šestnáct svých zápasů, bude ráda za bod díky remíze 1:1. Nicméně stalo se a příště bude předvedená hra určitě lepší.

Naši mladší dorostenci nedokázali zopakovat velmi dobrý výkon z druhého poločasu předešlého utkání s Kladnem, herně se trápili víc, než je zdrávo, a tak byli rádi, že je sedm minut před koncem, po rohovém kopu Filipa Šindlera, alespoň zčásti vysvobodil vyrovnávací gól hlavou Martina Kylara. Po sedmnácti odehraných kolech je tak naše U 17 nadále na 11. místě tabulky: na desátý Písek ztrácí jeden bod a vůči dvanáctému Sokolovu má náskok dvou bodů.

Jarní domácí premiéra U 17 probíhala celých 82 minut úplně jinak, než si hráči v modrých dresech představovali. Rokycany, zvlášť poté, co se postupem času osmělily, byly totiž lepší a aktivnější, o čemž svědčí mj. i počet střel na bránu: 1:7. Hrozbou pro Černínovu bránu byl hlavně jejich ofenzivní záložník Domingues, viditelně rozdílový hráč vůči všem ostatním na hřišti. Nejblíž ke gólu byl po necelé půlhodině hry, kdy jeho střela lehce lízla břevno Černínovy brány. Mladí šemíci odpověděli v první půli víceméně jen jednou standardkou, jenomže Šindlerova střela z trestného kopu ve 13. min. šla nad.

V poločase přišel na hřiště za Bílka Schrank a brzy se mohl postarat o vedoucí gól: ve vápně jej fauloval rokycanský stoper Helcl, nicméně penalta se nekonala. Našemu střídajícímu hráči byl totiž odmáván ofsajd. V 56. min. pálil zpoza vápna Kefurt (na snímku mezi hráči Rokycan), ale přestřelil.

V 59. min. po standardce trefil střelou z úhlu na vzdálenější tyč Vondryska: 0:1. Tři minuty nato byl v rokycanském vápně zastaven dost nešetrně pronikající Kazda, ale hrálo se dál. Aktivně hrající mladí Západočeši však byli dvakrát hodně blízko ke druhému gólu, proti nim na vlastní brankové čáře odvraceli na poslední chvíli Kylar a po něm i Průša.

S přibližujícím se koncem utkání se ale hosté začali obávat o výsledek, vyklidili střed pole a mladí šemíci se konečně dostali do pořádného tlaku na rokycanskou bránu. Z něj také vzešel v 83. min. rohový kop, který rozehrál zprava Šindler a ve vápně nejenže nejvýš vyskočil, ale také přesně hlavičkoval kapitán Kylar: 1:1!

Ve zbývajících minutách se ještě pokoušel Vyšehrad o druhý a vítězný gól, to už ale nevyšlo. V neděli 27. března ve 14.30 hod. se naši mladší dorostenci představí v Plzni v souboji s „šestnáctkou“ tamní Viktorie, která druhá v tabulce a usiluje o prvenství v této soutěži.

U 17: Slavoj Vyšehrad – FC Rokycany 1:1 (0:0)

17. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno 20. března 2022 na Vyšehradě. Branky: 83. Kylar – 59. Vondryska. Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:3. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:1. Rozhodčí: Štefan – Vojáček, Nebáznivý. ŽK: Štěpnička, Šíma – Domingues, Beneš. Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Černín – Průša, Králík, Kylar, Šindler – Kefurt, Šíma, Kazda – Bílek (46. Schrank), Štěpnička, Gruntorád. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kautský a Frank. Trenér Zdeněk Jaroš.

Rokycany U 17: Černý – Spěváček, Kožíšek, Helcl, Štochl – Vondryska, Beneš – Dobrý, Domingues, Tichý (69. Richtr) – Šmát. Trenéři Josef Bohuslav a Peter Horváth.