FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Sellier & Bellot Vlašim
13. kolo Fortuna národní liga 26.10.2019 10:15 Stadion Evžena Rošického

U 17: Zdobnický a Coufal trefili svými góly výhru 2:1 v Benešově!

02. 09. 2019

U 17 – Třemi výhrami ze čtyř dosavadních zápasů skupiny A České ligy U 17 se mohou pochlubit na začátku nového školního roku mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad. Prvního dne měsíce září zvítězili 2:1 v Benešově a zůstali na 4. místě tabulky. Do sítě domácího družstva se trefil v prvním poločase Matěj Zdobnický a po změně stran dal vítěznou branku kapitán Marek Coufal.

Již v prvním poločase měl Vyšehrad navrch, ale hrálo se většinou jen po vápno. První šanci Komani neproměnil, až po necelé půlhodině hry se podařilo pohnout ukazatelem skóre. Ve 26. min. se po přihrávce od Komaniho uvolnil Zdobnický a prostřelil domácího brankáře Pecha: 0:1!

Pět minut před poločasem ale po trestném kopu vyrovnal Samko hlavou na 1:1. Naši hráči nereagovali na standardku v domnění, že bude odmáván ofsajd – odmáván nebyl…

Poločasovou domluvu v kabině si vzali hráči Vyšehradu k srdci, dostali Benešov pod tlak a šli důrazně za výhrou. Coufal a Zdobnický však své šance neproměnili. Podařilo se až v 79. min., kdy po přihrávce od Vu Chunga Coufal dotlačil míč do sítě: 1:2!

Těsně před konečným hvizdem mohli domácí po standardce vyrovnat, ale brankář Pospíšil míč vytěsnil, a uhájil tak pro naši „sedmnáctku“ plný bodový zisk.

V pátém kole České ligy U 17 v neděli 8. září sedmnáctiletí šemíci přivítají doma tým Sokolova. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: SK Benešov – Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:1)

4. kolo České ligy mladšího dorostu U 17, hráno 1. září 2019. Branky: 40. Samko – 26. Zdobnický, 79. Coufal. Rozhodčí: Nejedlo – Budil, Filo. ŽK: Čaloun – Mamudov, Fait, Vu Chung. Diváků: 40.

Benešov U 17: Pech – Drábek, Križko, Mrha, Samko, Stejskal, Vaner, Čaloun, Dolanský (62. Lébl), Bílek (46. Vrkoslav), Tuška (62. Vařejka). Trenéři Jří Kratochvíl a Ondřej Brokeš.

Vyšehrad U 17: Pospíšil – R. Mamudov, Fait, Molodci, M. Mareš – Coufal, Vu, Stýblo – Lupan, Zdobnický – Komani (62. Nováček). Trenér Zdeněk Jaroš.