U 17 zdolala 3:1 Most, a posunula se tím na 11. místo konečné tabulky

19. 06. 2022

U 17 – Pohodové utkání na závěr, byť se zdálo, že jeho dějištěm je Sahara: mladší dorostenci Slavoje Vyšehrad v derniéře sezony 2021/22 zdolali v otřesném vedru a spalující výhni 3:1 soupeře z Mostu. V neděli 19. června, tedy v poslední možné chvíli, přeskočili v tabulce Písek a s celkovým ziskem 34 bodů se posunuli na konečné 11. místo skupiny A České ligy U 17.

Naše U 17 vybojovala na podzim 16 bodů a na jaře 18 bodů. Srovnatelná je i bilance zápasů doma a venku. Ostrý kontrast je ale v tom, proti komu sedmnáctiletí šemíci bodovali a proti komu ne. Z šestnácti zápasů s týmy z horní poloviny konečné tabulky totiž vytěžili jen 8 bodů, zatímco ze čtrnácti zápasů s týmy z dolní poloviny tabulky 26 bodů.

Zápas přitom začal pro domácí tým hodně nepříjemně: již po osmi minutách hry si nepříjemně poranil rameno hrotový útočník Šavel a musel nuceně střídat. Ve 23. min. ale odcentroval zprava Gruntorád a nabíhající Šíma dobře udělal, že vypálil bez přípravy. Díky tomu také dal vedoucí gól: 1:0! Pokud by si míč nejprve zpracovával, soupeři by ho velmi pravděpodobně stihli zblokovat. O čtyři minuty později vybojoval míč Šindler a střelou po zemi k tyči zvýšil: 2:0! Byl to jeho desátý gól v sezoně. Jen o chviličku později měl Šindler další šanci, nedal a po rohovém kopu Kylar hlavou těsně minul.

Ve druhé půli se sestava Vyšehradu, co se týč hráčů v poli, zpola obměnila. A černín měl najednou co dělat: vyrazil těžkou střelu Myšky. Přesně po hodině hry ale dopadl jejich minisouboj opačně: Myška střelou k tyči snížil na 2:1.

V 80. min. pojistil výhru domácího týmu, po Kazdově rohovém kopu z pravé strany hřiště, Průša: 3:1! Podobně jako v první půli Šíma i Šindler, také Průša uspěl hlavně díky tomu, že se střelou neotálel, míč si nezpracovával, nerozmýšlel se, co a jak udělat, ale rovnou a bez přípravy poslal balon do sítě.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Baník Most-Souš 3:1 (2:0)

30. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 19. června 2022 na Vyšehradě. Branky: 23. Šíma, 27. Šindler, 80. Průša – 60 Myška. Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:1. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Machýček – Štefan, Popelka. ŽK: Frank, Kylar, Macek (všichni Vyšehrad). Diváků: 30.

Vyšehrad U 17: Černín – Frank (57. Bílek), Králík, Kylar, Kazda – Kefurt (57. Štěpnička), Šíma – Romanishak (46. Schrank), Šindler (46. Macek), Gruntorád – Šavel (9. Průša). Na lavičce byl ještě připraven brankář Kautský. Trenéři Oleg Martinec a Zdeněk Jaroš.

Most-Souš U 17: Dobrev – Vaic, Radba, Kozikowski, Šenkyřík (46. Kovář) – Keldrych (56. Buben) – Buňata (46. Žáček), Brda, Smetánka – Fiala (46. Myška) – Benda. Trenéři Marcel Grund a Jan Skýpala.

2018/19 (skupina A): 12. místo

2019/20 (skupina A):   7. místo (sezona se nedohrála vinou covidových restrikcí)

2021/22 (skupina A): 11. místo

„Sedmnáctka“ Slavoje Vyšehrad ve svém posledním utkání letošní sezony v neděli 19. června porazila 3:1 Most, a rozloučila se tak vítězstvím s dlouholetým trenérem naší mládeže a také sekretářem klubu Olegem Martincem (na snímku vpravo v červeném), jenž k 30. červnu ve Slavoji Vyšehrad končí. Oline, děkujeme!