ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 18 prohrála doma s Čáslaví 2:3; po pěti kolech je nadále bez bodů

19. 09. 2020

U 19 „B“ – Tak mizerný vstup do sezony rezerva našeho staršího dorostu nepamatuje. V České divizi U 19 hraje čtvrtým rokem, přičemž v těch předchozích třech měla po úvodních pěti kolech 11, 15 a 5 bodů. Letos zatím žádný. V sobotu 19. září 2020 „osmnáctka“ Slavoje Vyšehrad podlehla v 5. kole na domácí půdě 2:3 Čáslavi, paradoxně se však posunula v tabulce o jednu příčku výš: z posledního na předposlední 15. místo. Vedoucí gól našeho týmu vstřelil Názár Lásztoveckij (na snímku), až v závěru utkání pak snižoval na 2:3 stoper Kristián Fait.

Na lavičce se objevil nově složený trenérský tandem, když Jaromíra Jindráčka doplnil coby asistent Mirko Beuk, jinak hlavní trenér U 17: oba také budou současně působit i u „sedmnáctky“. A oproti předešlému utkání v Novém Bydžově, jenž skončil krutým výpraskem 0:9, učinili devět změn v základní sestavě.

Zápas začal nadějně, po dvaceti minutách hry totiž Nedavaška poslal přihrávku mezi stopery hostí a Lásztoveckij přeloboval gólmana Durase: 1:0!

Právě Nedavaška měl v první půli velkou příležitost pojistit vedení, ocitl se sám před čáslavským gólmanem, ale trefil jen jeho. Smůlu měl Procházka, který napálil břevno. Naopak ve 32. min. hosté měli určitě víc sportovního štěstí, po rohovém kopu vyrovnal Vávra na 1:1.

Hned po zahájení druhé půle si Peterka naběhl z pravé strany před brankáře Durase, ten ale prokázal své kvality a i s touhle gólovou šanci domácího týmu si poradil a střelu našeho hrotového útočníka vyrazil. Vzápětí měl na druhé straně dvě šance hrotový útočník Čáslavi Mužátko, ani on neproměnil.

V 52. min. se dostal do vyložené šance Procházka, bohužel nedal, minul bránu. Tohle byl také zlomový moment utkání. Tři minuty nato totiž čáslavský kapitán Schovanec snadno prošel až před domácí bránu a nikým neatakován poslal balon pod břevno: 1:2.

V polovině druhé půle pak rozehrál čáslavský bek Vávra trestný kop a z malého vápna znovu Schovanec zblízka hlavou zvýšil: 1:3.

Domácí trenéři se snažili oživit hru střídáním, ke gólu však bylo znovu blíž hosté. V 86. min. trefil Honc tyč Lorenzovy brány. Dvě minuty nato běžel sám na Durase Lásztoveckij, ale trefil jen jeho. Až v 89. min. padl kontaktní gól po spolupráci obou stoperů Slavoje: zleva odcentroval Přech a Fait ve skluzu snížil: 2:3! Ve zbývajícím čase si už ale domácí hráči šanci na vyrovnání vypracovat nestihli.

V 6. kole třetí nejvyšší dorostenecké soutěže B-tým naší „devatenáctky“ nastoupí v sobotu 26. září od 10 hodin na stadionu pátého týmu tabulky Svitav.

U 19: Slavoj Vyšehrad B – FK Čáslav 2:3 (1:1)

5. kolo České divize staršího dorostu, hráno 19. září 2020 na Vyšehradě. Branky: 20. Lásztoveckij, 89. Fait – 55. a 66. Schovanec, 32. Vávra. Rozhodčí: Fojtík – Halašta, Attila Özer. ŽK: Schovanec, Vondra (oba Čáslav). Diváků: 20.

Vyšehrad U 18: Lorenz – Pařízek (46. Mamudov), Přech, Fait, Herden – Slapnička, Molodci (77. Nováček) – M. Procházka (57. Khomyn), Lásztoveckij, Nedavaška – Peterka (79. Paleček). Na lavičce byli ještě připraveni Škop a Zíka. Trenéři Jaromír Jindráček a Mirko Beuk.

Čáslav U 19: Duras – Kubín, Šranko, Altmann, Vávra – Schovanec, Fišr – Koudelka (46. Nykodým), Tůma (46. Honc), Novák (61. Gonda) – Mužátko (73. Vondra). Trenéři Jan Spáčil a Vratislav Junek.