FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 vstoupila do poháru dorostu vítězstvím 7:1 na půdě Sokola Řepy

06. 09. 2022

U 19 „B“ – Po třech až nedůstojně zbabraných zápasech v Pražském přeboru U 19 si rezerva staršího dorostu Slavoje Vyšehrad konečně na někom „smlsla“. Stalo se tak v úterý 6. září v utkání 1. kola Pražského poháru dorostu na půdě Sokola Řepy, v němž naše „osmnáctka“ porazila tamní „devatenáctku“ snadno 7:1. Po dvou gólech vstřelili Daniel Laštůvka a Jaromír Blín, po jednom připojili Dominik Klinka, Petar Šoškič a Matija Burkuš.

Ve 2. kole poháru, jehož hracím termínem je středa 21. září, se naše U 18 střetne se starším dorostem Přední Kopaniny. Jen těžko lze však pochopit, proč Vyšehrad B, který hrál minulých pět sezon Českou divizi U 19, není mezi nasazenými celky v této městské soutěži.

V Řepích na sebe narazily týmy, které ještě letos na jaře dělily od sebe dva soutěžní stupně, a podle toho to také vypadalo. Po úvodních deseti minutách hry měli šemíci na svém kontě devět (!) rohových kopů, neuznaný gól Halíře kvůli ofsajdu a Tomanem trefené břevno.

V 18. min. domácí brankář Strupek vyrazil Burkušovu střelu, s dorážkou ale včas přispěchal Klinka: 0:1! O čtyři minuty později mohl dát i druhý gól, avšak jeho střelu k tyči gólman vytěsnil na roh. Ve 32. min. prošel do brejku po levé straně hřiště na hranici ofsajdového postavení řepský hrotový útočník Kraus a trefou k tyči propálil Piheru: 1:1.

Ve 36. min. po přihrávce od Klinky Laštůvka nádhernou ostrou ranou, jež se odrazila od břevna dolů na brankovou čáru a do sítě, získal Vyšehradu B znovu vedení: 1:2! Tři minuty nato Laštůvka pro změnu přihrával a Šoškič se vydal na sólo, jež zakončil zdařilou kličkou a trefou do odkryté domácí brány: 1:3! V 70. min. přihrával střídající Romanishak a Laštůvka střelou po zemi k tyči neomylně trefil: 1:4! V 73. min. po velké samostatné akci prošel až před brankáře Řep Burkuš: 1:5! Dvě minuty nato Šoškič trefil břevno a dorážel Blín: 1:6! A v 81. min. po přihrávce Burkuše ze středu hřiště doleva zakončoval opět Blín: 1:7!

Domácí byli v tu chvíli „zralí“ možná i na deset branek, ale v závěrečných deseti minutách hry už žádná nepadla. Naopak po souboji v poslední minutě se se o kovové zábradlí, umístěné neobvykle blizko u postranní čáry, nepříjemně zranil jeden z mladých domácích fotbalistů.

V neděli 11. září ve 14 hodin v utkání pražského přeboru naše U 18 přivítá doma na Vyšehradě tým Xaverova. Starší dorostenci Horních Počernic jsou druzí v tabulce.

U 19: Sokol Řepy – Slavoj Vyšehrad B 1:7 (1:3)

1. kolo Pražského poháru dorostu, hráno v úterý 6. září 2022 v Řepích. Branky: 33. Kraus – 36. a 70. Laštůvka, 77. a 81. Blín, 18. Klinka, 39. Šoškič, 73. Burkuš. Střely na branku: 2:19. Střely mimo: 1:8. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 3:15. Ofsajdy: 2:6. Rozhodčí: Pečený – Grushynskyy, Šíma. ŽK: Shaklein, Kraus – Blín, Klinka, J. Toman. Diváků: 30.

Řepy U 19: Strupek – Grushynskyy, Inchin, Kočovský, Shaklein – Vošický – Jonák (46. Ali Wannas), Beránek, Mottl (76. Dubský), Berezhnyk (82. Danch) – Kraus. Trenéři Jiří Kočovský a Jiří Mottl.

Vyšehrad U 18: Pihera – Nechepurenko (46. Holubovský), Blín, J. Toman, Borský (68. Kazda) – Halíř (46. Romanishak), Laštůvka, Burkuš, Klinka – Schrank (57. Vlčkov), Šoškič (78. Barčák). Trenér Zdeněk Jaroš.