U 19 poprvé během zimní přípravy zvítězila: 4:1 nad Meteorem U 18

09. 02. 2020

U 19 – Krásné slunečné počasí a návštěva téměř šesti desítek diváků byly u prvního vítězství starších dorostenců Slavoje Vyšehrad v rámci zimní přípravy. Naše „devatenáctka“ ve svém pátém utkání porazila v neděli 9. února 2020 na domácí půdě „osmnáctku“ Meteoru 4:1. Za vítězný tým skórovali Maxmilián Kubies, Matyas Mlejnek a střídající Názár Lásztoveckij, jeden gól byl vlastní.

Už po pěti minutách hry se trefil Kubies, asistenci si připsal Mlejnek: 1:0. V 19. min. mohli zelenobílí vyrovnat, ale jejich vyloženou šanci zneškodnil Zvoníček, vyrazil střelu protihráče na roh.

Ve 36. min. neproměnil jasnou příležitost Kankara, trefil jen brankáře Meteoru. K míči se ale ještě dostal Mlejnek a zvýšil na 2:0. Pět minut před poločasem zmařil další možnost meteoru Zvoníček.

Čtyři minuty po změně stran odcentroval zprava Štěpánek a obránce Meteoru Štěpnička, ve snaze odvrátit míč, trefil nechtěně do sítě a dal si vlastní gól: 3:0.

Po hodině hry a akci dvou střídajících hráčů si na kolmou přihrávku V. Markovyche naběhl Lásztoveckij, ocitl se sám před brankářem a jen lehce ťukl do míče, který proletěl okolo tyče do sítě: 4:0. Minutu nato měl velkou šanci Mlejnek, sám před brankářem však minul.

V 83. min. zpětná přihrávka Petracha skončila tam, kde neměla – ve vlastní síti: 4:1. Na prvním vítězství to už ale nemohlo nic změnit.

V dalším přípravném utkání naši starší dorostenci přivítají na Vyšehradě v neděli 16. února v 10 hodin své vrstevníky z Dukly Praha.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Meteor Praha VIII B 4:1 (3:0)

Přípravné utkání v neděli 9. února 2020 na Vyšehradě. Branky: 5. Kubies, 36. Mlejnek, 49. vlastní Štěpnička, 61. Lásztoveckij – 83. vlastní Petrach. Rozhodčí: R. Kolář. Diváků: 55.

Vyšehrad U 19: Zvoníček (46. Martinec) – Vlasák, Petrach, Novichikchin, Melíšek – Stýblo, Mlejnek – Štěpánek (52. Sejdia), Gerža (52. M. Markovych), Kubies (52. Lásztoveckij) – Kankara (52. V. Markovych). Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.