FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 zopakovala vysoké vítězství 7:0, po Neratovicích i proti SK Libuš

27. 02. 2022

U 19 – Dva týdny po výhře 7:0 s Neratovicemi si „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad zopakovala stejný výsledek i v dalším přípravném utkání v neděli 27. února proti SK Libuš. Suverénní lídr pražského přeboru staršího dorostu, ač tomu konečný výsledek nenapovídá, přitom vůbec nepodal špatný výkon a dlouho kladl tuhý odpor, v závěrečné půlhodině hry ale už rezignoval, odpadl, a v tomto úseku zápasu čtyřikrát inkasoval. Po dvou brankách vstřelili Matěj Zdobnický s Jakubem Peterkou, jednou pak skórovali Vasil Monyč, Matija Burkuš a Jan Toman.

Mladí hráči Libuše byli dlouho velmi aktivní a prokazovali, že vedou svoji soutěž s náskokem sedmi bodů ne náhodou. Již v 8. min. trefil Dang tyč Pokorného brány. Vzápětí v 10. min. měl na druhé straně hřiště příležitost Dunda, ale brankář hostí proti němu včas vyběhl. Minutu nato ale po zpětné přihrávce od Peterky trefil přesně ke vzdálenější tyči Zdobnický: 1:0. V 15. min. opět hráč hostí s číslem 9 Dang mohl vyrovnat, ale z vyložené šance přestřelil.

Ve 41. min. mohl zvýšit Zdobnický, trefil jen brankáře. Dvě minuty nato již Zdobnický uspěl, po přihrávce od Vodičky zvýšil lobem na 2:0.

Po změně stran v 54. min. Peterka trefil hlavou tyč a o tři minut později Monyč zvýšil na 3:0 – po přihrávce od Zdobnického, který hrál velmi povedený zápas.

V 59. min. libušsky gólman vyrazil Burkušovu střelu jen před sebe a dobíhající Peterka zblízka dorazil na 4:0. Chvíli nato Peterka v jasné šanci minul. V 73. min. po Peterkově přihrávce mohl skórovat i Burkuš, ale nedal.

V závěrečné desetiminutovce již soupeř hodil flintu do žita, a mladí šemíci tak vstřelili během pouhých čtyř minut tři góly. V 81. min. po přihrávce od Slapničky si zleva naběhl Burkuš a přece jen dal gól: 5:0. V 84. min. přihrával Nedavaška a zakončoval J. Toman: 6:0. A v 85. min. si Peterka sám vybojoval míč a završil skóre na konečných 7:0.

Další přípravné utkání odehraje naše U 19 v neděli 6. března, kdy změří síly s „osmnáctkou“ Sparty v jejím tréninkovém centru na velkém strahovském stadionu. Výkop je ve 13 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Libuš 7:0 (2:0)

Přípravné utkání v neděli 27. února 2022 na Vyšehradě. Branky: 11. a 43. Zdobnický, 59. a 85. Peterka, 57. Monyč, 81. Burkuš, 84. J. Toman. Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 13:1. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Lešták. Bez karet. Diváků: 25.

Vyšehrad U 19: Pokorný – Nedavaška (46. J. Toman), Procházka (70. Linha), Vodička (46. Mareš) – Linha (46. Lískovec), Klaban (70. Vodička) – Monyč (70. Nedavaška), Slapnička, Zdobnický (70. Dunda) – Peterka, Dunda (46. Burkuš). Trenéři Dominik Gerža a Mirko Beuk.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022