FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Ústí nad Labem
6. kolo Fortuna národní liga sobota 03.10.2020 16:00 Evžena Rošického - Strahov

U 19 zvítězila v Rokycanech 2:0, skórovali kapitán Petrach a Přech

19. 08. 2019

U 19 – Druhé utkání v letošním ročníku České ligy staršího dorostu „devatenáctce“ Slavoje Vyšehrad vyšlo výsledkově mnohem lépe než premiéra, v níž podlehla doma Kladnu. Naše U 19 v neděli 18. srpna zvítězila na půdě nováčka soutěže v Rokycanech 2:0 a po dvou odehraných kolech figuruje se třemi body na 8. místě tabulky. U obou branek již v prvním poločase byl kapitán týmu Ondřej Petrach: první dal sám, druhý dal po jeho střele dorážkou Jakub Přech.

V základní sestavě došlo ke třem změnám, kdy brankáře Hanslíka, Pařízka a distancovaného Novichikchina nahradili Klomínek, Šticha a Pryshlyuk.

V úvodní čtvrthodině hry měli šance Pryshlyuk a Vodrážka, jednu ale i domácí, zlikvidoval ji Klomínek. V 17. min. rozehrál Krejzl rohový kop, Pryshlyuk šel do souboje s brankářem a míč se odrazil k Petrachovi, který trefil pod břevno: 0:1!

Minutu nato mohly Rokycany vyrovnat, ale Klomínek třelu na bližší tyč chytil. Ve 24. min. se dostal do čisté šance Mlejnek, ale z malého vápna přestřelil. Ve 32. min. Melíšek rozehrál rohový kop, hlavičku Petracha brankář na čáře sice zachránil, ale k dorážce se dostal ještě Přech: 0:2! Potom ještě osm minut před poločasem hlavičkoval po Krejzlově centru V. Markovych těsně nad.

Nástup do druhé půle patřil domácím, nicméně po necelé hodině hry Krejzl trefil břevno a dorážku V. Markovyche chytil rokycanský brankář. Tři minuty nato měl šanci i střídající Vlasák. V 64. min. propásli pro změnu domácí možost korekce stavu. V 82. min. se snažil Mlejnek přelobovat brankáře Bílka, ale trefil břevno.

Ve třetím kole čeká naši U 19 další západočeský soupeř: v neděli 25. srpna v 10 hodin přivítá na Vyšehradě „osmnáctku“ Viktorie Plzeň.

Trenér U 19 Vladimír Pokorný: „Zasloužené vítězství a dobrý výkon, tři body zvenku jsou vždy cenné. Měli jsme však vyhrát určitě vyšším rozdílem, koncovka nám dělá problémy, a zahazujeme tak až příliš mnoho šancí.“

U 19: FC Rokycany – Slavoj Vyšehrad 0:2 (0:2)

2. kolo České ligy staršího dorostu, hráno 18. srpna 2019. Branky: 17. Petrach, 32. Přech. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:6. Rozhodčí: V. Paták – Smitka, Bíba. ŽK: Kožíšek – Pryshlyuk. Diváků: 60.

Rokycany U 19: Bílek – M. Drábek (76. Bittera), Rybař (60. Hájek), Kožíšek, Lang, Pražský (82. Roman Štěpánek), Ryba, Plzák (41. Bouda), Hubert, Janota, J. Drábek (67. Spěváček). Trenéři Michal Veselý a Oleg Kolman.

Vyšehrad U 19: Klomínek – Šticha, Přech, Pryshlyuk, Herden (46. Pařízek) – Petrach, Melíšek – V. Markovych, Mlejnek (84. Janík), Krejzl (60. Vlasák) – Vodrážka (71. Trčka). Na lavičce byl ještě připraveni brankář Hanslík. Trenéři Vladimír Pokorný a Tomáš Petrach.