ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

V derniéře remíza 2:2 v Radotíně, Vyšehrad přišel o body v 89. minutě

12. 11. 2022

„A“-muži – Velmi blízko k nesmírně důležité výhře v Radotíně byli v sobotu 12. listopadu fotbalisté Slavoje Vyšehrad, tři body si ale z podzimní derniéry nakonec neodvezli, pouze jeden za plichtu 2:2. Byl to zápas dvou paradoxních poločasů: v prvním byli lepší domácí, ale proměnili jen jednu ze svých šancí, a tak šemíci, díky gólům Františka Babky a Olega Pryšljuka, otočili vývoj skóre na 2:1 ve svůj prospěch. Po změně stran měli spoustu příležitostí těsné vedení pojistit, neproměnili už ale ani jednu ze svých velmi dobrých možností vstřelit třetí gól a domácí v 89. minutě dost šťastnou trefou vyrovnali.

Tým Vyšehradu proto stráví zimní pauzu na posledním 16. místě Pražská teplárenská přeboru s pouhými devíti body.

Oproti předešlému zápasu s Uhříněvsí došlo na dvě změny v základní sestavě, do níž se namísto nemocného Vodičky a Krčmáře vrátili Lískovec s Kubiesem (vinou zranění ale nedále chyběli Kankara a Souček).

Domácí byli od zahájení hry aktivnější, vedoucí gól ale dali díky standardce při jejímž bránění hráčí Slavoje opět vyhořeli. V 10. min. po rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna Suchan: 1:0.

Tři minuty nato kontroval ostrou ranou Š. Klíma, leč bývalý gólman Vyšehradu Saladiak ji vyrazil. Domácí odpověděli čistou gólovou šancí Císařovského, který však minul Zvoníčkovu bránu.

V 19.min. Doležal po náběhu z pravé strany trefil tyč a dvě minuty nato měl ještě věší příležitost Bužík, ale Zvoníček jej zblízka vychytal.

Ve 26. min. ale na druhé straně hřiště kapitán J. Klíma prováděl autové vhazování, jeho mladší bratr Š. Klíma tečoval stehnem míč a ten se dostal k Babkovi, který vyrovnal: 1:1!

Ve 41. min. byl Babka u zrodu druhého gólu. Po faulu na něj prováděl Stareček trestný kop, a přestože to bylo zdálky, rozhodl se ne pro centr, ale přímou střelu. Jeho dělovku mezi tři tyče Saladiak vyrazil před sebe a u dorážky byli takřka současně J. Klíma a Pryšljuk. Zakončoval druhý z nich: 1:2!

Po změně stan měl tým hrající v modrých dresech spoustu velmi dobrých příležitostí přidat třetí gól a rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Tu první měl Holyk, ale trefil přesně střed brány a Saladiaka, dvakrát potom mohl skórovat i střídající Zíka. V 73. min. po krásné průnikové příhrávce od Krivosheeva Babka trefil tyč brány Radotína.

V 76. min. po zbytečném faulu těsně před vlastním vápnem měl Císařovský velmi dobrou příležitot vyrovnat, ale minul.

V šancích Vyšehradu pokračoval Krčmář, jeho střela byla zblokována a vzápětí se ocitl sám před Saladiakem Babka, jejich minisouboj ale skončil takřka zázračným zákrokem gólmana, který střelu zblízka reflexivně vytěsnil. V 86. min. mohl skórovat také Šrejber, ale přestřelil.

Trest za zahozené šance byl krutý. V 89. min. zleva odcentroval před hostující bránu Císařovský, Zvoníček povyběhl a vyrazil míč k nohám Polívky, od něhož se odrazil a pomalu dokutálel do sítě: 2:2.

Trenér Radotína Richard Valoušek: „Ve dvacáté minutě utkání jsme měli vést 4:0, ale stav byl jen 1:0. Soupeř pak z relativně nevinných situací otočil vývoj skórea druhá půle pak vypadala přesně jako celý náš podzim: bez elánu, bez emocí, bez soubojů, bez kvality na míči. Bez ničeho, čeho bychom se mohli chytit, abychom se zachránili. Pokud bychom měli hrát tak jako ve druhé půli, pak nemáme v přeboru co dělat. “

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Nejhorší poločas, co jsme zatím odehráli, takže bylo neuvěřitelné, že jsme o půli vedli 2:1. Spíš jsme měli prohrávat rozdílem tří branek, podle toho, co Radotín zahodil. Druhá půle proběhla v obráceném gardu a ještě výrazněji. Neproměnili jsme pět až šest vyložených gólových šancí a pak si dáme v devadesáté minutě vlastní a vyrovnávací gól, to je zralé na návštěvu Chocholouška.“

Olympia Radotín – Slavoj Vyšehrad 2:2 (1:2)

Praž. přebor (15. kolo), hráno v sobotu 12. listopadu 2022 v Radotíně (UMT). Branky: 10. Suchan, 89. Polívka – 26. Babka, 42. Pryšljuk. Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 11:6. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:3. Rozhodčí: Štěrba – Wulkan, Stránský. ŽK: trenér Klíma a M. Krivosheev (oba Vyšehrad). Diváků: 45.

Radotín: Saladiak – Mašek, Suchan, Svoboda, Pivnička – M. Tokar (62. Löwe), Polívka – Doležal, Bialek, Bužík (69. Chaloupka) – Císařovský. Trenér: Richard Valoušek.

Vyšehrad: Zvoníček – J. Klíma ml. (62. Šrejber), Stareček, Přech, Pryšljuk – Lískovec, Holyk, M. Krivosheev, F. Babka – Kubies (46. Krčmář), Š. Klíma (53. Zíka). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Klomínek, Nechepurenko a Škop. Trenér Jaroslav Klíma.