ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

V Mladé Boleslavi Slavoj 80 minut vzdoroval, nakonec prohrál 0:3

24. 08. 2021

„A“-muži – Velmi důstojný a sympatický výkon, nakonec ovšem až nezaslouženě vysoká porážka 0:3. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad se rozloučili s letošním ročníkem Poháru FAČR alias Mol Cupu v úterý 24. srpna na stadionu prvoligové Mladé Boleslavi po dlouho vyrovnaném průběhu utkání, a to díky velmi dobrému hernímu projevu, který díky přímému televiznímu přenosu mohla vidět celá republika. Šemíci drželi bezbrankový stav až do 39. minuty a pak za stavu 1:0 pro domácí měli dvě vyložené šance na vyrovnání: na sklonku první půle hlavičkující stoper Marek Opluštil a zejména na začátku té druhé útočník Pavel Vandas. Bohužel ani jednu z nich neproměnili.

V 79. minutě brankář Marek Kouba bravurně zneškodnil penaltu, jenomže vzápětí inkasoval a pak ještě jednou, takže zápas skončil výsledkem 3:0 ve prospěch favorita z nejvyšší soutěže. V nastaveném čase mohl snížit střídající Blerton Sejdia, ani jemu se nepodařilo skórovat, i tak ale zanechal náš tým velmi dobrý herní dojem.

Oproti předešlému mistrovskému zápasu v ČFL se Sokolovem zůstali na lavičce oba dorostenci Vojta, Gerža, zatímco do zájkladní jedenáctky se vrátili Topol s Vaňkem. Šemíci zahájili utkání bez viditelného respektu a v úvodních minutách se nastěhovali na polovinu domácích. Velmi aktivní byl zpočátku Drobílek, zatímco Šanderova střela po rohovém kopu jen těsně minula domácí bránu. Vzápětí se dostali do šance poprvé domácí, Juráskovi velmi nebezpečnou střelu však nechtěně zblokoval do zámezí jeho spoluhráč Stránský.

Ve 14. min. se probil zleva velmi dobře hrající Tvaroh (přišel na Vyšehrad v létě právě z Mladé Boleslavi), jeho nebezpečnou akci však zastavil odmávaný ofsajd. Tři minuty nato se doslova protlačil do šestnáctky domácích Vandas, jeho střelu však brankář Halouska chytil. Byla to už ale vážná příležitost. Vzápěští zblokovaná střela Drobílka z rohu velkého čtverce skončila v zámezí.

Až v polovině první půle prvoligový tým trefil prostor mezi třemi tyčemi Koubovy brány – Mašek střelou zdálky. Po půlhodině hry se probil zleva domácí Jurásek, přihrál Maškovi, Tvaroh ale stihl odvrátit na roh. Po něm se dostal k zakončení Karafiát, nicméně Kouba jeho ožehavou střelu vyrazil.

Ve 34. min. se rodila velmi nadějná možnost pro Vyšehrad, bohužel tísněný Suchan přihrál jen na paty Vandasovi, který by jinak dost možná postupoval sám na brankáře Halousku. Herní euforii šemíků zchladil ve 39. min. Brazilwec Ewerton, jenz zleva z úhlu propálil brankáře Koubu. Ten si sice na míč sáhl, bohužel ale i tak skončil v síti: 1:0.

Těsně před poločasem se po Tvarohově trestném kopu z levé strany dostal k hlavičkovému zakončení Opluštil, jenomže byl tísněn a současně v příliš komplikované pozici na to, aby umístil balon mezi tři tyče.

Tři minuty po změně stran přišla vůbec největší šance našeho mužstva. Tvaroh z trestného kopu našel Vandase, který se ocitl s míčem před brankářem Halouskou, zvolil pohotové zakončení bez přípravy, aby nepřišel o balon, bohužel ale přestřelil. Byla to však velká možnost na vyrovnání.

V 56. min. mohl zvýšit domácí Fíla, z čisté gólové šance přestřelil. Prvoligový tým začal postupně získávat stále víc půdy pod nohama a v 79. min. po Šanderově obranném zákroku na pronikajícího Skaláka odpískal sudí penaltu. Kopal ji sám Skalák, nicméně jeho střelu k tyči Kouba robinzonádou skvěle vystihl a vyrazil na roh! Z něho ale Mladá Boleslav přece jen přidala pojistku. Opluštil odhlavičkoval centr z rohu na hranici velkého čtverce, kde se zjevil neobsazený a nedostoupený D. Mašek, který trefil po zemi přesně ke vzdálenější tyči: 2:0.

V 84. min. pak Jurásek z bezprostřední blízkosti zvýšil na 3:0 a další obrovskou šanci měl v 87. min. Škoda. Exslávistická ikona ale přestřelila Koubovu bránu. Ještě v nastaveném čase po rohovém kopu mohl dosáhnout alespoň čestného úspěchu pro Slavoj střídající Sejdia, bohužel ale rovněž přestřelil.

V neděli 29. srpna v 10.30 hod. je na pořadu utkání 5. kola ČFL Karlovy Vary – Vyšehrad.

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Podali jsme velmi statečný a kvalitní výkon a domácím jsme byli minimálně v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i několik možností skórovat, bohužel se nám nedařila hlavně předfinální přihrávka, již nám hráči soupeře většinou zachytávali. Škoda velké šance Pavla Vandase na začátku druhé půle, mohlo to být 1:1. S přibývajícím časem, vzhledem náročnému stylu hry a maximálnímu nasazení, se už nám dařilo méně držet tempo hry a nakonec jsme dostali ještě dva góly, kdy jsme včas nedostoupili protihráče. Bylo to něco jiného, než ve třetí lize, zanechali jsme však dobrý dojem a snad tyto zkušenosti dokážeme zúročit v nadcházejících mistrovských zápasech ČFL.“

FK Mladá Boleslav – Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

Mol Cup (2. kolo), hráno v úterý 24. srpna 2021 v Mladé Boleslavi. Branky: 39. Ewerton, 80. D. Mašek, 84. Jurásek. Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:18. Držení míče: 62 % – 38 %. Rozhodčí: Orel – Vodrážka, Arnošt. ŽK: Suchý, Píchal – Tvaroh, Opluštil. Diváků: 242.  V 79. min. neproměnil Skalák (Ml. Boleslav) penaltu.

Mladá Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Stránský (72. Píchal), D. Mašek, Dancák (62. Matějovský), Ewerton (62. Skalák) – L. Mašek (62. Ladra), Fila (62. Škoda). Trenéři Karel Jarolím, Boris Kočí a Marek Kulič.

Vyšehrad: Kouba – Topol, Šandera, Opluštil, Tvaroh (85. Mlejnek) – Hroník (85. Gerža) – Matějíček (85. Sejdia), Vaněk, Drobílek (75. Tokar) – Suchan, Vandas (71. Vojta). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Borka a Melíšek. Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.