FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Vítězná generálka na Strahově: šemíci porazili 5:0 soupeře z Písku

19. 05. 2020

„A“-muži – Generálka před znovuzahájením FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se uskutečnila v úterý 19. května 2020 na Strahově. Fotbalisté Slavoje Vyšehrad zde porazili jedno z nejlepších třetiligových mužstev Písek 5:0; první dva góly vstřelil Jan Suchan, další připojili Tomáš Čvančara, kapitán Lukáš Pouček a střídající Adam Alexandr. Přesně za týden již nastoupí naše mužstvo k mistrovskému zápasu v Sokolově.

Do poločasu Jihočeši drželi s naším týmem krok a dokonce mohli jít už po osmi minutách do vedení. Froněk před domácí bránou tečoval míč a změnil jeho směr tak, že mířil mezi tři tyče, jejich strážce Otáhal však skvělým reflexivním zákrokem vytěsnil balon do zámezí. Po čtvrthodině hry měl na druhé straně šanci Čvančara, jeho technická střela po zemi šla ale těsně mimo.

Ve 20. min. po rohu hlavičkoval vedle Rothe a vzápětí se dostal dp brejku Čvančara, brankář Satrapa ho však včasným vyběhnutím odzbrojil. V polovině první půle měl další gólovou šanci písecký Froněk, nejprve trefil Rotheho a druhou střelu mu zneškodnil Otáhal.

Prakticky z protiútoku tým Vyšehradu načal skóre. Černý našel Čvančaru, ten Suchana, jenž se už dostal sám před Satrapu a chladnokrevně ho překonal technickou střelou k tyči: 1:0! Pak už do poločasu žádná další gólová šance nevznikla.

Zato hned tři minuty po obrátce padl další gól. Nitrianský zprava odcentroval na druhou stranu hřiště, kde našel Poučka, ten poslal střílený centr před bránu, kde se míč odrazil k Suchanovi, jenž ho poslal hlavou do sítě (na snímku): 2:0!

V 52. min. odcentroval zprava Vejvar a Čvančara střelou bez přípravy přehodil píseckého gólmana: 3:0! O minutu později byl hodně blízko svému hattricku Suchan, tentokrát jej však Satrapa vychytal.

Po hodině hry sáhli domýácí trenéři ke čtyřnásobnému střídání a také čerství hráči se snažili, aby se zapsali do historie tohoto utkání. V 71. min. Laňka centrem od levé postranní čáry našel Poučka a ten poslal balon tam, kam chtěl: 4:0!

Hosté zahrozili dvěma trestnými kopy, ale Froněk přestřelil a Ulbrichův pokus kryl Otáhal.

Naopak v 80. min. Zinhasovič uvolnil Alexandra a ten zvýšil skóre na konečný stav: 5:0!

Tři minuty před koncem byli Jihočeši hodně blízko svému čestnému úspěchu, Hrachovec však trefil tyč brány Slavoje.

V úterý 26. května v 17 hodin již přijde na řadu zápas Sokolov – Vyšehrad v rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Každé odehrané utkání před zvonuzahájením soutěže je pro nás důležité. Přestože jsme vyhráli 5:0, musím říct, že se Písek prezentoval sympatickým výkonem, je to také hodně fotbalové mužstvo, které i proti nám ukázalo řadu velmi pohledných akcí. Prověřil nás a mě těší, že jsme nejen vstřelil pět gólů, ale také odehráli zápas bez inkasované branky. Jisté mezery a chvílemi hlušší pasáže v naší hře samozřejmě byly, ale i tak jsem spokojen. Za týden v Sokolově nás však čeká něco úplně jiného, protože domácí budou hrát o všechno a chtít bodovat. Na druhou stranu věřím našemu mužstvu, že má sílu na to, aby i tohle utkání zvládlo.“

Trenér Písku Milan Nousek: „Zápas byl důležitější spíš pro Vyšehrad, protože to byla pro něj generálka před znovuzahájením druhé ligy. My jsme šli do tak těžkého utkání po čtyřech trénincích, a tak jsem hlavně rád, že jsme to zvládli bez zranění. S naším herním projevem jsem vcelku spokojen, bohužel výsledek už je horší a pro nás krutý. Nemáte-li natrénováno, postupem času pak docházejí síly, z toho pak pramení chyby a inkasované góly. My jsme jich udělali dost, proto 5:0.“

Slavoj Vyšehrad – FC Písek 5:0 (1:0)

Přípravné utkání, hráno ve úterý 19. května 2020 na Strahově. Branky: 24. a 48. Suchan, 52. Čvančara, 71. Pouček, 80. Alexandr. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:3. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Musil – Kubr, Koval. Bez karet.

Vyšehrad: Otáhal – Nitrianský, Kodr (62. Drozda), Rothe, Jablonský (62. Laňka) – Černý (50. Kozel), Kokorovič – Vejvar (62. Zinhasovič), Suchan (62. Alexandr), Pouček – Čvančara. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal a Švejdík. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Písek: Satrapa (67. Vojtíšek) – Sajtl (60. Hajdo), Běloušek, Vávra, Holý (46. Benetka) – Wermke (46. Hrachovec), Presl (46. Kulík), J. Held (60. Petřík), Valenta (46. Voráček) – Ulbrich, Froněk (67. Sigmund). Trenéři Milan Nousek a Rostislav Baďura.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým