Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. Loko Vltavín
Přátelské utkání 12.08.2020 17:30 Strahov, stadion Evžena Rošického
Zpět na seznam novinek

Vydařená tečka za celou sezonou: šemíci porazili tým Prostějova 3:1

14. 07. 2020

„A“-muži – Po sérii šesti zápasů v řadě bez výhry si fotbalisté Slavoje Vyšehrad zlepšili náladu v posledním utkání sezony. V úterý 14. července 2020 porazili na Strahově 3:1 tým Prostějova, když do sítě Hanáků se trefili v prvním poločase Ed Kevin Kokorovič z penalty s Janem Suchanem a v závěru utkání ještě střídající Lukáš Pouček. V dresu domácího mužstva podali vynikající výkon brankáři Petr Dočekal a dorostenec Matouš Babka: oba nastoupili na poločas a oba zneškodnili dvě  či spíš tři čisté gólové šance hostujících hráčů.

Náš tým obsadí se ziskem 33 bodů buď 12. nebo 13. místo v konečné tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, to podle výsledku páteční dohrávky Třinec – Vlašim. Ať tak či onak, záchrana ve druhé nejvyšší soutěži je dalším velmi významným milníkem a dosud největším úspěchem ve 113leté historii našeho klubu.

Oproti sobotnímu vystoupení v Pardubicích učinili trenéři pět změn v základní sestavě: Otáhala vystřídal v brance Dočekal a v poli se namísto kvarteta Šandera, Pouček, Nitrianský, Čvančara (posledně dva jmenovaní nemohli nastoupit kvůli stopce za žluté karty) objevili tentokrát v zahajovací jedenáctce Kodr, Zinhasovič, Drobílek a Vejvar. Jistou kuriozitou tohoto utkání byl fakt, že kapitánskou pásku si během něj postupně navlékli hned tři hráči Vyšehradu: Černý, Laňka a Švejdík.

Laňka tentokrát nastoupil na pozici pravého beka a už ve 2. min. odcentroval na nabíhajícího Suchana, jemuž zabránil v úspěšném zakončení přímo z voleje pouze včasný blok hostujícího stopera. Vzápětí se prezentovali prvním pokusem i Moravané, střelu Zapletala zdálky Dočekal bezpečně kryl.

Po čtvrthodině hry přišla první velká šance: Vejvar zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel Suchana, ten opět zakončoval bez přípravy, jenomže střele chyběla potřebná razance a gólman Mucha ji kryl. Ve 20. min. mohli jít do vedení naopak hosté, když jejich hrotový útočník Lutonský ukázal záda hráčům v modrých dresech, Dočekal ale vynikajícím zákrokem jeho střelu zneškodnil.

Ve 22. min. Suchan přihrával z pravého rohu hřiště do velkého čtverce Vejvarovi, toho ale stáhl kapitán hostí Schuster a Kokorovič z penalty oteřel skóre. 1:0!

Tři minuty nato prostějovský Slaměna střelou po zemi těsně minul a hrál se nadále otevřený fotbal. Ve 36. min. Zinhasovič křížnou přihrávkou z pravé strany našel Drobílka, ten kličkou obešel protihráčce a pronikl hlouběji do vápna. Měl před sebou už jen gólmana Muchu, jenomže trefil právě jen jeho, byť to bylo tvrdou ranou. Dvě minuty nato dočšlo k téměř totožné situaci na druhé straně hřiště, zakončoval Zapletal, jenomže i on trefil pouze dobře postaveného Dočekala. Hosté ale kopali roh a po jeho rozehrání mohl vyrovnat hlavou kapitán nikým nehlídaný Schuster – balon mu nesedl tak, jak by potřeboval a skončil v zámezí.

Ve 43. min. Zinhasovič krásnou kolmou přihrávkou uvolnil Vejvara, jenomže toho stihl včas odzbrojit Schuster, a tak útočník Slavoje ani nestihl vystřelit. To ale nebylo vše: ve 44. min. totiž kapitán domácích Černý přihrál doleva Jablonskému, který okamžitě křížným centrem našel zprava nabíhajícího Suchana a ten sice z úhlu, ale poměrně zblízka bezpečně zakončoval: 2:0!

Zatímco první poločas vyšel šemíkům na jedničku, po změně stran přišly komplikace. A to hned necelé dvě minuty po zahájení druhé  půle, kdy už překonal Babku Lutonský, jenomže míč směřující do branky naštěstí neměl razanci, a tak jej stihl odvrátit v poslední chvíli Laňka. Na druhé straně Suchan uvolnil podél pravé strany hřiště Vejvara, ten pálil metr vedle. K zajímavé situaci došlo v 54. min., kdy po trestném kopu Kokoroviče a jeho ostrém centru jeden z prostějovských hráčů trefil hlavou břevno vlastní brány.

Přesně po hodině hry ale přišel faul ve vápně domácího týmu na Lutonského a Stříž z penalty snížil: 2:1. V 64. min. mohl Lutonský vyrovnat, jeho střelu z pravé strany však Babka vyrazil a druhý pokus zblokovali obránci.

Minutu nato Kozel uvolnil Vejvara, který běžel sám na Muchu, ale zastavila ho signalizace ofsajdu. V polovině druhé půle, po přihrávce od Zinhasoviče, mohl zakončovat sám Kozel, ale míč mu při zpracování odskočil od prsou a stal se Muchovou kořistí.

V 68. min. měl Prostějov druhou velkou příležitost vyrovnat, nicméně Zapletal střelou z úhlu trefil jen dobře postaveného Babku a vzápětí se chytil za hlavu – šance to určitě byla.

V 70. min. hostující Sedláček poslal bodyčekem k zemi pronikajího Drobílka, domácí tým i s lavičkou reklamoval penaltu, ale místo ní obdržel Drobílek žlutou kartu.

V 72. min. měl Prostějov třetí velkou možnost vyrovnat, leč Kovářovu takřka gólovou hlavičku k tyči fantastickým zákrokem zmařil Babka.

V 82. min. hosté využili chvilkového „mikrospánku“ domácí obrany a přece jen dostali balon do sítě. Po přihrávce od Stříže to byl Zapletal, jenomže z ofsajdové pozice. Gól tak neplatil.

V 90. min. Drobílek vyvezl míč podél pravé strany hřiště, narazil si ho o Švejdíka a okamžitě poslal doleva Poučkovi. Ten přidal pojistku a současně vstřelil poslední gól Vyšehradu v této sezoně: 3:1!

Pak ještě mohli skórovat i hosté, jejich velkou šanci ale opět zmařil vynikajícím zákrokem Babka.

Po krátké dovolené zahájí A-tým Slavoje Vyšehrad přípravu na novou sezonu v sobotu 25. července na hřišti v Krči.

Trenér Oldřich Pařízek (Vyšehrad): „Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré a my jsme tenhle výsledek už potřebovali. Důstojně jsme se rozloučili s letošním ročníkem. Oba týmy hrály uvolněně bez imperativu nutnosti bodovat. Proto se hrál také oboustranně otevřený fotbal, šance střídala šanci a žádná urputná defenziva nebo svázanost vidět nebyly. Za tři vstřelené góly a vítězství jsme rádi, hlavní však je, že jsme splnili základní cíl v letošní nováčkovské sezoně, kterým byla záchrana v soutěži. Všem teď přeju zaslouženou dovolenou a příjemný odpočinek.“

Trenér Pavel Šustr (Prostějov): „Rozhodně jsme v posledním zápase nepředvedli to, co bychom chtěli. V první půli jsme nehráli dobře, byli pomalí, málo agresivní a nechali si dát dvě poměrně laciné branky. Také jsme si vytvořili dvě až tři gólové šance, ale neproměnili je. Ve druhé půli jsme se už vzpamatovali a místy se naše hra blížila našim představám. Bohužel jsme ale zase neproměňovali šance a soupeř nás nakonec ještě potrestal z brejku. Je nám jasné, že nás teď čeká spousta práce.“

 

Slavoj Vyšehrad – SK Prostějov 3:1 (2:0)

30. kolo F:NL, hráno v úterý 14. července 2020 na Strahově. Branky: 22. Kokorovič z pen., 44. Suchan, 90. Pouček – 60. Stříž z pen. Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 2:5. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:5. Rozhodčí: D. Černý – Podaný, Batík. ŽK: Drobílek, Zinhasovič, Laňka - Bialek, Lutonský, Biolek. Diváků: 241.

Vyšehrad: Dočekal (46. M. Babka) – Laňka, Kodr (46. Mareš), Kokorovič, Jablonský – M. Černý (58. Kozel), Alexandr – Zinhasovič, Suchan (78. Švejdík), Drobílek – Vejvar (78. Pouček). Na lavičce byl ještě připraven Šandera. Trenéři Oldřich Pařízek a Jaroslav Klíma.

Prostějov: Mucha – Biolek (78. Sedláček), Bialek, Schuster, Stříž – Pernatskyi (81. Ircing), Dittmer (54. Kovář) – Machynek, Slaměna, Zapletal – Lutonský. Trenér Pavel Šustr.

 

Střelci branek Vyšehradu ve F:NL a Mol Cupu

13 – Čvančara

4 – Laňka (z toho 1 v Mol Cupu), Nitrianský, Suchan, Verner

3 – Pouček, Vejvar (z toho 2 v Mol Cupu), L. Veselý (všechny tři v Mol Cupu)

2 – Bašič, Kokorovič, Kozel (z toho 1 v Mol Cupu)

1 – Černý, Gebert (v Mol Cupu), Mareš (v Mol Cupu), Švejdík, Zinhasovič

 

Asistence

7 – Drobílek, Pouček

6 – Šandera

5 – L. Veselý (z toho 2 v Mol Cupu)

4 – Jablonský, Kozel (z toho 3 v Mol Cupu), Rataj (z toho 3 v Mol Cupu)

3 – Bašič, Verner

2 – Černý, Čvančara, Freit (obě v Mol Cupu), Laňka, Mareš, Nitrianský, Suchan, Vejvar (v Mol Cupu)

1 – Alexandr, Mashike, Švejdík

 

Zápasy v letošní F:NL s nejméně třemi vstřelenými góly Vyšehradu

28. 7. 2019 Vyšehrad – Ústí n. L. 4:1

28. 9. 2019 Vyšehrad – Varnsdorf 3:1

  7. 3. 2020 Vyšehrad – Vítkovice 4:1

14. 7. 2020 Vyšehrad – Prostějov 3:1

 

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
8.
FC Vlašim
301141537
9.
SK Líšeň
308121036
10.
MFK Chrudim
301061436
11.
1.SK Prostějov
308111135
12.
FC Slavoj Vyšehrad
30961533
13.
FK Fotbal Třinec
307101331
14.
FK Baník Sokolov
30751826
15.
FK Varnsdorf
30681626
Celá tabulka

Výsledky

08.08.2020 17:00
Olympia Radotín
Pražský přebor
1:0
FC Slavoj Vyšehrad B
08.08.2020 10:30
SK Rakovník
Přátelské utkání
0:0
FC Slavoj Vyšehrad
05.08.2020 18:00
Slovan Velvary
Přátelské utkání
1:2
FC Slavoj Vyšehrad
05.08.2020 18:00
FC Jílové
Přátelské utkání
0:4
FC Slavoj Vyšehrad U19
Všechny výsledky
Nahoru