FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Vynikající vstup U 19 do sezony: porazila soupeře z Kladna 4:0

23. 08. 2020

U 19 – Zejména v prvním poločase premiérového utkání sezony s Kladnem prokázala „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad své současné kvality, a dokázala je také přetavit do výborného výsledku. Svěřenci trenérů Davida Jarolíma a Richarda Stražana v neděli 23. srpna 2020, v utkání 1. kola České ligy staršího dorostu, porazili doma Kladno 4:0. Do listiny střelců se zapsali postupně Vojtěch Janík, Matyáš Vojta, Mykhaylo Markovych a Matěj Zdobnický. Čisté konto uhájil brankář Filip Borka, jenž na Vyšehrad přišel z Admiry.

Hned z první vážnější akce utkání padl vedoucí gól. Ve 13. min. L. Toman vhazoval z pravé strany dlouhý aut, Vojta prodloužil hlavou k Janíkovi a ten otevřel skóre: 1:0!

Přesně po půlhodině hry kladenský brankář Ševce vyrazil Štěpánkovu střelu do zámezí. Byl to první (a současně jediný) rohový kop domácího týmu, který ho také dokázal zužitkovat. Rozehrál jej z pravé strany Mlejnek na bližší tyč, kam si naběhl Vojta a hlavou zvýšil: 2:0!

Tři minuty nato pálil po zemi zpoza vápna Mlejnek, tentokrát se ale kladenský gólman nenechal překvapit. Ve zbývajícím čase první půle se už vyložené šance neurodily.

Nástup do druhé půe patřil Kladnu. Sedm minut po změn stran pálil k tyči Slabý, ale Borka jeho střelu vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání měl obrovskou šanci snížit kladenský kapitán Kolářský, jenomže zblízka zbrkle přestřelil.

Sestava domácího mužstva se pak začala postupně obměňovat a po jednom ze soubojů to vypadalo, že bude muset střídat i gólman Borka, otřesený ze souboje před bránou, ale nakonec se oklepal, zápas dochytal a navíc uhájil čisté konto.

Šancí v této fázi hry hráči v blankytných dresech moc neměli, jen ze standardky, avšak Mlejnek z trestného kopu přestřelil.

V 81. min. se pokusil o reparát Kolářský bombou pod břevno, Borka byl však na místě a vytěsnil míč na roh. Hrozba kontaktní branky a tudíž závěrečného dramatu visela ve vzduchu ještě šest minut před koncem utkání, pak ji ale Vyšehrad dvěma góly odvrátil a dotáhl zápas k přesvědčivému vítězství.

V 84. min. Vodrážka, jenž byl na hřišti teprve čtyři minuty, zatáhl balon po pravé straně hřiště, odcentroval, Vojta posunul na M. Markovyche a pak už bylo o tříbodovém zisku zcela jasno: 3:0!

Dvě minuty nato centroval zprava další střídající hráč Zdobnický, Vojta před brankovou čarou účinně atakoval zadáka hostí D. Veselého a ten si pod tlakem srazil míč do vlastní brány: 4:0! Rozhodčí ale nakonec připsali autorství branky Zdobnickému.

V utkání 2. kola České ligy U 19 se tým Vyšehradu představí v neděli 30. srpna od 10 hodin v Rokycanech.

Trenér U 19 David Jarolím: „Z přípravného období jsem měl dobrý pocit, ale druhá věc je, potvrdit to i v mistrovském utkání. To se nám podařilo: jsem spokojen s výsledkem i naší hrou v prvním poločase. Vycházeli jsme z dobré práce defenzivy, na to jsme se zaměřili, abychom byli při bránění zodpovědnější, dostupovali protihráče, nenechali je odcentrovat a včas zblokovali jejich střelecké pokusy. V tomhle jsme se hodně zlepšili. Kluci makají, jsou ochotni podstoupit i náročnější tréninky, což se nám pak vrátí v podobě příznivého výsledku.“

U 19: Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 4:0 (2:0)

1. kolo České ligy staršího dorostu, hráno v neděli 23. srpna 2020 na Vyšehradě. Branky: 13. Janík, 30. Vojta, 84. M. Markovych, 86. Zdobnický. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:7. Soupeřem zblokované střely: 0:7. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Míč – Havel, Kolář. ŽK: Vojta – Rottner, Tyban. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Borka – M. Markovych, L. Toman, Vlasák, Melíšek – Gerža (70. Petrach) – Janík (70. Zdobnický), Mlejnek, Sejdia (80. Vodrážka) – Vojta, Štěpánek (54. Kubies). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Martinec a Lásztoveckij.´Trenéři David Jarolím a Richard Stražan.

Kladno U 19: Ševce – D. Veselý, Tyban, Kolářský, Veiner – Blažek (80. Charvát, 89. Vaňous), Pospíšil, Zábranský, Krpálek – Fedorišin (46. Rottner), Slabý (46. Chvojka). Trenéři Radek Duda a Karel Kreisinger.