FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Vyšehrad B – Kolovraty 0:2: nemilosrdný trest za dvě chyby

10. 04. 2022

„B“-muži – Silný a kvalitní soupeř, v tabulce pražského přeboru o jedenáct příček výš, přesto na jeho úkor mohl Vyšehrad B bodovat. Leč nestalo se, a to zejména vinou dvou zaváhání v defenzivní činnosti v rozmezí pouhých tří minut druhé půle. Zápas Vyšehrad B – Kolovraty v neděli 10. dubna tak skončil výsledkem 0:2. Kolovraty, které mají o třicet bodů víc, uhájily své postavení na třetí příčce, zatímco Vyšehrad B zůstal čtrnáctý.

V základní sestavě došlo oproti utkání na Zličíně ke třem změnám: namísto brankáře Gerži, zraněného Součka a nemocného Novičichina se v ní objevili gólman Klomínek, Kubies a Kankara. První výraznější moment přišel po deseti minutách hry, kdy druhý nejlepší střelec této soutěže Gračko trefil tyč domácí brány.

Vyšehrad B odpověděl ostrou ranou Kubiese, brankář Bébr se ale nedal překvapit. Jen o několik chvilek později neuspěli při zakončení ani další tři hráči v modrých dresech Sejdia, Krivosheev a Tokar. Po půlhodině hry a Krčmářově přiťuknutí se dostal do další příležitosti Sejdia, trefil ale jen dobře postaveného Bébra. Na druhé straně dvakrát zahrozil Bláha: napoprvé mu sebral včas míč Klomínek a napodruhé těsně minul jeho bránu.

Šest minut po změně stran hosté rozehráli z pravé strany rohový kop a nikým nepokrytý Žitný hlavičkoval z malého vápna: 0:1. Byl to hodně laciný gól, ten druhý, o dvě minuty později, ale také. Tečovaná střela Gračka zaskočila Klomínka a stav byl rázem 0:2.

Za další dvě minuty šly Kolovraty do brejku tří proti jednomu, tentokrát se ale Klomínek tváří v tvář Gračkovi vyznamenal, když vyrazil jeho velmi těžkou a pohotovou střelu do zámezí.

Vyšehrad B měl pak ve druhé půli už jen jednu šanci, kdy po krásné kombinaci kapitána J. Klímy a Babky se dral k zakončení do odkryté brány dorostenec Štěpánek, ale jeden z hostujících zadáků mu v poslední možné chvíli ukopl míč. Vyšehrad B tak vyšel už podesáté v této sezoně střelecky naprázdno.

Ve 21. kole přeboru Vyšehrad B nastoupí opět doma: již v pátek 15. dubna v 10.15 hod. přivítá patnácté Uhelné sklady. Oba nadcházející soupeře od sebe dělí tři body.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Vyrovnané utkání s dobrým prvním poločasem z naší strany, kdy jsme byli důrazní a praktikovali vysoký presink. I šance jsme si vytvořili. Škoda jen, že nám dělá takové problémy odehrát zápas bez inkasované branky: zase jsme dostali dva laciné góly. Kolovraty podaly houževnatý a organizovaný výkon.“

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Jsme rádi za tři body, protože se nám v týdnu trochu rozsypala sestava. Nastoupit museli i dva hráči béčka, kteří hráli o den dříve zápas I. B třídy. Po roce a půl nastoupil Dan Hájek a všichni tři zaslouží uznání: zvládli to i kondičně. Byl to zápas hodně o prvním gólu: v první půli měly šance obs týmy, nepadlo tam nic, naštěstí jsme si na začátku druhé půle pomohli standardkou a šli do vedení. Brzy jsme přidali druhý gól po šťastné střele a chybě domácího brankáře. Od té doby se nám už hrálo lépe, nicméně byl to pro nás těžký zápas. Vyšehrad totiž nehraje vůbec špatně, je to pohyblivé a běhavé mužstvo, navíc může hrát uvolněně, bez tlaku na bodový zisk. Těší nás, že jsme vyhráli i čtvrtý jarní zápas, navíc pokaždé bez inkasované branky.“

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Kolovraty 0:2 (0:0)

Praž. přebor (19. kolo), hráno v neděli 10. dubna 2022 na Vyšehradě. Branky: 51. Žitný, 53. Gračko. Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:6. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Zelený – Kohout, Hruška. ŽK: Krčmář – J. Brom, Hynek. Diváků: 45.

Vyšehrad B: Klomínek – F. Babka, Stareček, J. Klíma ml., Pryšljuk – Kubies (80. Klaban), M. Krivosheev, Kankara, Sejdia – Krčmář, Tokar (65. Štěpánek). Na lavičce byl ještě připraven brankář D. Gerža. Trenér Jaroslav Klíma.

Kolovraty: Bébr – Ráža, Votřel, Ponert (90. M. Brom), Žitný – Borek – Gračko, Hájek, J. Brom (83. Holík), Bláha – Hynek (74. Nguyen). Trenér Jakub Slezáček.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 B-tým