Následující zápas "A týmu"
FC Vysočina Jihlava vs. FC Slavoj Vyšehrad
13. kolo Fortuna národní liga pátek 05.03.2021 14:00 Městský stadion v Jiráskově ul. - Jihlava
Zpět na seznam novinek

Vyšehrad podlehl Dukle 1:2, gól Košúta pouze zmírnil porážku

06. 02. 2021

„A“-muži – Ani na pátý pokus v dosavadních vzájemných duelech s Duklou Praha se nepodařilo fotbalistům Slavoje Vyšehrad uhrát alespoň remízu. V sobotu 6. února 2021 podlehli doma soupeři z Julisky 1:2. Po bezbrankovém poločase (po necelé půlhodině hry chytil domácí brankář Martin Otáhal penaltu) hosté potvrdili svoje kvality dvěma góly Daniela Součka, deset minut před koncem se postaral alespoň o čestný úspěch domácího mužstva hlavičkující stoper Tomáš Košút.

Vůbec poprvé oblékli modrý dres Vyšehradu právě v tomto utkání obránce Samuel Kulig (19 let, Baník Ostrava) a záložník Petr Hampl (21let, Ml. Boleslav, naposledy Ústí nad Labem).

Osmý tým tabulky F:NL se snažil hned od zahájení hry o co nejčastější zakončení a už po sedmi minutách hry se mu také podařilo dostat míč za Otáhalova záda, střelec Buchvaldek však byl v ofsajdu, a tak gól neplatil. Po čtvrthodině hry zahrozil důrazně také Slavoj, kdy Šandera rozehrál zleva trestný kop a po odraženém míči pálil z hranice velkého čtverce Zaradny, jeho střelu však hráči ve žlutých dresech zblokovali. V 19. min. se dostal do šance opět Buchvaldek, jeho tečovaná střela skončila v zámezí. Hosté tedy kopali roh a po něm Kovernikov hlavou přestřelil.

Ve 28. min. rozhodčí odpískal Šanderovi faul ve vápně na Barace – penalta. Míč si postavil na bílý bod Fábry, pokutový kop však neproměnil – Otáhal jeho střelu vystihl a vyrazil! Pět minut nato, na druhé straně hřiště, to zkoušel z trestného kopu Drobílek, zkušený gólman Rada ale míč bezpečně kryl. Ve 37. min. mohl dostal Vyšehrad do vedení stoper Egert, jeho hlavičku po rohovém kopu ale stihli protihráči se štěstím zblokovat.

V poločase právě Egert přepustil své místo v sestavě Košútovi a kapitán Černý novici Hamplovi. Šest minut po změně stran však Dukla poprvé udeřila. Po nákopu do vápna Slavoje Alhassan svedl hlavičkový souboj s Fábrym, míč se od nich odrazil k Součkovi a ten ostrou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre: 0:1.

Po hodině hry sáhli domácí trenéři k trojnásobnmu střídání, kdy namísto tria Šandera, Drobílek, D. Procházka přišli na hrací plochu Burda, Kříž a Hezoučký. V polovině druhé půle se ocitl v jasné šanci hostující Sklenář, nicméně zadáci Slavoje jeho střelu zblokovali na roh. Dukla ale i tak šla do dvoubrankového vedení. V 71. min. měli sice modří výhodu rohového kopu, míč však lapil Rada a ihned ho vyhodil na levou stranu hřiště svým spoluhráčům. Buchvaldek v rychlém sprintu posniul míč na lépe postaveného Součka a ten jen lehounkým ťuknutím, rovněž v plném běhu, nasměroval míč natolik šikovně, že přeplachtil Otáhala: 0:2.

V 78. min. Hezoučký rozehrál zleva trestný kop, k míči se jako první prodral stoper Stropek, bohužel ale minul Radovu bránu. Až v 81. min. obránce Dukly Kovernikov u pravé postranní čáry „žlutě“ fauloval Zaradnyho, trestný kop rozehrál Kříž a Košút lehce hlavou lízl balon tak, že skončil v síti: 1:2! Vyrovnat se ale už domácímu týmu nepodařilo.

V pátém přípravném utkání nastoupí naše mužstvo poprvé venku: v sobotu 13. února ve 12 hodin na hřišti FK Ústí nad Labem, tedy třetího týmu tabulky Fortuna:národní ligy.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „V první půli jsme byli kompaktnější, herně to vypadalo z naší strany slušné. Vzhledem k velké kvalitě soupeře jsme chtěli hlavně dobře bránit a nepouštět jej do šancí, což se nám vcelku dařilo. Naopak moc se nám nedařil záměr prosazovat se směrem dopředu z brejků. Po bezbrankovém poločase jsme učinili změny v sestavě a kluci, co přišli na hřiště, pracovali dobře a poctivě, beztak ale samozřejmě došlo k narušení té zmíněné kompaktnosti. Nevyhnuli jme se chybám, za něž jsme byli dvakrát potrestáni, přesto mohu říct, že naši hráči odvedli po celých devadesát minut poctivý výkon. Škoda některých nedotažených akcí, kdy byla možnost dovést je až do finále a zakončit. Takové momenty tam byly a měli jsme je řešit lépe.“

Trenér Dukly Roman Skuhravý: „Jsem strašně naštvaný na náš výkon v prvním poločase. Takhle lehkovážně a bez pohybu hra nefunguje, což si s hráči samozřejmě vyřídím. Ve druhé půli jsme se zlepšili, a na obrazu hry se to projevilo: dostávali jsme se do šancí a byli nebezpeční. Pokud se nám tohle daří, má pak s námi jakýkoliv soupeř problémy.“

 

Slavoj Vyšehrad – Dukla Praha 1:2 (0:0)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 6. února 2021 na Vyšehradě. Branky: 81. Košút – 51. a 72. Souček. Ve 28. min. neproměnil Fábry (Dukla) penaltu. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:8. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Krejsa – Vokoun, Doubrava. ŽK: Kříž – Kovernikov.

Vyšehrad: Otáhal – Stropek, Egert (46. Košút), Alhassan – Šandera (60. Burda), Kulig – D. Procházka (60. Kříž), Černý (46. Hampl), Drobílek (60. Hezoučký), Zaradny – Vandas. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Kafka a Králíček. Trenéři Michal Zach, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.

Dukla: Rada – Ayong, Piroch, Kovernikov – Souček, Doumbia, Koval' (46. Jeřábek), Barac (46. Houha) – Hadaščok (46. Sklenář), Buchvaldek – Fábry.  Trenéři Roman Skuhravý, Richard Polák a Tomáš Obermajer.

Fotogalerie

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým

Tabulka "A tým"

Fortuna národní liga Z V R P B
10.
FC Vysočina Jihlava
1243515
11.
FK Fotbal Třinec
1243515
12.
FK Blansko
122379
13.
FC MAS Táborsko
122288
14.
FC Slavoj Vyšehrad
1211104
Celá tabulka

Výsledky

sobota 27.02.2021 11:00
FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání
1:2
SK Slavia Praha B
sobota 20.02.2021 12:00
SK Líšeň
Přátelské utkání
2:2
FC Slavoj Vyšehrad
sobota 13.02.2021 12:00
FK Ústí nad Labem
Přátelské utkání
1:0
FC Slavoj Vyšehrad
sobota 06.02.2021 11:00
FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání
1:2
FK Dukla Praha
úterý 02.02.2021 11:00
FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání
2:1
AC Sparta Praha B
sobota 23.01.2021 13:00
FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání
2:4
FC Sellier & Bellot Vlašim
sobota 16.01.2021 11:00
FC Slavoj Vyšehrad
Přátelské utkání
2:3
MFK Chrudim
sobota 12.12.2020 10:00
FC Slavoj Vyšehrad B
Přátelské utkání
3:1
FC Slavoj Vyšehrad U19
sobota 05.12.2020 13:30
FC Slavoj Vyšehrad
Fortuna národní liga
2:1
FK Blansko
středa 02.12.2020 13:30
FK Varnsdorf
Fortuna národní liga
1:0
FC Slavoj Vyšehrad
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru