FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje

Zatím nejvyšší prohra, navíc doma: šemíci podlehli týmu Chrudimi 0:4

03. 04. 2021

„A“-muži – Dokonalou ukázkou účelnosti a schopnosti, jak vyrýžovat z minima maximum, bylo na velikonoční sobotu strahovské vystoupení týmu Chrudimi. Fotbal na straně jedné nekomplikovaný a jednoduchý, na straně druhé velmi organizovaný a oproštěný od hrubých chyb. Navíc Východočeši v utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proměnili takřka všechny příležitosti, které se jim naskytly, a to ještě jejich první a třetí branka padly ze situací, které lze jen stěží nazvat gólovými šancemi.

Hráči Slavoje Vyšehrad dělali, co mohli, po většinu utkání také měli míč ve své moci, územní převahu i větší počet střeleckých pokusů (celkově 12:9), a z toho pohledu utrpěli porážku dost bizarním rozdílem třídy. Fotbal se však hraje na góly, a proto 0:4, tedy nejvyšší prohra v sezoně. Všechny čtyři branky přitom padly v závěrech obou poločasů: dvě na sklonku první půle, dvě na sklonku druhé půle, to už ale hrál domácí celek bez vyloučeného obránce Jakaba.

Oproti předešlému zápasu s Viktorií Žižkov došlo na čtyři změny v základní sestavě, kde Košúta, Schneidera, Drobílka a Zaradného nahradili Egert, Jakab, Kříž a Králíček. Hosté ohrozili Kafkovu bránu již po minutě hry, kdy bývalý hráč Vyšehradu Verner rozehrál rohový kop a Mužík střelou bez přípravy o metr přestřelil. V 9. min. ale přišli Východočeši o brankáře Mrázka, který se bolestivě zranil a musel se nechat vystřídat Zimou.

V 17. min. rozehrál zleva trestný kop Šandera, ostrý centr však proletěl vápnem těsně kolem tyče do zámezí, aniž by se k němu hráči v modrých dresech dokázali protlačit přes defenzivu červených. Pět minut nato, na druhé straně hřiště, pálil z přímého kopu přesněji Verner a Kafka měl co dělat, aby falšovanou střelu k tyči vytěsnil na roh.

To už ale byla iniciativa jednoznačně na domácích kopačkách. Průnik mezi dvěma zadáky hostí málem vyšel Vandasovi, zatímco Kříž to zkusil bombou bez přípravy téměř ze třiceti metrů a nerozchytaný Zima měl štěstí, že mu balon neproklouzl pod rukama do sítě.

Ve chvíli, kdy vypršela půlhodina hry, Černý prodloužil na Šanderu, ten odcentroval z pravé strany a Kříž to zkusil znovu pohotově z voleje. Tentokrát stál mnohem blíž bráně, jenomže jeho ránu k tyči se štěstím zblokovali chrudimští zadáci na roh. Chvíli nato, po dalším rohu a odraženém míči, hlavičkoval z Alexanderova centru Vandas, byl však tísněn a minul.

Ve 39. min. se probil s míčem do vápna hostí Králíček, přihrávkou „nabil“ Černému a přestože kapitán Vyšehradu hluboko ve vápně ihned vypálil, stihl jeho pokus zblokovat jeden z protihráčů. Tohle byl neobyčejně důležitý moment, protože nebýt obranného zákroku, vedli by šemíci 1:0.

Tím spíš, že… Nedáš – dostaneš a namísto 1:0 to bylo jen o několik málo vteřin později 0:1. Korejec Yoo si vybojoval pro sebe balon a zpoza vápna poslal nevídaně falšovanou a umístěnou střelu na domácí bránu – Kafka sice stihl míč konečky prstů vyrazit, ale jen na tyč, odkud se odrazil zpět za gólmana Slavoje a od jeho zad za brankovou čáru. Z pohledu domácích to byl mimořádně smolný gól.

Chvíli nato mohl vyrovnat Králíček, hlavičkoval vedle. Vzápětí se opět Králíček doslova vřítil s míčem do vápna, kde ho při běžeckém souboji ne úplně čistě zastavil stoper Fofana a útočník Vyšehradu skončil na zemi. Penalty se domácí tým nedočkal, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Trenér hostí Veselý v závěru první půle nabádal své hráče, ať udrží stav 0:1, to ale netušil, že dají ještě druhý gól. A dokonce ve třetí minutě nastaveného času. Po přihrávce zprava od Bredy se trefil tentokrát zblízka Yoo: 0:2.

Hned po zahájení druhé půle mohl snížit hlavičkující Vandas, balon však skončil bohužel v zámezí. V 51. min. se po rohovém kopu a hlavičkovém souboji ocitli na zemi jak Egert, tak i jeho bránící protivník v červeném dresu Fofana. Podobně jako ve 42. min. při Králíčkově průniku šlo i tentokrát o dost hraniční situaci, možná ještě víc zavánějící penaltou, ta se ale ani tentokrát nepískala.

Od zahájení druhé půle už byl na hřišti také záložník Suchan, jenž se vrátil po téměř osmiměsíční pauze zaviněné zraněním. A jeho přítomnost byla na hře hodně znát, bohužel tomu chyběla třešnička na dortu v podobě přesnější mušky a vstřelené branky. V 55. min. Suchan z trestného kopu téměř na hranici velkého čtverce o metr přestřelil a vzápětí to zkusil ještě ze hry, rovněž střelou zpoza vápna, i když o něco dál, opět mířil nad.

Domácí trenéři se pokoušeli ještě víc vystupňovat tlak na chrudimskou bránu příchodem čerstvých hráčů z lavičky, jenomže hostující hráči odváděli mimořádně koncentrovaný výkon a nedělali vážnější chyby. V 76. min. po Drobílkově trestném kopu hlavičkoval Egert, ale ani tentokrát z toho nebyl gól.

V 80. min. Jakab fauloval u postranní čáry Mužíka a ten se srdceryvným výkřikem padl k zemi: druhá žlutá a červená karta pro obránce Vyšehradu. Mužík se vzápětí zvedl a hrál bez problémů dál. Právě tento hráč pak dal sám ve zbývajícím čase dva góly.

V 84. min. Mužík křížnou střelou přesně ke vzdálenější tyči propálil vše, co mu stálo v cestě: 0:3. Ve druhé minutě nastaveného času pak běžel Řezníček sám na Kafku, který sice střelu bravurně vyrazil, míč ale doletěl k nabíhajícímu Mužíkovi a od něj se jen odrazil, tedy bez střely, za brankovou čáru: 0:2.

Již ve středu 7. dubna nastoupí tým Vyšehradu k dohrávce 15. kola v Táboře, tj. na stadionu předposledního týmu tabulky. Výkop utkání je v 16.30 hod.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Výsledek 0:4, vzhledem k obrazu hry, je absurdní. Na druhou stranu odpovídá tomu, jaké bylo chování hráčů v šestnáctkách. Tam byl ten rozdíl: Chrudim byla zkrátka, na rozdíl od nás, velmi efektivní. I když to po herní stránce z naší strany nebylo špatné, nesmí se nám stávat, abychom soupeři doslova připravili první branku a pak si nechali dát do poločasu ještě jednu. Tohle prostě ovlivnilo výsledek zápasu. V poločase už za stavu 0:2 jsme povzbuzovali kluky, ať pokračují v aktivní hře a hned pa zahájení druhé půle jsme si také vypracovali šance, bohužel zůstalo jen při nich. Nedá se nic dělat, hrajeme už ve středu v Táboře a i tam musíme být aktivní a snad už také efektivnější.“

Trenér Chrudimi Jaroslav Veselý: „Před utkáním jsme skládali obtížně sestavu a navíc nás potkalo vážné zranění brankáře Mrázka, které s námi velmi otřáslo. Utkání jsme nezačali dobře, přesto jsme nakonec dosáhli výsledku, který vypadá jednoznačně. Rozhodla naše efektivita, vyučili jsme domácí v produktivitě. Bylo to pro ně kruté, po vyloučení se zhroutili a dostali dva zbytečné góly. Výsledek rozhodně neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, výhry si moc vážíme.“

Slavoj Vyšehrad – MFK Chrudim 0:4 (0:2)

16. kolo F:NL, hráno v sobotu 3. dubna 2021 na Strahově. Branky: 42. a 45. (+3) Yoo, 85. a 90. (+2) Mužík. Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:2. Soupeřem zblokované střely: 4:1. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Černoevič. ŽK: Černý, Jakab, Egert – Yoo, Breda. ČK: 81. Jakab (Vyšehrad). Hráno bez diváků.

Vyšehrad: Kafka – Stropek, Egert, Jakab – Šandera (46. Suchan), Alexandr (79. Kulig) – Černý (65. Zaradny), Králíček, Kříž (79. Schneider) – D. Procházka, Vandas (65. Drobílek). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ordelt a Košút. Trenéři Michal Zach, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.

Chrudim: Mrázek (12. Zíma) – Hlavsa (58. Řezníček), Hašek, Vencl, Fofana – Verner, Dostálek (58. Látal) – Sokol, Breda, Mužík – Yoo (83. Čáp). Trenéři Jaroslav Veselý, Pavel Matějka a Pavel Křečan.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým